Looduslikud toidulisandid meie tervise heaks

Looduslikud toidulisandid

Looduslikud toidulisandid on üks meie lemmik tootegruppe meie poes. Uurime ise pidevalt nende kohta uut infot ja tahame ka Teiega neid jagada.

Toidulisandid – mis need on?

Toidulisandite all peame silmas tavatoidule täiendavaid preparaate – olgu need siis kapslid, tabletid, lahtine pulber või tilgad.  Toidule lisaks on meil vaja vitamiine, mineraalaineid, amino- ja rasvhappeid, mikroorganisme ja taimseid ekstrakte, sest tänaseks päevaks saame me neid järjest vähem toidust kätte.

Looduslikud toidulisandid vs. sünteetilised

Enamus inimestest ei saa piisavalt aineid, mida organismil vaja on, kätte looduslikult toidust ja tänu sellele tekivad erinevad tervisehädad. Tihti me ei teagi mis meil täpselt organismist puudu on ja haarame kähku mingi multivitamiini süvenemata sellesse, mida see tegelikult sisaldab ja jäädes lootma, et see üks multivitamiin teeb meid “korda”.

Naturaalsetel toidulisanditel on tavaliselt juurde märgitud, et see on taimne või loomse päritoluga, sest see on päris toidust saadud konsentreerimise ja dehüdreerimise teel. Nii jääb alles jääb kõige väärtuslikum osa toitainest. Sünteetilised aga on valmistatud kunstlikult jäljendamaks seda, mida teevad päris toitained meie organismis. Mõned allikad väidavad, et sünteetilised vitamiinid võivad isegi kahjulikud olla. 

Looduslikud toidulisandid e-pood

Keemiliselt ja looduslikult saadud toidulisandid on oma struktuuri poolest küll sarnased, kuid mitte omaduste. Tänu erinevatele saamismeetoditele võivad need ka organismis erinevalt käituda. Selgusetu on kui hästi imenduvad sünteetilised lisandid ja kuidas neid keha poolt kasutatakse. Mõned toimivad paremini, mõned halvemini.

Päris toitained imenduvad paremini, sest siis ei jõua organismi mitte ainult üks lisand vaid lisandite kompleks, mida reaalne toit sisaldab – vitamiinid, mineraalid, ensüümid jne. Ilma selle tervikliku komplektita ei kasuta keha neid samal viisil.  Näiteks näitavad testid, et sünteetiline E-vitamiin imendub 2 korda halvemini kui looduslik.

 

 

 

 

 

 

Jaga seda infot ka teistega