Sipelgapuukoore kapslid – 5 põhjust, miks neid võtta

Pau d’Arcot saadakse Tabebuia Impetiginosa või Tabebuia Avellanedae puudest. Puid tuntakse ka kui Taheebo puid ja kõige rohkem leidub neid Kesk- ja Lõuna-Ameerika vihmametsades, lisaks Kariibi mere saartel ning ka Floridas. Puu nimetus tuleneb sellest, et puu kõik õõnsused on asustatud sipelgatega. See teeb puu tugevaks ja vastupidavaks kõikvõimalikele kahjuritele ja seentele. Puu võib kasvada kuni 30 meetri kõrguseks ja on tuntud oma uhkete roosade ja lillade õite poolest. Puukoor on rikas erinevate mineraalide, vitamiinide ja ühendite poolest. Selles leidub nii fosforit, kroomi, kaltsiumit, rauda, joodi, fosforit, tsinki, mangaani, magneesiumi, boori ja suurel hulgal sellist ainet nagu lapahool.

Kui tahad rohkem Pau d’Arco kohta teada saada, siis loe seda artiklit.

Järgnevalt toome välja viis põhjust, miks võiks sipelgapuu koort kasutada.

 1. Sellel on antibakteriaalsed omadused
  Uuringud näitavad, et sipelgapuu koorel on antibakteriaalsed ja seenevastased omadused. Kuigi selle täpne tervendamismehhanism on teadmata, arvatakse, et pau d’arco pärsib protsesse, mida bakterid ja seened vajavad energia tootmiseks. Arvatakse, et mitmed taime sisemises koores leiduvad ühendid on vastutavad selle tervisele soodsa mõju eest. Samuti näidati, et koor aitab aeglustada maohaavanditega seotud bakteri Helicobacter pylori kasvu. Ja teises ajakirjas Phytotherapy Research avaldatud uuringus leiti, et ravimtaim kiirendab märkimisväärselt maohaavandite paranemist rottidel.
 2. See aitab võidelda Kandidoosi vastu
  Pau d’arco’t kasutatakse kõige laialdasemalt kandidoosi (Candidiasis) raviks. 2010. aasta uuring kinnitas seda tugevat pärmseene vastas toimet. Kuigi täpne mehhanism on teadmata, arvatakse, et ravimtaim pärsib protsesse, mida bakterid ja seened vajavad energia tootmiseks. Ühes uurimuses kinnitasid teadlased, et 14 troopilise seenevastase taime kogumist osutus pau d’arco kõige tugevamaks ravimtaimeks.
 3. See on põletikuvastane
  Uuringud näitavad, et pau d’arco pärsib konkreetsete kemikaalide vabanemist, mis vallandavad organismis põletikulise reaktsiooni. Üks 2012. aasta uuring näitas, et ravimtaim blokeeris põletikulist valu 30-50 protsenti võrreldes platseeboga. Journal of Ethnopharmacology’s avaldatud uuringus teatati, et koorest valmistatud tee blokeeris mitmeid põletikukemikaale. Uuringu autorid tegid kindlaks, et pau d’arco võib toimida põletikuliste prostaglandiinide tootmise pärssimisega.
 4. See võib suurendada kaalulangust
  See mitmeotstarbeline ravimtaim võib aidata ka kaalulangusele kaasa. Ühes 16-nädalases uuringus kaotasid sipelgapuu koorega toidetud hiired oluliselt rohkem kaalu kui need, kellele anti platseebot. Osa efektist võib tuleneda lahtistavast toimest, kuna pau d’arco sisaldab antrakinoone, mis on samalaadseid lahtistavaid koostisosi nagu senna ja aaloe.
 5. See võitleb väsimuse vastu
  Lõuna-Ameerika põlisrahvaste ravitsejad on seda ravimtaime traditsiooniliselt kasutanud paljude muude haiguste, sealhulgas väsimuse puhul. 2018. aasta eksperimendis leiti, et koorest saadud polüfenooli ühekordne annus suurendas vastupidavust.

Sipelgapuukoore kapslid leiad siit

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga