Miks peaks kasutama kehakoorijat?

Miks peaks kasutama kehakoorijat?

Kellele ei meeldiks pehme ja sile nahk. Sageli aga tundub, et nahk on muutunud kuivaks, karedaks ja tuhmiks. Kui soovid oma nahale anda värskema ja pehmema väljanägemise tulebki appi kehakoorija.

Naha loomulik uuenemisprotsess toimub järk-järgult, kui naha pindmised rakud surevad ning epidermise sügavamates kihtides tekivad nende asemele uued rakud. Rakkude uuenemisprotsessi aeglustab nii vananemine, kui mitmesugused ümbritsevad tegurid, näiteks kuiv õhk, külm ilm, õhusaaste, UV-kiirgus jne. Selleks, et ergutada naha uuenemisprotsessi on juba aastasadu kasutatud mitmesuguseid koorivaid protseduure. Koorimine eemaldab nahalt nii surnud naharakud, kui ka sinna kogunenud mustuse ja rasu, parandavad naha mikrovereringet ning ergutavad naha rakkude uuenemist. Kooritud nahk on pehmem ja siledam ning nahatoon ühtlasem.

Siiski ei tohiks koorimisega liialdada, sest see võib muuta naha liigselt kuivaks ja karedaks. Üldjuhul soovitatakse teha koorimist ühel-kahel korral nädalas. Koorimisjärgselt paraneb ka niisutavate toodete imendumine. Seetõttu hellita pärast koorimist nahka tõhusalt niisutava või toitva kreemiga.

Milline kehakoorija sobib sinu nahatüübile?

Kehakoorijaid on erinevaid, mis sobivad erinevatele nahatüüpidele. Siin on mõned näpunäited, kuidas valida õige kehakoorija vastavalt oma nahatüübile:

  • Kuiv nahk: Kui sul on kuiv nahk, eelista õrnemaid kehakoorijaid, mis sisaldavad niisutavaid koostisosi nagu oliiviõli, kookosõli või mandliõli. Väldi kehakoorijaid, mis sisaldavad tugevaid või happelisi koostisosi, mis võivad nahka ärritada.
  • Rasune nahk: Kui sul on rasune nahk või kalduvus aknele, vali kehakoorijad, mis sisaldavad salitsüülhapet või teepuuõli. Need koostisosad aitavad reguleerida naha rasueritust ja võidelda aknega.
  • Tundlik nahk: Kui sul on tundlik nahk, otsi kehakoorijaid, mis on mõeldud spetsiaalselt tundlikule nahale. Need kehakoorijad peaksid olema õrnad ja sisaldama rahustavaid koostisosi nagu aloe vera või kummel.
  • Normaalne nahk: Kui sul on normaalne nahk, siis oled õnnega koos, sest sulle sobivad peaaegu kõik kehakoorijad. Vali kehakoorija, mis sulle meeldib ja järgi tootja soovitusi.

Enimlevinud küsimused kehakoorijate kohta

Kuidas kasutada kehakoorijat?

Kehakoorija kasutamine on lihtne, kuid siin on mõned sammud, mida võid järgida, et saada parimaid tulemusi:

  • Niisuta nahka: Enne kehakoorija kasutamist niisuta nahka sooja veega. See avab poorid ja valmistab naha ette koorimiseks.
  • Võta sobiv kogus koorijat: Võta käele väike kogus kehakoorijat ja hõõru see käte vahel, et soojendada ja aktiveerida koostisosad.
  • Kanna koorija nahale: Kanna kehakoorija ringjate liigutustega üle kogu keha. Väldi tugevat hõõrumist, et mitte nahka vigastada.
  • Keskendu probleemsetele piirkondadele: Kui sul on kuivad või karedad piirkonnad, nagu küünarnukid või põlved, siis keskendu nendele aladele ja koori neid veidi pikemalt.
  • Loputa hoolikalt: Pärast koorimist loputa keha hoolikalt puhta veega, et eemaldada kõik koorija jäägid.
  • Niisuta nahka: Pärast koorimist niisuta nahka rikkalikult niisutava kreemi või õliga. See aitab lukustada niiskust ja hoida nahka pehme ja siledana.

Mugavaim viis on kasutada kehakoorijaid vannis või duši all.

Kui tihti peaks kehakoorijat kasutama?

Koorimise sagedus sõltub sinu nahatüübist ja individuaalsetest eelistustest. Üldiselt soovitatakse keha koorida 1-2 korda nädalas, kuid kuiva nahaga inimestele võib piisata ka ühest korrast nädalas. Rasuse naha korral võib koorimist teha 2-3 korda nädalas. Tundliku nahaga inimestel tasub koorimise sagedust vähendada ja jälgida, kuidas nahk reageerib.

Milleks on kehakoorija kasulik?

Kehakoorijaid on väga mitmesuguseid, seega ka nende toime võib olla väga erinev. Peamine eesmärk on surnud naharakkude eemaldamine, mis aitab saavutada siledama ja pehmema naha. Koorijatel võib olla lisatud erinevate toimetega lisakoostisosi. Näiteks toidavad, lõhnastavad, puhastavad, niisutavad, aitavad väljutada jääkaineid, võitlevad tselluliidiga jne.

Kas ja miks peab peale keha koorimist kasutama kreemi?

Kõik kreemid, mida sa kannad nahale, imenduvad koorimise järgselt paremini. Niisutava kehapiima kasutamine kohe koorimise järgselt on väga oluline, et hoida niiskus kauem naha sees.

Millal ei tohiks kehakoorijaid kasutada?

Kui nahk on ärritunud, siis ei ole soovitatav kasutada koorivaid tooteid. Siia alla kuuluvad päikesepõletus, nahalööve, punetus jne. Koorija võib ärritusi tugevdada ja seega pikeneb paranemisprotsess. Kasuta koorijaid vaid tervel nahal. Ärritunud naha korral kasuta õrnatoimelist puhastavat pesugeeli ja kreemi.

Milline kehakoorija valida?

Kuna soolaga kehakoorijad on üsna tugevad ja aitavad väga tõhusalt mürke välja viia, on õrnema naha puhul sobivad suhkruga koorijad ja tugevama või probleemsema naha puhul head soolaga koorijad. Näol peaks kasutama õrnemaid koorijaid. Kindlasti ei ole soovitatav näol kasutada meresoolaga koorijat.

NB! Jälgi, et kehakoorja ei sisaldaks kahjulikke aineid, sest koorides pääsevad nad väga kergelt organismi.

Millist kehakoorijat kasutad Sina? Kui sul on tekkinud küsimusi kehakoorijate osas, siis kirjuta need kommentaaridesse ja leiame vastuse.

Kodune kehakoorija kohvipurust

Kui soovid looduslikku ja kodust kehakoorijat, võid kasutada kohvipuru. Kohvipurul on hämmastav kasu ka meie nahale!  Kohvipuru sisaldab kofeiini, mis aitab parandada naha verevarustust ja stimuleerida rakkude uuenemist.  Kohvipuru sisaldab rohkelt antioksüdante ja on põletikuvastaste omadustega, mis võivad aidata vähendada paistetust ja punetust. Seega, kui järgmine kord kohvi jood, pea meeles, et selle koostisosad võivad ka sinu nahale imet teha!

Siin on lihtne retsept, kuidas teha oma kehakoorija kohvipurust:

Koostisosad:

  • 1 tass kasutatud kohvipuru
  • 2 spl oliiviõli või kookosõli
  • 2 spl pruuni suhkrut (valikuline, väga õrna nahaga pigem mitte kasutada)

Valmistamine:

  • Segage kõik koostisosad kokku, kuni saavutate ühtlase segu.
  • Kandke segu ringjate liigutustega kehale ja masseerige õrnalt nahka.
  • Loputage keha hoolikalt puhta veega.
  • Niisutage nahk pärast koorimist rikkaliku niisutava kreemiga.

Millised on kehakoorijate peamised koostisosad?

Üks peamisi koostisosi, mida võib leida kehakoorijas, on suhkur. Suhkur ei toimi mitte ainult loomuliku koorijana, eemaldades õrnalt surnud naharakud ja tuues esile särava jume, vaid aitab ka nahka niisutada. Suhkruterad teevad oma tööd, jättes meie naha pehmeks ja siledaks. See on nagu magus maiuspala meie kehale! Ärgem unustagem eeterlike õlide jõudu kehakoorijas. Olgu see siis lavendel, piparmünt või tsitruseline bergamot, eeterlikud õlid lisavad meie nahale mõnusat lõhna ja pakuvad mitmesugust kasu. Lavendliõli näiteks on tuntud oma rahustavate omaduste poolest ning aitab rahustada ja lõdvestada nii meie meelt kui ka keha. Piparmündiõli seevastu mõjub värskendavalt, ergutab meeli ja annab meile energiat. Eeterlike õlide võimalused on lõputud, võimaldades meil kohandada oma kehakoorimist vastavalt meie isiklikele eelistustele ja vajadustele. Lõpuks võib kehakoorija sisaldada ka toitvaid koostisosi, nagu kookosõli või sheavõi. Need looduslikud niisutajad niisutavad nahka sügavuti, aidates taastada selle elastsust ja jättes naha siidiselt siledaks. Need ei paku mitte ainult olulisi toitaineid, vaid loovad nahale ka kaitsva barjääri, mis takistab niiskuse kadu ning hoiab naha pehmeks ja elastseks kogu päeva jooksul.

Lisaks sellele sisaldavad mõned kehakoorijad täiendavaid koostisosi, mis on suunatud konkreetsetele nahahooldusprobleemidele. Näiteks kui soovite oma jume säravamaks muuta, võite leida kehakoorijaid, mis sisaldavad selliseid koostisosi nagu sidruni ekstrakt või C-vitamiin. Kui teie eesmärk on leevendada ärritunud või tundlikku nahka, võite valida koorija, mis sisaldab selliseid õrnasid koostisosasid, näiteks kummel. Valikuid on tõesti lõputult palju ja võite leida kehakoorijat peaaegu iga nahaprobleemi jaoks. See on justkui luksuslik spa hoolitsus otse kodus!

Soovitame sulle neid kehakoorijaid: 

LoodusSPA – Mango kehakoorija 250g. See on looduslik toode ja valmistatud Eestis käsitööna. Mangovõi on imeline kuiva naha pehmendaja. Mango aroom annab meeldivalt magusa ja värskendava lõhnanaudingu!

Jovely – Kehakoorija Greip & Apelsin suhkruga. Luksuslik Greibi & Apelsini kehakoorija hoolitseb õrnalt Sinu naha eest.  Koorijas sisalduvad greibi ja apelsini eeterlikud õlid loovad hea enesetunde ning vähendavad närvipinget. Greibi eeterlik õli tõstab tuju ning aitab organismil vabaneda jääkainetest.

I Provenzali – Magusa mandli kehakoorija, 600g – Valmistatud 100% looduslikest koostisosadest. Toode sisaldab väärtuslikke piparmündi, eukalüpti, küpressi ja lavendli eeterlikke õlisid ning annab tõelise spa naudingu. Pärast koorimist on nahk pehme ja sile. 

Tutvu meie kõigi  kehakoorijatega.

Jaga seda infot ka teistega