Sipelgapuu koor ehk Pau D’Arco

Sipelgapuu koor ehk Pau D'Arco

Sipelgapuu koor on viimaste aastatega muutunud väga populaarseks tooteks. Peamiselt seetõttu, et otsitakse alternatiivseid ravimeid sügis-talviseks haigusteperioodiks, mis suudaks efektiivselt võidelda viiruste ja bakteritega, kuid ei omaks selliseid kõrvaltoimeid nagu seda on antibiootikumidel. Pau d’Arco, mida nimetatakse ka “looduslikuks antibiootikumiks”, tundubki täitvat seda rolli hästi. Siinkohal kirjutasime artikli, et tuua teieni sipelgapuu koore põhilised omadused, toimed ja muud huvitavat infot, mis võib aidata teil otsustada, kas sellel tootel võiks olla koht ka teie koduses apteegis.

Kuna Pau d’Arco on meil ka enim müüdud toodete seas, siis viisime klientide hulgas läbi küsitluse, et teada saada, kas ja kuidas on Pau d’Arco toode mõjunud. Küsitluse tulemustega saate tuvuda allpool.

KUI TAHAD KOHE VAADATA TOOTEID, SIIS KLIKI SIIA

Sipelgapuu koor ehk Pau D’Arco ehk looduslik antibiootikum

Pau D'Arco puu

Pau d'Arcot saadakse Tabebuia Impetiginosa või Tabebuia Avellanedae puudest. Puid tuntakse ka kui Taheebo puid ja kõige rohkem leidub neid Kesk- ja Lõuna-Ameerika vihmametsades, lisaks Kariibi mere saartel ning ka Floridas. Puu nimetus tuleneb sellest, et puu kõik õõnsused on asustatud sipelgatega. See teeb puu tugevaks ja vastupidavaks kõikvõimalikele kahjuritele ja seentele. Puu võib kasvada kuni 30 meetri kõrguseks ja on tuntud oma uhkete roosade ja lillade õite poolest. Puukoor on rikas erinevate mineraalide, vitamiinide ja ühendite poolest. Selles leidub nii fosforit, kroomi, kaltsiumit, rauda, joodi, fosforit, tsinki, mangaani, magneesiumi, boori ja suurel hulgal sellist ainet nagu lapahool.

Pau d'arco tõlgituna tähendab "vibuoks". Inkad ja askeedid nimetavad sipelgapuud “jumalikuks puuks” ning on selle puitu kasutanud juba pika ajaloo vältel tööriistade valmistamiseks, kuna sipelgapuu puit on tugev ja vastupidav.  Enim on aga hinnatud puu sisemine koor, mida on meditsiiniliseks otstarbeks kasutatud samuti juba sadu aastaid. Amazonase piirkonna varased elanikud märkasid, et Pau d'Arco puul ei kasvanud seeni ning seal polnud parasiitide ega hallitust, mis teisi puid kimbutasid. Niisiis hakati sipelgapuust saadud ravimit kasutama põhiliste viirus- ja seenhaiguste vastu.

Pau d'Arco koor kuivatatakse, tükeldatakse ja valmistatakse kergelt mõru maitsega teeks. Pau d'arcot leiab ka teistes erinevates vormides nagu  tinktuur, kapslid ja tabletid. 

Sipelgapuu on tuntud ka teiste nimedega:
Perekond
: Bignoniaceae / Tabebuia
Liik: Impetiginosa
Sünonüümid: Tabebuia avellanedae, Tabebuia ipe, Tabebuia nicaraguensis, Tabebuia schunkeuigoi, Tabebuia serratifolia, Tabebuia altissima, Tabebuia palmeri, Gelseminum avellanedae, Handroanthus avellanedae, Handroanthus impetiginosus, Tecoma adenophylla, Tecoma avellanedae, Tecoma eximia, Tecoma impetiginosa, Tecoma integra, Tecoma ipe
Tuntumad nimetused: Pau d’Arco, ipê, ipe roxo, lapacho, tahuari, taheebo, trumpet tree, ipê-contra-sarna, tabebuia ipê, tajy

Sipelgapuu antibakteriaalne, viirustevastane ja põletikuvastane toime

Sipelgapuu koore antibakteriaalne toime tuleneb lapahoolist – ühendist, mis eraldati koore ekstraktist juba 1882. aastal. Preparaadi viirusevastane aktiivsus on tingitud selle võimest alla suruda kääritamise protsesse, milleta viiruste paljunemine lihtsalt pole võimalik. Sipelgapuu seenhaiguste vastased omadused on seotud temas leiduva ksülodiiniga, mis koos lapahooliga pärsib seente kasvu erinevates organites ja kudedes. Preparaadi parasiidivastane toime väljendub selle võimes takistada  rakusiseste parasiitide paljunemist ja arengut. 

Sipelgapuu koor on valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ja antioksüdantsed omadused. Selle üks põhiomadusi on mobiliseerida organismi kaitsejõud haigustega võitlemiseks, tal on immuunsust stimuleeriv efekt. Selle unikaalse taime arvukaid positiivsed toimed on tingitud kõikide tema koostises olevate aktiivainete sünergiast. 

Sipelgapuu koor puhul on täheldatud tervendavat toimet järgnevatel juhtudel:

 • külmetushaigused (sh gripp, larüngiit);
 • ägedad kopsu- ja bronhiaalhaigused (bronhiidid, astma);
 • keskkõrva- ja silmapõletikud; 
 • gastriit, mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid, sapipõiepõletik;
 • kõhulahtisus ja düsenteeria;
 • kuse- ja suguelundite haigused (neeruvaagnapõletik, põiepõletik, kusitipõletik, eesnäärmepõletik, kusepõie polüübid, emakakaela põletik);
 • erineva lokalisatsiooniga põletikulised protsessid;
 • verehaigused (mononukleoos, rauapuuduslik aneemia jt.);
 • seenhaigused (pärmseen, tupeseen);
 • liigesepõletikud ja reuma;
 • nahahaigused (rasupunnid, ekseemid, paised, psoriaas, dermatoosid, vitiliigo);
 • autoimmuunsed haigused;
 • diabeet;
 • kõrgvererõhutõbi;
 • südame-veresoonkonna puudulikkus, arterilubjastus;
 • tuberkuloos;
 • sapiteede läbitavuse häired, pankreatiidid.

Sipelgapuu koor vähi vastu

Ajakirjas Journal of Ethnopharmacology välja toodud artikkel kajastab teadlaste ülevaadet selle kohta, et sipelgapuu koores leiduv aine lapahool võib esile kutsuda vähirakkude apoptoosi (ehk programmeeritud rakusurma). Tuleb täpsustada, et kõik normaalsed rakud meie kehas läbivad apoptoosi – selleks et keha saaks vanad rakud asendada uutega. Vähirakud, seevastu, on surematud, kopeerides end lõputult ning järkjärgult asendades normaalsed rakud vähirakkude vastu. Sipelgapuukoor meditsiinis

Katseklaasis läbi viidud uurimused näitasid, et sipelgapuu koores olev lapahool võib pärssida teatud liiki vähirakkude paljunemist. Siiani pole küll kindlat tõestust, et sipelgapuu koor suudab ennetada või ravida vähki, kuid senised uurimused annavad vihjeid, et võibolla leidub tuleviku vähiravis sipelgapuu koorel oma koht.

Wikipedia andmetel on Ameerika Vähiliit (American Cancer Society)  väljendanud oma seisukohta, et teaduslikult tõestatud uuringud on näidanud, et Pau d’Arco ei ole efektiivne inimeste vähiravis ning selle kasutamisel riskite raskete kõrvaltoimetega. Siinkohal peame tõdema, et sellist konkreetset lauset me Ameerika Vähiliidu kodulehelt ei leidnud.


Sipelgapuukoor infektsioonide vastu

Kuna sipelgapuu koor on väga vastupidav mädanemisele, hallitusele ja muude patogeenide suhtes, siis on juba ammu eeldatud, et need antimikroobsed omadused võivad olla kasulikud ka inimestele bakteriaalsete-, viiruslike- või seeninfektsioonide ennetamise või ravimise teel.

Brasiilias 2013. aastal läbi viidud uuring näitas, et sipelgapuu koores leiduv ühend lapahool oli võimeline katseklaasis neutraliseerima mitmeid haigust põhjustavaid baktereid, sealhulgas Enterococcus faecalis, Staphylococcus aureus, Cryptococcus gatti ja Paracoccidioides brasiliensis. Sarnased uuringud on näidanud, et siplegapuu koorel võib olla sama toime ka tavaliste külmetuste ehk adenoviiruste ja gripiviiruste suhtes.

Ajakirjas Journal of Ethnopharmacology avaldatud uuringus leiti, et neljateistkümnest Paraguai traditsioonilises meditsiinis kasutatavast taimest oli Pau d'Arcol suurim aktiivsus seente ja pärmiliste, sealhulgas Candida albicans'i ehk pärmseene vastu. Kuid samas rõhutatakse, et kasteklaasides kasutatud Pau d’Arco kogused võivad olla inimestele ohtlikult toksilised ning aine tõhususe hindamiseks inimestele oleks vaja täiendavaid uuringuid.


Millist Pau d’Arco toodet kasutada?

Vali tooteid hoolega. Soovitame kindlasti enne ostu tutvuda konkreetse  Pau d’Arco toote ja tootjaga. Kasutatav tooraine peab pärinema õigete puuliikide sisekoorest ja see peab olema korralikult töödeldud. 

Kahjuks mitte kõik Pau d'arco tooted pole tõhusad. Uuringud on näidanud, et müügil on ka Pau d’Darco nime all olevaid tooteid, mis sisaldavad üksnes saepuru, mis on saadud Tabebuia ning teiste puidutööstuses kasutatavate vihmametsade puude töötlemisest. 

Müügilt on leitud Pau d’Darco nime all olevaid tooteid, mis sisaldavad üksnes saepuru!

Kuid õnneks mitte Eestist

Sipelgapuu koort on erineval kujul, nagu kapslid, tinktuur ja tee, mille vahel saab valida sõltuvalt manustamise eelistustest. Neist kolmest peetakse pulbrilisel kujul sipelgapuu koort kõige efektiivsemaks. Kapsli võib ka avada ja manustada sisu pulbrilisel kujul, kuid kuna Pau d’Arcol on mõrkjas maiste, eelistavad paljud tarvitada seda siiski kapslina.  

Kui aga kapsli neelamisega on raskusi, saab manustada Pau d’Arcot ka vedelal kujul tinktuurina. Tinktuuri soovitatakse kasutada ka laste puhul, et manustamine oleks lihtsam. Kellele Pau d’Arco maitse ega valmistamine vastumeelt pole, saavad seda nautida ka kuuma teena.

ECOSH LIFE - SIPELGAPUU KOOR (PAU D'ARCO) KAPSLID

ECOSH LIFE - SIPELGAPUU KOOR (PAU D'ARCO) KAPSLID 100TK 50G

Vaata lähemalt
ECOSH LIFE - SIPELGAPUU KOOR (PAU D'ARCO) TILGAD

ECOSH LIFE - SIPELGAPUU KOOR (PAU D'ARCO) TILGAD 50ML

Vaata lähemalt
ECOSH LIFE - SIPELGAPUU KOOR (PAU D' ARCO) TILGAD 100ML

ECOSH LIFE - SIPELGAPUU KOOR (PAU D' ARCO) TILGAD 100ML

Vaata lähemalt
BE MORE - SIPELGAPUUKOORE KAPSLID SELEENI JA C-VITAMIINIGA 100TK

BE MORE - SIPELGAPUUKOORE KAPSLID SELEENI JA C-VITAMIINIGA 100TK

Vaata lähemalt
 
SALVIA PARADISE - SIPELGAPUU KOORE EHK PAU D´ARCO TINKTUUR 50ML

SALVIA PARADISE - SIPELGAPUU KOORE EHK PAU D´ARCO TINKTUUR 50ML

Vaata lähemalt

Sipelgapuu koore poolt ja vastu

Pau d'Arco kohta on tehtud mitmeid uuringuid. Mõned uuringud on näidanud, et siplegapuu koor on efektiivne pärmseene, parasiitide ja teiste tervisehäirete ravimisel, samas kui teistes uuringutes on välja toodud, et see ei ole efektiivne. Kindlasti sõltuvad uuringute tulemused katses kasutatavast konkreetsest tootest ja selle kvaliteedist. On väidetud, et sipelgapuu koore kogused peavad olema väga suured selleks, et efektiivselt tappa baktereid ja viiruseid või vähirakke, kuid sellised kogused on inimestele juba mürgised.

Pau d’Arco suhtes on skeptilisi arvamusi ka seetõttu, et senised uuringud on läbi viidud üksnes katseklaasis või loomadel ja seega ei ole uuringute tulemused inimese tervise seisukohast piisavalt usaldusväärsed. Seega rõhutatakse, et sipelgapuu koore tõhususe ja ohutuse hindamiseks inimestele on kindlasti vaja täiendavaid uuringuid.

Muret tuntakse ka selle üle, et sipelgapuu koore suure tarbimise tõttu on ohustatud antud puu liigid vihmametsades, mistõttu soovitatakse leida alternatiivseid ravimeid.


Soovitame kindlasti enne preparaadi ostmist selle kohta lugeda ja olla teadlik tema kõrvaltoimetest.  Samuti soovitame jälgida tarbimise ajal enesetunnet, et otsustada preparaadi tarvitamise jätkamise üle.

Sipelgapuu koore manustamine

Kui pikalt Pau d`Arcot ehk sipelgapuu koort võtta, sõltub eesmärgist. Üldiselt võetakse Pau d`Arcot kuuridena, raskema haiguse puhul maksimaalselt 2 kuud. Uuringuid on tehtud ka pikema aja kohta. Aga peamiselt manustatakse Pau d`Arcot 2 nädalat kuni 1 kuu, kuna mingil hetkel peab organism ise hakkama võitlema oma immuunsuse eest. Pau Darco tinktuuri on hea võtta vähese vee ja sidruni mahlaga, et sipelgapuu koore tanniin (parkaine) paremini imenduks.

Sipelgapuu koor täiskavanutele

Kogused ja annused sõltuvad sellest, mis on eesmärk, kas ennetus või mõne külmetushaiguse ravi. Doosid sõltuvad ka vanusest, kehakaalust jne. Pau d`Arco ekstrakti puhul pole koguste osas täpseid ettekirjutusi, aga üldiseks tavaks on saanud, et:

 • ennetuse puhul võtavad täiskasvanud 2 kapslit hommikul ja 2 kapslit õhtul (koos veega). 
 • külmetuse või viiruse puhul tuleb doose võtta intensiivsemalt nn löökdoosidena : 2-3 kapslit iga 2-3 tunni tagant. 

  Sipelgapuu koor lastele

  Sipelgapuu koore ehk Pau d`Arco ekstrakti võivad võtta ka lapsed. Pau d`Arcot võib anda lastele alates 9 elukuust. Imikutele ja väikelastele on kergem anda vedelat Pau d`Arcot. Kogused ja doosid sõltuvad jällegi sellest, kas võtta seda ennetuseks või mõne külmetushaiguse raviks ning samuti ka lapse vanusest, kehakaalust jne. Kuid üldiselt võib:

  • ennetuse puhul anda lapsele 1 kapsel hommikul ja 1 õhtul, sama kehtib ka tilkade puhul, st 1 pipetitäis hommikul ja 1 õhtul. Vedelat ekstrakti võib tilgutada otse suhu. 
  • külmetuse või viirusepuhul aga 1-2 kapslit iga 2-3 tunni tagant. Tilkade puhul 1-2 pipetitäit iga 2-3 tunni tagant.

  Sipelgapuu koor raseduse ajal

  Rasedusel, rinnaga toitmisel ning ravimite võtmisel tuleks konsulteerida arsti või vastava ala terapeudiga, kuna antud juhtumite puhul pole taime toimet piisavalt uuritud.

   

  Sipelgapuu koore manustamine koos probiootikumidega

  Kuna sipelgapuu koore ekstrakt on looduslik antibiootikum, siis on hea võtta nii ennetuse kui ravi puhul ka probiootikume, mis on kasulikud piimhappebakterid. Täiskasvanud 2 kapslit, lasped 1 kapsel (veega ja peale õhtusööki). Piimhappebakterite funktsioon on hoida meie immuunsüsteem tugevana. Kui soolestikus kasulike bakterite osakaal langeb, hakkavad vohama seal kahjulikud bakterid, samuti viirused, parasiidid ja seened. Viimaste vohamisel jääb immuunsüsteem kaitseta ning me olema avatud kõikvõimalikele haigustele. Gripiviirustesse nakatumine näitabki juba nõrgenenud immuunsüsteemi. Kui Pau d`Arco funktsioon on elimineerida viirused, kahjulikud bakterid jne, siis probiootikumide funktsioon on taas katta soolestik kasulike piimhappebakterite kultuuriga.

  7 põhjust, mil sa peaksid võtma probiootikume ja kuidas seda õigesti teha

  Sipelgapuu koore vastunäidustused

  Vältige Pau d'Arco suuri annuseid, mille manustamine võib põhjustada iiveldust, peapööritust, kõhulahtisust, oksendamist ja veritsust. Kui Pau d’Arco tekitab maoärritust, siis võtke seda koos toiduga. Lõpetage toote tarvitamine, kui ärritus maos jätkub.

  Rasedusel, rinnaga toitmisel ning ravimite võtmisel konsulteerida arsti või vastava ala terapeudiga, kuna vastavatel juhtumitel pole taime toimet piisavalt uuritud. 

  Kuna Pau d’Arco võib põhjustada verehüübimise siis vähemalt 2 nädalat enne ja pärast operatsiooni peata sipelgapuu koore manustamise. Samuti tuleb ettevaatlik olla neil, kes tarvitavad erinevaid verd vedeldavaid ravimeid, sealhulgas varfariini, klopidogreeli, aspiriini.

  Sipelgapuu koore tee ehk Lapacho tee

  Lapacho tee on mürgine erinevatele viirustele, bakteritele, seentele, parasiitidele ja teistele mikroorganismidele, aga terveid keharakke ta ei mõjuta. Lapacho teel on ka organismi puhastav toime ning see stimuleerib immuunsüsteemi. Lapacho tee ei sisalda kofeiini ning on rikas tervisele hädavajalike vitamiinide ja mineraalide poolest, sisaldades rauda, kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, joodi, boori ja baariumi.

  Tee täpne valmistamine on kirjas vastava toote pakendil, kuid tavaliselt tuleb 1 spl teepuru keeta 750 ml vees 15 minutit. Tee säilib külmkapis mõned päevad. Teed tasub juua nii haiguste hooajal enneteva vahendina, kui ka juba haigena olles ravi toetava vahendina, 1-2 tassi teed päevas. Mitte ületada soovitatud koguseid ja mitte juua järjest rohkem kui 6 nädalat. Tee ei ole soovitatud rasedatele.

  https://teejakohvipood.ee/puruteed/lapacho-purutee50g

  Lapacho - ehk sipelgapuu koore tee

  Lapacho tee

  Sipelgapuu koor ehk Pau D’Arco 2019 aasta küsitluse kokkuvõte

  Kuna Pau d’Arco on meil ka enim müüdud toodete seas, siis viisime klientide hulgas läbi küsitluse, et teada saada, kas ja kuidas on Pau d’Arco toode mõjunud. Küsisime inimestelt, kas nad said Pau d'Arcost abi, kui said, siis milliste hädade vastu. Lisaks tahtsime teada, kas neil esines ka mingeid kõrvaltoimeid ja kui esines, siis mis täpsemalt. Ning kas nad soovitaksid Pau d'Arcot ka teistele. Järgnevalt on toodud küsitluse kokkuvõtte graafikud.

  Meie jaoks oli kindlasti kõige olulisem ja ühtlasi ka põnevam küsimus - Kas Pau d'Arco (sipelgapuukoor) toode toimis?. Sest keegi ei osta mingit toidulisandit või muud toodet lihtsalt niisama. Eriti Pau d'Arco puhul, mille puhul soovitakse siiski mingeid tulemusi näha. Nagu ka siin artiklis näha, siis erinevaid võimalusi, mille puhul Pau d'Arco võiks aidata on päris palju. Mingit tagasisidet oleme saanud loomulikult oma poes inimestelt ja ka ise tarvitades, kuid antud e-poe küsitlusega oli inimeste hulk, kellele vastavad küsimused esitasime, kordades suurem. Nagu tulemustest on näha - 66,7% vastanutest leidsid, et nad said sipelgapuukoorest abi!

  Kas sipelgapuukoor toimis?

  Mitte ükski vastanutest ei täheldanud mingeid kõrvaltoimeid!

  Küsimus, et mis probleemide puhul abi saite oli vaba tekstiväli ja seda ei pidanud täitma - kuid mõned olulisemad ja huvitavamad vastused oleme siiski ka siin välja toonud. Kõige enam oli pandud kirja erinevate immuunsuse tugevdamisega seotud teemasid. Kas siis otse, et Pau d'Arco aitas tugevdada immuunsust või muul moel. Kuid siiski leidus ka teisi huvitavaid vastuseid. Kõrval esitatud vastused on muutmata kujul!

  Ülemiste hingamisteede nakkuste korral

  Toimib hästi,kui saada nt.külmetusele kohe tarbida.

  Kasutan kuurina ja vahest kui tunnen et, haigeks hakkan jääma siis võtan neid rohkem sisse.

  Kasutsin pärmseene raviks- toimib!

  Seda peab tõsise põletiku korral üsna palju võtma, see aitab aga koosmõjust teiste vahenditega (n kurkum)

  Kindlasti oli huvitav küsimus ka see: Kas kasutate ka edaspidi Pau d'Arcot?. Ehk kui inimene on saanud abi, siis kas ta tarbib ka edaspidi Pau d'Arcot. Nagu tulemustest on näha - siis 90,5% vastanutest kasutab antud todet ka edaspidi. Kuigi valikus oli ka Ei - siis mitte ükski seda valinud ei olnud. Pigem jäädi äraootavale seisukohale - ehk Ei teatud.

  Kas kasutate ka edaspidi Pau d'Arcot?

  Ning viimasena huvitas meid - Kas soovitaksite toodet ka oma tuttavatele. Ning ka selle tulemus oli tegelikult üsna meeldiv, kuigi täpselt samasugune nagu ka edasise tarbimise osas - ehk täpselt sama palju 90,5% vastanutest - soovitavad antud toodet ka oma tuttavatele. Ja ainult 9,5% ei osanud öelda - kas nad seda teeksid.

  Ehk kokkuvõtlikult võib öelda, et suurem osa meie kliente on siiski Pau d'Arcost vähemalt mingit abi saanud ja nende usk antud tootesse on suur.

  Sipelgapuu koore kogemused

  Viimase kahe aasta jooksul olen proovinud üle 20 erineva preparaadi, mis võiksid aidata mind kõhuvalu probleemiga. Gastroenteroloogid ei ole suutnud välja selgitada, miks mul on pidevad valud alakõhus, seega olen seni ravinud ainult sümptomeid.  Kuid 2 kaplsit Pau d’Arcot päevas aitavad valu vastu, ühest kapslist jääb väheks. Ühe võtan koos hommikusöögiga ja teise õhtusöögiga. Kirjutan selleks, et ehk saavad samas olukorras olevad inimesed sellest abi.

  Scott B

  Võtsin 4 tükki 2 korda päevas, 4 päeva järjest ja see ravis terveks mu akne, peanaha follikuliidi ja kõhuprobleemid (sealhulgas pärmseene). Toetasin ravi pärmseenedieediga ja nüüd tunnen ennast 10 korda paremini. Ma pole pidevalt kurnatud ega kehva enesetundega. Eelistan kapsleid teele, ses tee maitse mulle ei meeldi. See on tõesti imerohi, aitab nii paljude probleemide puhul.

  TNB

  Mul oli väga rasune ja aknele kalduv nahk. Samuti tundsin ennast pidevalt väsinud ja kurnatuna. Tundsin, et minuga on midagi valesti ja hakkasin otsima rohkem infot. Pärast põhjalikku uurimist jõudsin järeldusele, et mind vaevab pärmseen. Ma ei tahtnud ravida pärmseent tavaliste seenevastaste medikamentidega, kuna need on organismi jaoks liiga tugevad. Teadsin, et pean pärmseenest jagu saamiseks tegema muudatusi oma  toidumenüüs ja lisama taimsed toidulisandid, mis pärsivad seene kasvu. Umbes 6 kuud tagasi ostsin ma Pau d’Darcot. Esialgu võtsin 2 kapslit 2 korda päevas  ning ei näinud mingit erinevust. Kuna pudelil oli kirjas, et löökdoosina võib kasutada ka 4 kapslit 3 korda päevas, siis suurendasin koguseid. Seejärel tekkis mul väga tugev reaktsioon – higistasin, tõusis palavik, lihaste nõrkus, peavalu, kõhuvalu, väga kuiv kurk, nohu. Eksperimenteerisin annustega ja jälgisin hoolikalt oma enesetunnet ning jõudsin järeldusele, et minu organsimis toimub tugev pärmseene suretamine.

  Otsustasin jätkata Pau d’Darco võtmist, kuid kui tundsin kõrvaltoimeid tulemas, siis jõin kõrvale savi ning psülliumi. Need toidulisandid aitasid koguda kokku toksiinid, mille candida suretamine endaga kaasa tõi, ning väljutada need organismist. Tegin läbi 2 kuuri ja teise kuuri ajal ei olnud mul vaja enam savi ja psülliumi kõrvale juua. 

  Mu nahk on nüüd korras, mul on palju energiat, mul ei ole meeletut isu süsivesikute järele, vajan vähem und jne. Seetõttu usun, et sain pärmseene oma organismis kontrolli alla. Pau d’Darco on suurepärane preparaat, kuid soovitan sellega pärmseene ravimisel alustada aeglasemas tempos ja jälgida alati enesetunnet.

  eparic

  Kasutan toodetpõskkoopapõletiku ja bronhihaiguste puhul ja see töötab suurepäraselt!

  Skaping

  1 purgitäiega saime abikaasa küüneseenest lahti. Tema küüs oli aastaid musta värvi.

  Teresa

  Loodusraviarst soovitas Pau d’Arcot pikaajalise nahalööbe puhul. Töötab imeliselt! Nahalööve kadus.

  Rich & Lena H
  Jaga seda infot ka teistega

  Comments 3

  1. Pingback: SIPELGAPUU KOOR EHK PAU D’ARCO 2019 AASTA KÜSITLUSE KOKKUVÕTE - Mia24.ee | Tervise- ja ilublogi

  2. Pingback: Sipelgapuu koore kasutamine (Pau D'arco) |Mia24.ee terviseblogi

  3. Tere
   Olen aastaid kasutanud kuuridena sipelgapuu koore ekstrakti. Esimest korda kasutasin umbes 10 a tagasi vara kevadel ja suvel taipasin,et ei vaja allergia ravimit,muidu iga suvi juba 10 a.oli mul tugevad tolmu allergiad, nõgesetõbi,tatine nina,silmade sügelus. Siiani ei ole ma enam allergik.

  Lisa kommentaar

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga