Kas 100% looduslikke juuksevärve on olemas?

Looduslikeks värvideks võib nimetada vaid hennat ja henna baasil tehtud värve.

Mis on henna?

Henna on taim, mida kasutatakse lisaks muule ka juuksevärvide tootmiseks. Henna värvuse annab lehtedes peituv parkaine hennatanniinhape, mis seob end nahas ning küüntes, juustes keratiinimolekulidega.

Kas henna on alati hea valik?

Ka henna puhul on vaja alati uurida, mida ostad, sest:

 • Henna suurimaks miinuseks on väike värvivalik.
  • Naturaalne hennapulber on alati rohekas-ruskjas ja värib punakaks.
  • Värvitu henna on tegelikult üldse teine taim, kuid väga kasulik.
  • Sinine henna on saanud oma värvuse mingist lisaainest, mis suure tõenäosusega on kahjulik.
  • Valge henna on tavaliselt rhassouli savi, mis on suurepärane vahend naha- ja juuksehoolduses.
  • Must henna on aga suur pete – seda pole olemas. See on sünteetiliste ainete segu.
 • Tulemus ei ole ette ennustatav
 • Oskamatul kasutamisel on tõenäoliselt tulemus ebaühtlane
 • Mõned hennapulbrid on mürgised ja sisaldavad näiteks suures koguses pliid!

Mida tähendab “looduslik” või “looduslähedane” juuksevärv?

Looduslikena reklaamitakse paljusid juuksevärve. Mitmed neist sisaldavad vaid 30-50% orgaanilisi aineid. Lisainfot tasuks otsida netist, netikommentaaridest ja tootja kodulehelt. Parimatel kaubamärkidel (nt. BioKap) on rohkem kui 90% koostisest orgaaniline.

Võimalikult looduslik, nikkel-kroom-koobalt testitud, mineraalsete värvipigmentidega ja taimsete proteiinidega värv on parim valik kliendile, kes värvib juukseid. Sellised juuksevärvid ei sisalda väga kahjulikke keemilisi ühendeid nagu  parafenüleendiamiini, resortsinooli, tolueeni, ammoniaaki jne. Nad sisaldavad tavavärvidest vähem sünteetilisi aineid, mis on vältimatud juuksevärvi tegemiseks.

 

 Kas looduslik juuksevärv püsib samakaua kui tavavärv?

Testide põhjal läheb üleminekul looduslikule värvile vaja 2-4 kasutamiskorda, et juuksekarvalt tuleks ära keemiste lisa-ainete jäägid (silikoonid, kinnistajad jne). Need jäägid ei lase looduslähedasel värvil ( mis on leebema koostisega) väga pikaks ajaks kinnistuda. Kui te ei saavuta esimestel kasutuskordadel tulemust pikaks ajaks- ärge heitke meelt ! See on normaalne. Kui kasutate looduslähedast värvi mitu kuud järjest, püsib särav tulemus sama kaua nagu tavavärvidel.

Parimatel looduslikel värvidel on sees ka naturaalne päiksekaitsefilter ( nt. pajukoorest), mis väldib pleekimist ja jätab kauni läike eriti pikaks ajaks.

 

 Miks looduslähedane juuksevärv on kasulikum?

Ta ei sisalda levinud ohtlikke koostisaineid (tolueen, ammoniaak, parabeenid, SLS, resortsinool). Ta sisaldab võimalikult vähe leebemaid sünteetilisi ühendeid mis on hädavajalikud värvi tegemiseks. Juustele kasulikke, toitvaid ja turgutavaid aineid on tunduvalt rohkem (taime-ekstrakte, taimeõlisid, taimseid proteiine). Kallimad juuksevärvid on nikkel-kroom-koobalt-testitud (sisaldavad raskemetalle alla 0,001 %), seega sobivad eriti tundlikule peanahale ja väldivad allergilise reaktsiooni teket. Neid tooteid ei testita loomadel vaid kasutatakse kallimaid ja humaansemaid alternatiive.

BioKap juuksevärvide lühitutvustus 

Itaaliast pärit BioKap on üks väheseid juuksevärve, mille koostisained on üle 90% looduslikud !

Ei sisalda resortsinooli, ammoniaaki, silikooni ja derivaate, parabeene, Delicato versioon ka parafenüüldiamiini. Värvivaks aineks BioKap värvides on mineraalsed värvpigmendid.

BioKap eelised võrreldes teiste looduslähedaste värvidega

 1. suur värvivalik ( 35 tooni) (VAATA SIIT KÕIKI BIOKAP TOOTEID)
 2. orgaanilise argaaniaõli sisaldus kõikides toodetes
 3. loodusliku päikesekaitsefiltri (pajukoorest) sisaldus, mis hoiab värvi kaua värskena
 4. patenteeritud koostisaine Lactosafe® puuviljahapetest (piimhape peedi- ning roosuhkrust, tartarhape viinamarjadest, õunhape meest ja mustsõstrast). Lactosafe® tagab tootes ideaalse happesuse tasakaalu, aitab värvil paremini imenduda, kaitseb peanahka ja vähendab allergiariski.
 5. üle 90% koostisainetest looduslikud. Sisaldab mineraalseid värvpigmente ning nisu, kaera, riisi ja sojaproteiine mis annavad juustele läiget ja jõudu. Vältimatult vajalikke sünteetilisi aineid milleta juuksevärvi toota ei saa, on tootes imeväike kogus.
 6. tooted on testitud raskemetallide – NIKKEL, KROOM JA KOOBALT- suhtes. Sellise märkega juuksevärve on väga raske leida – sest värvid, milles metallide sisaldus jääb alla 0,001% peavad olema väga leebe ja loodusliku koostisega