KUNINGAKEPIÕLI

Kuningakepiõli

Kui tahad rohkem kuningakepiõli kohta teada saada, siis vajuta ROHKEM nupule!
Kuningakepp on mitmeti sarnane nurmenukuga - neil on ühine kollane värv ja lõhn on samuti sarnane. Tegu on kuldkollase kaheaastane taimega, mis algselt saabus Euroopasse ilutaimena, kuid kui leiti tema tervendavad omadused, hakati seda kasutama ka toidulisandina.  Tänaseks on kuningakepi preparaate Euroopas kasutatud umbes sadakond aastat. 
Kuningakepiõli seemnetest pressitud õli on üks rikkamaid Omega-6 rasvhapete allikaid, mida nimetatakse gamma-linoleenhappeks (GLA). GLA on inimesele vajalik rasvhape, mida meie organism muundab hormoonide sarnasteks ühenditeks, millel on põletikuvastane toime.

Mida sisaldab kuningakepiõli

Kuningakepiõli sisaldab endas linoleenhappeid, gamma-linoleenhappeid ehk Omega-6 (GMA), õlihappeid (Omega-9), palmiithapet ja stearhapet. 
Linoleenhapped niisutavad juukseid ning ergutavad nende kasvu, omavad põletikuvastaseid omadusi, rahustavad aknet ning võitlevad akne süvenemisega, säilitavad naha niiskustaset, aitavad aeglustada vananemist ning säilitavad naha elastsust. 

Kuningakepiõli ja premenstruatsioon

Kuningakepiõli kasutatakse premenstruatsiooni sümptomite leevendamiseks - paljud naised on leidnud, et kuningakepiõli tarvitamine leevendab menstruatsioonieelseid sümptomeid, milleks on tavaliselt meeleolumuutused, rindade valulikkus ning keskendumisraskused.

Kuningakepiõli juustele

On leitud, et juustele ja nahale mõjub kuningakepp hästi, aidates sagedate, tihti ka vanusest tingitud juuste- ja nahaprobleemide korral.
 Hoiab ära juuste väljalangemise - Et juuksed oleksid terved ja elujõulised, vajavad nad asendamatuid rasvhappeid. Kuningakepp sisaldab rikkalikult antioksüdante, mis võitlevad oksüdatiivse stressiga ning aeglustavad juuste väljalangemist ja mõningal määral ka juuste halliks muutumist. 
 

Kuningakepiõli nahale

Uuringus on leitud, et kuningakepiõli toidulisandite tarvitamine  võib parandada naha elastsust, niiskustaset ning tugevust.  Kuningakepi õliga naha määrimine soodustab paremat vereringet ja hapnikuvarustust, samal ajal nahka niisutades ja noorendades. Kuningakepiõli võib aidata nahahaiguste puhul - nagu näiteks ekseemi ja psoriaasi puhul. Ekseemile on iseloomulik naha sügelus, punetus, ketendus, villikesed ja kuivus.

Kuidas kuningakepiõli kasutada

Kõige sagedamini võetakse kuningakepiõli kapslitena, kuid nagu eelnevalt mainitud, on see saadaval ka õlina. Õli saab nahale määrida eelkõige erinevate nahaprobleemide raviks. Erinevate kapslite puhul tuleb lugeda tarvitamisjuhist: 500 mg kapsleid soovitatakse võtta tavaliselt 2 kapslit kolm korda päevas rohke vedelikuga, 1000 mg kapsleid soovitatakse võtta 1 kapsel päevas koos toidu ja veega. 

Kuningakepiõli kõrvaltoimed

Kuningakepiõli tarvitamisel on ka mõned ohud, millest peaks enne tarvitamist teadlik olema. Nimelt on kuningakepiõli toodete suhtes võimalik olla allergiline. Tootjad on palju ja sobiva brändi valimisel tuleb hoolikalt jälgida toote puhtust ja kvaliteeti. 

Üks kõrvaltoimetest on oht verejooksuks. Kuningakepiõlil on verd vedeldav toime, seega on inimestel, kes tarvitavad juba verd vedeldavaid ravimeid, suurem oht verejooksu tekkeks. 

Loe lähemalt kuningakepiõli kohta meie blogist - Mis on kuningakepiõli ja kuidas teda kasutada

Showing 1 - 2 of 2 items.
Showing 1 - 2 of 2 items.