NÄOKOORIJAD
Looduslikud ja looduslähedased näokoorijad
Regulaarse koorimise toime nahale
- sügavpuhastab naha sinna kogunenud mustusest
- eemaldab surnud naharakud
- vähendab näonaha ketendust
- muudab naha pehmeks ja siledaks
- elustab jumet, annab sära ja värskust
- kiirendab naha uuenemist
- aitab aeglustada kortsude teket
- tõhustab nahahooldustoodete imendumist ja toimet
- ühtlustab nahatooni ja vähendab pigmendilaike
Millist koorijat valida?
Koorija valik sõltub eelkõige nahatüübist. Tundlikuma ja kuperoosse naha korral tasub eelistada ensüümidega pehmetoimelisi koorijaid, et vältida õrna naha ärritamist mehaaniliste osakestega nahka hõõrudes. Kõigidele teistele nahatüüpidele st kuivale, normaalsele, kombineeritud ja rasusele, sobivad ideaalselt nii ensüümidega kui ka koorivate terakestega koorijad.
Kui tihti peaks nahka koorima?
Reeglina tohib normaalset nahka koorida korra nädalas – rasusemat näonahka ja rasusemaid piirkondasid kombineeritud nahatüübi puhul võib julgelt koorida isegi paaril korral nädalas. Ettevaatlik tasub olla kuiva naha koorimisel – kuiva nahka tohib koorida vaid korra 10 päeva jooksul ,kuna naha pinnal on niiskust ja rasu vähe.
Ülehoolitsemine ja liiga sage näonaha koorimine muudab naha karedaks ja kuivatab liigselt, sest naha uuenemine muutub üliaktiivseks.
Kuidas näonahka koorida?
Alustuseks puhasta nägu hoolikalt meigist ja päeva jooksul kogunenud mustusest puhastuskreemi või -piimaga ning toniseeri näoveega. Seejärel kanna koorija nahale ning masseeri kogu nägu, kael ja dekoltee õrnade ringjate liigutustega. Väldi õrna nahka silmade ümber.
Näo, kaela ja dekoltee koorimine kokku võiks ajaliselt kesta ca 2-4 minutit, nii jõuab piisavalt tõhusalt ja korralikult masserida kõiki piirkondasid. Lõpetuseks puhasta nahk leige veega käsna abil või lihtsalt loputades ning tasakaalusta näoveega kergelt tupsutades.