Kummel kosmeetikas [+NIPID isetegemiseks]

Kummel on üks väärtuslikumaid ravimtaimi. Praegu on korjamiseks õige aeg… Tänases postituses ei keskendu aga ma kummelist valmistatud teele vaid pigem sellele, mis temast veel teha saaks ja miks ta kosmeetikatoodetes nii levinud on.

Kummelist üldiselt

See kummel, millest mina räägin ja mida ma ka ise korjan on teekummel (link wikipediasse, kust rohkem infot), sest võrreldes lõhnava ja lõhnatu kummeliga, on tal suurem ravitoime. Tihti kasutatakse just seda sama kummelit ka kosmeetikatoodetes aga ka teisi, mis meie riigis ei pruugigi esineda.

Kummel kosmeetikas

Juuksed

Kummel mõjub juustele helendavalt, mistõttu on väga levinud. Näiteks Schultz teeb kummeli baasil juuksehooldustooteid, mis on mõeldud just blondidele. Kuna kummel on aga ka kõõmavastane ja muudab juuksed pehmeks ja läikivaks, on kasulik ka teiste värvide puhul. Helepruune juukseid võib ta natuke heledamaks muuta, kuid üldiselt tumedad juuksed värvi tänu kummelile ei muuda.

Nahk

Enamasti on kummel leitav tundlikule nahale mõeldud toodetest. Nahal kasutatakse teda armide ja tursete leevendamiseks, niisutamiseks ja pehmendamiseks. Samuti aitab ta kiirendada pisemate haavakeste ja kriimustuste paranemist. Juba ammusest ajast on kummeliga ravitud ekseemi, nahasügelust ja põletikke.

 

Tee ise kummelist kosmeetikatooteid

Tee kummelitõmmis ja kasuta seda:

  • Suuloputusveena
  • Blonde juukseid helendava loputusvedelikuna
  • Aknearmide leevendamiseks hoia aeg-ajalt 5 minuti kaupa nahal kummeliteesse kastetud rätikut. Nahk peab olema eelnevalt puhastatud.
  • Üle jäänud tee vala jääkuubikutesse ja kasuta putukahammustuste leevendamiseks

Teest järgi jäänud niiskeid õisikuid kasuta:

  • kompressina silmade turse eemaldamiseks

Kuivadest õisikutest:

  • Pane õisikud oma lemmik õliga kaussi ja keeda madalal tulel veevannis mitu tundi. Jälgi, et vesi alt otsa ei saaks. Saadud õli võid kasutada juukse-, vanni-, keha-, näoõlina.
  • Kummeli vannisoola jaoks sega 500g soola 100g kuivatatud kummeliõisikuid omavahel. Kui vees ulpivaid lillekesi ei soovi, siis on mõistlik kummel eelnevalt purustada peeneks.

Kosmeetikaga mitte haakuivaid nippe kummeli osas:

Hoia õhku läbi laskvas kotikeses kummelit tolmulestade eest kaitseks

Istuta kummelit teiste ravimtaimede lähedusse, et soodustada nende kasvu ja suurendada maitset ning lõhna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga