Viirukid – mis, miks ja kuidas

Viirukid

MIS ON VIIRUK JA MILLEKS TEDA KASUTATAKSE?

Sõna “viiruk” pärineb ladina keelest sõnast “incerdere” ja see tähendab “põlema”. Viiruki puhul on tegu materjaliga, mis koosneb aromaatsetest taimsetest materjalidest (sageli koos eeterlike õlidega) ning mille põlemisel eraldub lõhnav suits. Viirukeid on kasutatud juba aastatuhandeid erinevatel põhjustel. (1) Põhjuseid viirukite põletamiseks on palju, näiteks: negatiivsete energiate puhastamiseks; meditatsioonidel paremaks keskendumiseks; mälestustega ühenduse loomiseks; oma vaimse poolega ühenduse loomiseks; lõõgastumiseks; rituaalide elluviimiseks; uute rutiinide alustamiseks; pingete maandamiseks ja veel mitmetel teistel põhjustel (2).

Viiruk põlemas

KUIDAS PÕLETADA VIIRUKIT?

 • Kui otsustad viirukeid põletama hakata, siis mõtle kohe ka sellele, kas sul on olemas sobiv viiruki põletamise alus. Ilma selleta viirukeid põletada ei tohi, ikka selleks, et viiruki põletamine oleks ohutu. Viirukialuseid on erinevaid: puidust, metallist, keraamikast. *Mia24 e-poes on saadaval kõik kolm varianti viirukialuseid.
 • Lisaks sellele vali viiruki põletamiseks sobiv koht, et läheduses ei oleks midagi tuleohtlikku ja et viiruk ei oleks kohas, kus on palju tuuletõmmet;
 • Kui sobiv alus ja asukoht on olemas, siis võta viiruk ja süüta viirukiots tikkude või tulemasinaga.
 • Lase leegil kuni 10 sekundit põleda, kuni leek iseenesest kustub;
 • Kui leek ei kustu ise, siis kustuta leek õrnalt puhudes. Mõne hetke pärast peaks hakkama viiruk suitsema ja aroom eralduma, see tähendab, et viiruk töötab;
 • Aseta viiruk hoidikusse;
 • Lase viirukil põleda (põlemise effekt väljendub suitsemises) kuni viiruk täielikult kustub. Enamik viirukeid põleb olenevalt suurusest ja paksusest 20-30 minutit (3).

NIPP! Kui sa ei soovi tervet viirukit korraga ära põletada, võid ka viiruki ära kustutada ja hiljem taas edasi põletada.

Viirukeid on väga palju ja erinevate vägedega, seetõttu on oluline uurida iga viiruki kohta lähemalt, et panna ta maksimaalselt enda kasuks tööle.


KLIENTIDE LEMMIK - VIIRUK NAG CHAMPA (satya)

VIIRUK SATYA SAI BABA NAG CHAMPATegu on väga populaarse viirukiga, üks populaarsemaid ja enim kasutatavamaid viirukeid maailmas. Tänu oma tujutõstvale ja lõõgastavale meelele kasutatakse seda viirukit peamiselt meditatsioonide ja jooga ajal. Viiruki põlemisel eraldub suits, mis aitab vabastada kahjulikke energiaid - neid, mis on takistuseks õnnele, positiivsusele ja üleüldisele heale energiale. Kliki pildil ja jõuad ka otse toote juurde!

MIKS NAG CHAMPA VIIRUKIT PÕLETADA?

 • See viiruk valmistatakse mitmesugustest haruldastest ja eksootilistest koostisosadest, mille aluseks on Champa lill. Tulemuseks on aroom, mis loob hea ja sügava meditatiivse keskkonna;
 • Aitab soovitud õhkkonda luua - toob ruumidesse positiivsust ja puhastab halvast energiast. (4)
 • Tänu oma rahustavale lõhnale aitab viiruk lõdvestuda ja stressi taset vähendada. On hea kasutada ka siis, kui seljataga on väsitav ja raske päev;
 • Eemaldab ruumist ebameeldivad lõhnad, täites ruumi aromaatse ja vürtsika lõhnaga. Naq Champa lõhn püsib võrreldes teiste viirukitega veidi kauem ning on sealhulgas ka ohutum kui õhuvärskendajad;
 • Naq Champal on kasu tervisele, omades põletikuvastaseid omadusi ja aidates erinevate nahaprobleemide korral. Võib suurendada ka immuunsust;
 • Aitab rituaalide ja palvete ajal keskenduda ning pühenduda. Naq Champa viirukeid kasutatakse jumalateenistustel üle maailma (5)

Otselink NAG CHAMPA Viiruki juurde Mia24.ee e-poes.

 

VIIRUK BLACK OPIUM

Viiruk Black OpiumOopium pärineb moonist ning on tänapäeval väga levinud ravim. Moon ise on Eestis aina sagenev aia- ja ilutaim.  Enim on oopiumi kasutatud ja kasutatakse siiani erinevate rituaalide läbiviimisel ning seda läbi viirukite. Inimesed, kellele Oopiumi lõhn meeldib, neile on selle taime kasutamine sobilik ja soovitatud. 

 NIPPE BLACK OPIUMI VIIRUKI KASUTAMISEKS

 • Oopiumi viirukeid soovitatakse kasutada enne ööund, nii on võimalik enda unenägudesse väge ja võimsust tuua;
 • Lase viirukil oma hinge taaselustada. Kui tunned, et vajad energiat ja elujõudu, siis lase viirukil põleda enda läheduses;
 • Kui Sind vaevavad unehäired, siis oopiumi viiruk rahustab, mis omakorda aitab sul sügavamini magada ja mõningal juhul ka nägemusi Sinuni tuua;
 • Kui oled probleemidega kimpus, siis lase oopiumi viirukil oma probleemidest jagu saada ja neid lahendada. Oopium saadab problemaatilisest kohast (maja, töökoht) probleemid välja ning aitab ka tülide vastu. (6)
 • Sarnaselt Naq Champa viirukile on oopiumil võime kristalle puhastada ja ergutada. Ära unusta oma kristallide laadimist, sest ainult nii saavad kristallid aktiivselt töötada!

Otselink Black Opium viiruki juurde

VIIRUK SANDLIPUU

Viiruk sandlipuuViirukina on sandlipuud kasutatud juba tuhandeid aastaid. Tema põletamisel tekib tugev ja meeldiv aroom, mis aitab ärevatel hetkedel rahustada, lõõgastada ja närvilisust vähendada. Sandlipuu viirukit kasutatakse palju ka rituaalide ja maagiate läbiviimistel, kuid ka erinevates religioonides, näiteks budism'i ja hinduism'i religioonis. (7)

MIKS SANDLIPUU VIIRUKIT PÕLETADA?

 • Lõhn, mis viiruki põletamisel eraldub, vähendab pinget ning ärevuse ja stressi taset.
 • Aitab uneprobleemide ja unetuse puhul oma rahustava toimega. Enne magamaminekut põleta viirukit ning lase aroomil end lõõgastada ja pingetest vabastada. Viiruki põletamine on ohutum alternatiiv kui igapäevane unerohtude kasutamine.
 • Aitab peale stressirohket päeva lõõgastuda ja end unetundideks ette valmistada, leevendades päevaseid pingeid.
 • Loob ruumidesse meeldiva lõhna, seetõttu aitab ka siis, kui ruumides on ebameeldiv lõhn. Sandlipuu viiruk on looduslik toode, seetõttu on seda lõhnade neutraliseerimiseks ohutum kasutada kui kodukeemiat.
 • Põletamisel tekkiv aroom vähendab vererõhku ja kaitseb südamehaiguste eest. (7)

Otselink Sandlipuu viiruki juurde

VIIRUK PALO SANTO

Palo Santo viirukPalo Santo on Lõuna-Ameerika riikidest pärinev puu, mis hispaania keeles tähendab “Lõhnav puit”. Seda on tuhandeid aastaid kasutatud meditsiinilistel eesmärkidel - peamiselt valu ja stressi raviks. Viirukit kasutatakse ka negatiivse energia puhastamiseks.

MIKS PALO SANTO VIIRUKIT PÕLETADA?

 • Võib eemale peletada sääsed ning ka kärbsed ja sipelgad. Palo Santos sisalduvat eeterlikku õli kasutatakse ka looduslikes putukatõrjevahendites;
 • Võib leevendada valu, sh kurgu- ja peavalu. Uuringuid on tehtud veel vähe, kuid 2017. aastal tehtud uuring väidab, et Palo Santol on valu leevendavad ja põletikuvastased omadused;
 • Arvatakse, et sellel on kehale ja vaimule puhastav toime. Paljude inimeste jaoks on Palo Santo aroom lõõgastav, seetõttu kasutatakse seda ka stressi maandamiseks (8)

Otselink Palo Santo viiruki juurde

KUIDAS PUHASTADA KRISTALLE VIIRUKI SUITSUGA?

Kristalle soovitatakse regulaarselt puhastada ja laadida, et nad efektiivselt töötaks ja aitaks. Seda saab teha mitmel viisil:

Pane viiruk põlema nagu tavaliselt ning võta kristall kätte. Seejärel hoia kristalle mõnda aega suitsu kohal. Teise võimalusena, kui kristalle ise käes ei taha hoida, siis pane kristallid lauale ning levita suitsu ümber kristallide. Kumbagi tegevust tee lühikest aega, ca pool minutit kuni minut kristalli kohta. (9)

NIPP! Viirukitega puhastamisel, ükskõik kas kristallide või lihtsalt ruumide puhastamisel, on alati soovituslik aken lahti teha. Nii pääsevad negatiivsed ja vanad energiad majast välja.

KASUTATUD ALLIKAD

https://en.wikipedia.org/wiki/Incense#History (1)

https://www.mindbodygreen.com/0-8067/12-reasons-to-use-incense.html (2)

https://www.wikihow.com/Burn-Incense-Sticks (3)

https://livinglifenaturalblog.com/natural-incense-sticks/nag-champa-incense/ (4)

https://www.hemincense.com/usa/blog/why-nag-champa-should-top-your-incense-checklist/ (5)

https://latene.ee/v%C3%A4eesemed/rituaalitaimed-ja-viirukid/must-oopium-viiruk-ca-10-tk-pakis.html (6)

https://incenseflow.com/blogs/natural-incense-information/benefits-of-using-sandalwood-incense (7)

https://www.healthline.com/health/palo-santo-benefits#forms (8)

https://reclaimingzen.com/how-to-cleanse-crystals/ (9)

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.