Sellest artiklist saad teada kuidas leida põhjus, miks nahk on kuiv ja lahendus, kuidas sellest lahti saada. Ma olen alati arvanud, et mul on rasune nahk aga tuli välja, et ei. Siiski kuiv ja lausa väga kuiv. Tutvustan ka kreemi, mis ei tekita minus tunnet, et tahaks teda maha pesta (erinevalt enamustest).
Kuidas saada teada, milline nahatüüp Sul on?
Internetis on tohutult materjali selle kohta, et ise oma nahatüüpi analüüsida. Mina näiteks uurisin seda artiklit, millest saadud info ka allpool kirjas on. Artikli alusel alljärgnevate andmete põhjal “diagnoosisin” endale rasuse naha. Benu apteek aga oma spetsiaalsete aparaatidega väitis, et rasu osades kohtades puudub täielikult ja teistes piirkondades on normaalne, kuid niiskustase on alla igasuguse normi. Minu naha niiskustase oli 25%, kuigi minimaalne on 40%, mis kuulub veel normaalse naha alla. Alla selle on juba nahk liiga kuiv…
Normaalne nahk
Normaalne nahk ei ole liiga kuiv ega liiga rasune. Normaalse naha tundemärgid:
- Vähesed või üldse puuduvad ebatäiusused
- Ei esine ülitundlikkust
- Vaevu märgatavad poorid
- Tervislikult särav nahk
Selle järgi võin öelda, et normaalne mu nahk ei ole, sest poorid on märgatavad ja aeg-ajalt ikka esineb vistrikke. Tundlik tõesti nahk ei ole, kuid ülejäänud punktid ei kattu.
Kombineeritud nahk
Nahk võib olla osades kohtades kuiv või normaalne ja teistes kohtades rasune nagu näiteks T-tsoonis (nina, otsaesine, lõug). Sellise naha puhul võib vaja minna erinevad hoolitsust vastavalt piirkonnale.
Kombineeritud naha tunned ära selle järgi, et:
- poorid on suuremad, kui normaalsel nahal, sest nad on rohkem avatud
- esinevad mustpead
- nahk läigib
Mina arvaks selle järgi, et mul on kombineeritud nahk. Kõik punktid sobivad… Kuigi need punktid on üsna sarnased allolevaga.
Rasune nahk
Sul võib olla:
- Suurenenud poorid
- Läikiv nahk
- Mustpead, vistrikud või muud nahamured
No selle järgi ma võiks arvata, et mul ongi rasune nahk. Tegelikult seda ei saa vist päris interneti järgi teada, tasub ikka testida. Mina ei kahetse, sest nüüd tean, et niisutamine on minu naha prioriteet nr 1!
Kuiv nahk
Kuiva naha puhul võib esineda:
- Peaaegu nähtamatud poorid
- Punased laigud
- Vähem elastne nahk
- Hästimärgatavad jooned
väga kuiva naha puhul võib nahk lõheneda, kooruda, muutuda sügelevaks, ärritunuks või lausa põletikuliseks – eriti kätel ja jalgadel.
Mina ei saaks selle alusel nõustuda sellega, et mu nahk on kuiv. Mul ei ole mingit sügelust ega ärritust kunagi ning mu poorid on vägagi nähtavad…. Seekord aga uskusin BENU aparaate rohkem kui Härra Google-t ja asusin oma nahka niisutama.
Mis põhjustab ja süvendab kuiva nahka?
- Geenid
- Vananemine ja hormonaalsed muutused
- Ilmastik – tuul, päike, külm
- UV kiirgus (eriti solaarium)
- Siseruumide küte
- Liiga kuumad dušid ja vanniskäigud
- Koostisosad seepides, kosmeetikas, puhastusvahendites
- Ravimid
Nipid kuiva naha leevenduseks
- Lühemad vannis ja duši all käimised. Maksimaalselt 1 kord päevas, kuid võimalusel võiks ka seda vähendada.
- Kasuta loodusliku või kahjulike ainete vabu kosmeetikatooteid, väldi kunstlikult lõhnastatud seepe.
- Ära hõõru oma nahka (v.a. spetsiaalse kuiva naha koorijaga)
- Kohe peale duši all käimist on vaja nahka niisutada kreemiga, sest vesi ise kuivatab nahka ja esimese 15 minuti jooksul oleks vaja niiskus kreemi abil nahka lukustada. Väga kuiva naha puhul võivad toimida paremini kreemid ja salvid kui ihupiimad. Kanna nahale päeva jooksul korduvalt.
- Kasuta õhuniisutajat ja ära lase tubasel temperatuuril liiga kõrgeks tõusta.
- Kasuta kindaid kui kasutad puhastusvahendeid jms.
Mis kaasneb kuiva nahaga?
Kortsud! Just ja need mul ongi. Ma olen 27 ja juba on mul kulmude vahel mõnda aastat kurjusekortsud. Ma tõesti ei taha näha välja kuri ja vanem kui ma olen. Probleemi põhjus teada, nii aga nüüd lahendus? Süstid…? EI! Neid ma ei taha. Ma ei usu, et neil on püsiv tulemus ja ma ei soovi iga mõne aja tagant ilusüste tegemas käia. Esiteks on see üsna kulukas ja teiseks on see tagajärgede likvideerimine mitte põhjuse lahendamine. Uusi kortse see täis süstitud koht ju ei väldi… Seega peaks oma nahka niisutama, eks?
Ma pole kunagi olnud eriline näokreemitaja, sest ma ei tunne, et nahk oleks kuiv. Lisaks tundub kreem mul näos rasvane ja tahaks seda kiirelt maha pesta. Erinevalt minust otsivad paljud inimesed just väga rikkalikke ja paksema konsistentsiga kreeme, kuid jälle tõestab end fakt, et nii palju kui palju on erinevaid inimesi on ka erinevaid arvamusi.
Hakkasin siis mõtlema igasuguste muude vahendite peale, kuidas oma naha niiskustaset tõsta, kui kreemid ei sobi… Puutun ju igapäevaselt kokku erinevate kreemide, maskide, õlide ja kõige muuga. Ma olen katsetanud näomaske – jah, need meeldivad mulle… Need, mida mina proovinud olen, mõjuvad kõige paremini aga saunas. Sauna mul ei ole ja jätan nende maskide, mida siiani proovinud olen, kasutamise eelkõige selleks ajaks, kui mul õnnestub kuskil saunas käia, sest siis on tõesti tulemus kohe näha. Eks ma otsin ka uusi maske, mida testida, et leida selline, mis toimib ka niisama. Olgugi, et ma ei ole kreemifänn, testisin siiski kahte kreemi. D’Difference öökreem ja silmakreem.
D’Difference kreemid minu nahale abiks!
Mõlemad kreemid on Natural Beauty sarjast. Ise kirjutavad nad selle tootesarja kohta nii: “Huumorinoodiga on öeldud, et Natural Beauty sari sobib kõigile – vastsündinutest vanuriteni. Puhta naljana seda võtma ei pea, sest tegelikult nii ongi. D`DIFFERENCE või Domina Elegans kaubamärki kandvad Natural Beauty sarja tooted on mõeldud igale nahatüübile ja vanusele. Need on alguse saanud nö. haiglakreemidest, kus põhirõhk läheb naha loomuliku kaitsevõime taastamisele. Kõik tooted alates naha puhastamiseks vajalikest kuni kreemide ja kehatoodeteni, sisaldavad patenteeritud HYDRESIA® emulsiooni, siidi proteiine, looduslike õlide kokteili ja Surnumere mineraale. Need võimsad koostisosad on kõikide toodete südames ja tagavad 4D toime- niisutamine, toitmine, naha kaitsevõime tugevdamine ja säilitamine. Lisaks nendele suurepärasele omadustele on Natural Beauty sarja tooted kiiresti imenduvad ja maheda lõhnaga. Oleme pannud sellesse sarja Eesti arstide, biokeemikute ja teadlaste armastuse ning suure töö!”
Ma mõtlesin, et kui päevasel ajal kreemi kandmine tekitab minust sellist tunnet, et tahaks seda maha pesta, siis kasutaks hoopis öökreemi. Ehk öösel on kergem “ära kannatada”. Minu üllatuseks aga on see kreem tõesti kergelt imenduv ja mõnusa õrna koostisega, et see on kreem, mida ma ei tunne, et tahaks maha pesta. Olen harjunud, et öökreem on kõvasti rasvasem kui päevakreem…
Koostisosad kreemis
Üheks koostisosaks on vesi. Siin lähevad paljude arvamused lahku… Kas kreem peaks sisaldama vett või ainult nn. aktiivseid koostisosi? Ma arvan siiski, et vesi ise meile halba ei tee ja nagu ka ühes teises artiklis meie partner kirjutas, et “linnajutt, et veemullid nahas külmuvad, ei vasta tõele!”. Hetkel jagan seda seisukohta. Vesi üksi küll võib nahapinnal kuivatada, kui sellele ei järgne korralikku hoolitsust, kuid kreemi koostises ma kahtlen.
Kui vaadata üldse D’Difference koostisosade nimekirja, siis see on tihti mahukam kui teistel looduskosmeetika tootjatel ja võib-olla ka keerukam, kuid säilitusainetena on kasutatud sertifitseeritud koostisosi ja enamus osa koostisest moodustavad kasulikud eeterlikud õlid, millest igal neist on oma eesmärk. Lisaks on öökreemil meresool (Maris Sal), mis tegelikkuses on mineraal, mis on hinnatud ohtuks kosmeetikatoodetes ja kasutatakse ka niisutajana (mina isiklikult oleks arvanud, et sool kuivatab). Info pärineb siit. Lisaks kasulikud ained nagu skvalaan, E-vitamiin, veeldatud siid ja pantenool.
Miks just D’Difference?
Eriti meeldib mulle D’Difference puhul see, et nad tõesti on oma ala spetsialistid, sest nad on varasemalt tootnud “haiglakosmeetikat”, mis kindlasti on efektiivne. Tänapäeval on looduskosmeetikat nii palju, et raske on valikut teha ja seega on hea, kuid tead, et tootjad teavad, mida nad teevad. Mainimata ei saa ka jätta disaini – see on lihtsalt nii ilus! Neid kreeme hoiaks kohe hea meelega kõigile nähtavas kohas! Ootan juba, et saaks minna kuskile juubelile või pulma, et kingikotti D’Difference-iga rikastada!
Silmakreem on samuti hea valik, isegi kergema koostisega kui öökreem. Silmade ümbruses peaks kindlasti kasutama spetsiaalseid kreeme. Eks vananemismärgidki annavad silmade ümbruses eriti kiiresti tunda ja mitte spetsiaalsed kreemid võivad teha rohkem kahju kui kasu silmaümbruse õrnale nahale.
Kindlasti lähen uuesti peale pikemat kasutamist oma naha niiskustaset testima ja annan ka sellest siin teada, mis tulemus peale mõnda aega kreemide kasutamist tekib!
Kui ka Sinul on kogemusi kuiva nahaga võitlemisel, siis kirjuta kommentaaridesse!