Dr.OHHIRA prebiootiline pasta (5 aastat fermenteeritud) on toodetud samal viisil kui 3-aasta pikkuse kääritamisprotsessiga Dr.OHHIRA probiootikumid. Tegelikult on nad vägagi sarnased – erinevaks teeb nad see, et elusate piimhappebakterite asemel on prebiootilise pasta sees hoopis surnud piimhappebakterid. Selleks, et pasta kotikestesse ilma nende lõhkemiseta pakendada, peab fermenteerimisprotsessi peatama. Fermenteerimise lõpetamiseks kasutatakse kuumutamist, mis tapab elusad piimhappebakterid. Hea uudis on see, et piimhappebakterid stimuleerivad ka surnult makrofaage ja tugevdab immunsüsteemi. Seda näitavad ka tootjate poolt tehtud vitro uuringud.
Samuti seisneb kahe toote vahe selles, et ühe toote puhulon hapendamisprotsess kestnud3 aastat ja teisel5 aastat. Mida pikemalt hapendamisprotsess kestab seda rohkem kasulikke ühendeid bakterid toodavad, seega on 5- aastane toode oluliselt tugevam kui 3-aastane. Mida kauem kestab hapendamine seda vähemaks jääb baktereid ja suureneb post-biootiliste metaboliitide (mineraalid, vitamiinid, peptiidid, plüfenoolid jne) arv tootes. Loe lähemalt postbiootiliste metaboliitidekohta altpoolt.
Veel üks erinevus seisneb selles et 3-aastane toode on kapslis ja seega jõuab ta peensoolde, kuna kapsel lahustub alles 40 minuti pärast. 5-aastane toode on aga pasta ja see peensoolde ei jõua. Seega kellel esineb probleem peensooles, peaks tarbima kapslitesse pakendatud toodet.
Dr.OHHIRA prebiootiline pasta on aga ideaalne kõigile, kellel on raskusi kapslite neelamisega (nt vanemad inimesed, lapsed jne). Dr.OHHIRA prebiootilist pastat võib võtta ka ilma eelneva söögikorrata.
Mis on postbiootilised metaboliidid?
Postbiootilised metaboliidid on kasulike bakterite toodetud biokeemilised ühendid, mis meie organismi kaitsevad ja taastavad. Nimelt on meie soolestikus loomulikult leiduvatel bakteritel asendamatu roll selliste ühendite tootjana, mis paljusid meie organismi eluliselt tähtsaid funktsioone reguleerivad.
Mitmekesisus ja postbiootikumid: Erinevad bakterid toodavad erinevaid metaboliite. Seetõttu on mitmekesine, paljudest erinevate probiootilistest bakteritest koosnev mikrobioom tervislikum ja tagab ka inimese tugevama tervise. Dr.OHHIRA probiootikumid on mitmetüvelised – neis on kaksteist probiootikumibakterite tüve, mis võimaldavad toota suurt hulka erinevaid postbiootikume. Neid aineid kutsutakse ühiselt postbiootilisteks metaboliitideks.
Need jaotuvad laiadesse kategooriatesse, millest mõned on järgnevad:
- bakteriotsiinid (kaitsvad ühendid, mis raskendavad halbade bakterite elutegevust)
- ensüümid (aitavad seedida toitu, vabaneda toksiinidest ja osalevad teistes ainevahetusprotsessides)
- vitamiinid (näiteks B- ja K-vitamiin)
- aminohapped (valkude „ehituskivid“)
- virgatsained (edastavad sõnumeid närvide ja aju vahel ja võivad isegi söögiisu mõjutada)
- immuunsüsteemi ühendid (toetavad organismi immuunrakke)
- lühikese ahelaga rasvhapped (neid toodetakse kiudainetest ja need toetavad soole limaskesta tervist)
- lämmastikoksiid (asendamatu südame-veresoonkonna tervise jaoks)
- orgaanilised happed (nagu fulvohape ja huumushape. Need on kombineeritud mineraalidega, et tagada parem imenduvus ja aidata säilitada soolestikus õiget pH-taset)
Postbiootikumide puuduse korral kannatab meie tervis: Elujõuline ja loomulikult mitmekesine soolebakterite kooslus (st terve mikrobioom) toodab kõiki organismile vajalikke postbiootikume. Aga kui organismis on vähem bakteriperekondi, väheneb ka postbiootikumide mitmekesisus, mis mõjutab meie vitaalsust. Kahjuks vähendavad soolebakterite mitmekesisust paljud erinevad tegurid nagu suitsetamine, enamik ravimeid, joogivees sisalduv kloor, rämpstoit ja olmekeemia.
Postbiootikumide taseme tõstmine: Naturaalselt kääritatud toitude tarvitamine toetab meie soolebaktereid ja viib organismi käärimisel moodustunud postbiootikume. Mida mitmekesisemad on kääritatud toidud, seda suurem on ka erinevate postbiootikumide hulk. Seda teadis ka dr Ohhira, kui ta ainsa postbiootikume sisaldava toidulisandi välja töötas. Ta pakkus 12 tõestatud kasulike omadustega probiootikumitüvele (tervislikele bakteritele) kümneid terviktoiduaineid (nt puuviljad, köögiviljad, vetikad, seened ja ürdid), mis seejärel läbisid 3-aastase kääritamise, et saavutada oma imeline kogu organismi tervist hoidev toime.
Probiootikumide tervise kaitseks kasutamise ja sellealase uurimistöö teerajaja dr Iichiroh Ohhira tõestas seda, mida nüüd ka teadus kinnitab – et enamik probiootikumide tervist ja elujõudu toetavatest toimetest peitub taastava mõjuga postbiootilistes metaboliitides, mis moodustuvad tema ainulaadse 3-aastase käärimisprotsessi käigus.
Kui said siit tekstist head infot, siis jaga seda kindlasti ka teistega. Vaata kindlasti ka meie teisi artikleid, mille info leiad allpool. Kliki pildil ja jõuadki kohale!
7 põhjust, mil peaksid võtma probiootikume ja kuidas seda õigesti teha
Artikkel, mis seletab täpsemalt, millistel juhtudel võivad probiootikumid sind aidata, kuidas neid arukalt valida ja kõige efektiivsemalt manustada.
https://mia24.ee/infonurk/7-pohjust-mil-peaksid-votma-probiootikume-ja-kuidas-seda-oigesti-teha/