Mustköömneõli kasutamine

Mustaköömne õli kasutamine
Mustaköömneõli kasutamine

Mustaköömne õli on saadaval nii kapslitena kui ka vedelikuna. Mõnede vedeliku kujul õlide puhul ei ole peale märgitud soovitatud päevast annust, seetõttu on keeruline määrata, kui palju ühest pudelist jätkuda võiks. Selles postituses kirjutame lühidalt, kui palju mustaköömne õli soovitatakse vedelikuna päevas tarvitada ning kuidas ja millistel viisidel seda enda jaoks kõige sobivamal moel teha saad.

MUSTAKÖÖMNE ÕLI PÄEVANE ANNUS

Üldlevinud soovitus mustaköömne õli tarvitada on kuni kolm teelusikatäit päevas. Esimest korda mustaköömne õli tarvitades soovitatakse alustada väiksemast kogusest, ehk kuni 1 teelusikatäis päevas ning edaspidi annust suurendada kuni soovitusliku kolme teelusikani. Kui võtta päevas rohkem kui kolm teelusikatäit, siis täiendavat kasu see tervisele kaasa ei too. Mustaköömne kapslite puhul on soovituslik päevane annus varieeruv, sõltuvalt tootest. Ka kapslite tarvitamist soovitatakse alustada pigem väiksemast kogusest kui peale märgitud ning edaspidi hakata kogust suurendama kuni soovitusliku annuseni.

MUSTAKÖÖMNE ÕLI MAITSE NING TARVITAMISVÕIMALUSED

Mustaköömne õli on paljude inimeste jaoks üsna spetsiifilise maitsega, mis mõnele inimesele võib nauditav olla, kuid teistele liiga ebameeldiv. Kui õli maitse hakkab vastu, siis võib seda segada oma lemmiktoitudesse, näiteks salatitesse, suppidesse või jogurtisse. Üks võimalus on seda segada ka vähese mee või sidrunimahlaga, et mustaköömne tugevat maitset tasakaalustada. On oluline teada, et mustaköömne õli ei ole mõeldud praadimiseks ja kuumutamiseks, sellisel juhul ei saa sellest kätte vajalikke toitaineid, sest need kaovad kuumutamisel. Kui eelnimetatud variandid sulle mingil põhjusel ei sobi ning õli maitse ikkagi liiga ebameeldiv on, siis tarvitage mustaköömne õli kapsleid, mis on lihtsasti veega sissevõetavad.

MUSTAKÖÖMNE ÕLI TARVITAMISE AEG NING KASULIKKUS

Palju räägitakse ka, millal on parim aeg mustaköömne õli võtta, kuid seda aega ei ole kindlaks määratud. Mõned tootjad soovitavad hommikuti enne sööki võtta, teised õhtuti enne magamaminekut. Seetõttu jälgi alati, kas pakendile on midagi selle kohta märgitud ning kui mitte, siis tarvita mustaköömne õli täpselt siis, kui õigeks arvad. Mustaköömne õli on hinnatud tervisetoetaja olnud juba sajandeid, olles looduslik abivahend mitmesuguste tervisemurede leevendamisel. See sisaldab lausa 15 erinevat aminohapet, suurel hulgal B-grupi vitamiine, organismi jaoks vajalikke mikro- ja makroelemente, nende seas tsink, vask, seleen, kaalium, naatrium ning mitmed teised. Seda võib tarvitada nii kuuridena kui ka regulaarselt, regulaarsel tarvitamisel võib see olla ka tõhus haiguste ennetaja ja ärahoidja, hoides viirused eemal. Mõnedes paikades peetakse mustaköömne õli ka looduslikuks antibiootikumiks. Lisaks sellele on mustaköömne õlil väga suurel hulgal ka teisi kasulikke omadusi, millest saad lähemalt lugeda meie mustaköömne õli pikemast blogipostitusest.

Mis on mustköömneõli ja kuidas seda kasutada
Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga