Sipelgapuu koore ehk Pau D’Arco kasutamine

See artikkel “Sipelgapuu koore kasutamine” keskendub Eestis hoogsalt populaarsust kogunud toidulisandile, mida tuntakse kui looduslikku antibiootikumi. Meie keskendume enda poes Ecosh Life Pau D’Arcole ja kõik siin artiklis kirjeldatav viitab sellele tootele, teiste tootjate sarnased tooted võivad oluliselt erineda, mistõttu ei sobi meie juhend mujalt soetatavale sipelgapuu koore toodetele.

Oleme kokku pannud eraldi uue põhjaliku artikli Sipelgapuu koorest ehk Pau D’Arcost, kust leiad põhjaliku informatsiooni manustamise, toimete, inimeste arvamuste kohta. Vaata Sipelgapuu koore uut artiklit siit.

Heal lapsel mitu nime

Meil kaubanduses on levinud nii sipelgapuu koor kui ka Pau D’Arco nimetus. Esimese on saanud puu selle järgi, et ta on elupaigaks paljudele sipelgatele. Tema õõnsuses elutsevad sipelgad ei ole suutnud võtta ära puu elujõudu, millest saame järeldada, et puu on väga vastupidav.

Pau D’Arco on aga rahvusvaheline nimetus, mis tähendab vibuoksa. Just see ta ongi, sest indiaanlased eelistasid kasutada just selle puu oksi vibu meisterdamiseks.

Eesti keeles on ametlik nimi Lapatšo-tuutupuu ehk lapatšotabebuia. Inglise keeles on teda ka kutsutud purple trumpet treeipe ja taheebo. 

INCI nimetus ehk koostisosades leiad ta nimega Tabebuia impetiginosa.

 

Lapatšotee ehk sipelgapuu koore tee

Üheks tuntumaiks sipelgapuu koore kasutusviisiks on tee (nimetatakse lapatšoteeks). Puult kogutakse koor ning kuivatatakse ja tehakse väikesed ribad.

Positiivne on ka see, et materjali kogumise käigus ei tekitata püsivaid kahjustusi puule, sest puul on võime vigastustest taastuda.

Siplegapuu koore tilgad ja kapslid

Sipelgapuu koor on mõeldud kellele?

Sipelgapuu koor e. Pau d`Arco ekstrakti võivad võtta nii täiskasvanud kui lapsed. Pau d`Arcot võib anda lastele alates 9 elukuust. Imikutele ja väikelastele on kergem anda vedelat Pau d`Arcot. Kogused ja doosid sõltuvad sellest, mis on eesmärk, kas ennetus või mõne külmetushaiguse ravi. Doosid sõltuvad ka vanusest, kehakaalust jne. Pau d`Arcot ekstrakti puhul pole koguste osas täpseid ettekirjutusi, aga üldiseks tavaks on saanud, et gripihooaja ennetuse puhul võtavad täiskasvanud 2 kapslit hommikul ja 2 kapslit õhtul (koos veega). Lastel vastavalt 1 kapsel hommikul ja 1 õhtul, sama kehtib ka tilkade puhul st 1 pipetitäis hommikul ja 1 õhtul. Vedela ekstrakti võib tilgutada otse suhu.

Kui aga on tegemist juba külmetuse või viirusega, siis tuleb doose võtta intensiivsemalt nn löökdoosidena. Täiskasvanud 2-3 kapslit iga 2-3 tunni tagant. Laste puhul pool sellest kogusest, aga taas oleneb jälle lapse vanusest, kasvust, kehakaalust, haiguse tugevusastmest jne. Tilkade puhul 1-2 pipetitäit iga 2-3 tunni tagant.

Sipelgapuu koore kasutamine

Kui pikalt Pau d`Arcote e. sipelgapuu koort võtta, sõltub taas eesmärgist. Üldiselt võetakse Pau d`Arcot kuuridena, raskema haiguse puhul maksimaalselt 2 kuud. Uuringuid on tehtud ka pikema aja kohta. Aga peamiselt manustatakse Pau d`Arcot 2 nädalat kuni 1 kuu, kuna mingil hetkel peab organism ise hakkama võitlema oma immuunsuse eest.

Kuna Pau d`Arco e. Sipelga puukoore ekstrakt on looduslik antibiootikum, siis on hea võtta nii ennetuse kui ravi puhul ka probiootikume, mis on kasulikud piimhappebakterid. Täiskasvanud 2 kapslit, lasped 1 kapsel (veega ja peale õhtusööki). Piimhappebakterite funktsioon on hoida meie immuunsüsteem tugevana. Kui soolestikus kasulike bakterite osakaal langeb, hakkavad vohama seal kahjulikud bakterid, samuti viirused, parasiidid ja seened. Viimaste vohamisel jääb immuunsüsteem kaitseta ning me olema avatud kõikvõimalikele haigustele. Gripiviirustesse nakatumine näitabki juba alanenud immuunsüsteemi. Kui Pau d`Arco funktsioon on elimineerida viirused, kahjulikud bakterid jne, siis probiootikumide funktsioon on taas katta soolestik kasulike piimhappebakterite kultuuriga.

Rasedusel, rinnaga toitmisel ning ravimite võtmisel tuleks konsulteerida arsti või vastava ala terapeudiga, kuna antud juhtumite puhul pole taime toimet piisavalt uuritud.

Septembris on käimas sipelgapuukoore ja piimhappebakterite kampaania, kus komplektina ostes saad need -15%.

Sipelgapuu koore kasutamine

 

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga