Millist viimistlusvahendit Sina kasutama peaksid?

Soengute viimistlemiseks on tänaseks päevaks jõudnud turule meeletu kogus vahendeid, mille hulgast peaks leidma iga inimene endale midagi. Kahjuks ei oska aga tihtipeale seda õiget valikut teha.

Millist viimistlusvahendit Sina kasutama peaksid?

Viimistlustoodete peamine eesmärk on hoida soeng paigal erinevates tingimustes. Kahjuks aga kasutatakse selleks enamasti inimesele kahjulikke aineid. Üks aine, mida tasuks kindlasti neis vältida on PVP/PVA. Nimekiri koostisosadest tuleks ükshaaval läbi vaadata ja uurida, kas see on see, mida julged ja tahad oma naha vastas pikemat aega hoida.

Pihustatavatel toodetel on oht sattuda kopsudesse, mistõttu nad ka seal vähki tekitama võivad hakata. Soovitame katta suu ja silmad alati juuksehooldustooteid kasutades.

Vahud ja geelid ja lakid jne

Vaht: hea vahend juuste kohevamaks muutmiseks. Tavaliselt on vahul pigem nõrk toime, võrreldes teiste viimistlusvahenditega ja seetõttu sobib ta pehmetele juustele. Kõige paremini katab vaht õrnalt niiskeid juukseid, kuid saab kasutada ka kuivadel juustel.

Geel: oma paksu konsistentsiga annab tugeva püsivuse soengule ja sobib igale juuksetüübile. Soovitatavalt kanda kuivanud juustesse. Föönitamise ajal saab geeli määrida ainult lühikeste juuste korral.

Spreid ja vedelikud: see on üks laialdasem valdkond, erinevaid juuksevedelikke on palju. Tegelikult on aga tegemist sisuliselt vedeldatud geeliga. Tal on aga õrnem toime ja sobib pigem soengutesse, mis on asetatud võimalikult loomulikult. Soovitame kasutada rätikukuivades ja läbi kammitud juustes.

Sirgendavad geelid ja kreemid: Võiks ju nime järgi arvata, et need tooted teevad juuksed puhtalt oma olemuselt sirgeks, kuid nii see ei ole. Need on eelkõige mõeldud kasutamiseks, siis kui on tarvis juuksed sirgeks föönitada. Enamasti on nende sisalduses ka kasulikud kaitsvad ained, mis sobiks kasutamiseks ka kaitseks keskkonnamõjude eest.

Kreemid: need katavad juuksed kihiga ning jätavad juuksed tugevalt ja jäigalt paigale. Soovitatav kanda niisketesse juustesse ja kuivatada fööniga või lasta kuivada.

Vahad: vaha kasutatakse eelkõige sileda mulje jätmiseks. Enamus vahasid ei sisalda niiskusesäilitajaid ja aitavad hoida soengut ka välise niiskuse tekkides. Vaha võib kanda kuivadele juustele, kuid jälgima peab, et kogus oleks väike.

Läiked: muudavad juuksed siidiseks ja vähendavad ebatasasuste silmapaistmist. Soovitame kanda niisketele juustele.

Juukselakid: ilmselt enimlevinud ja vanim toode soengu viimistlemiseks. Parem on kasutada aerosoolivabu lakke. Leia endale pihustatav lakk, mis ei sisalda kahjulikke gaase. Juukselakke kantakse enamasti kuivadele juustele. Tänapäeval on paljud lakid sellised, mis toimivad alles siis, kui oled need föönist tuleva kuuma õhuga üle lasknud. Soovitame kasutada pantenooli sisaldusega juukselakke.