Kehakreemid ja -piimad
1. Kuidas leida endale sobiv kehakreem- või piim?
Naha eest hoolitsemine on oluline osa meie igapäevasest hooldusrutiinist. Kehakreemid on suurepärased abivahendid naha niisutamiseks, toitmiseks ja kaitsmiseks. Kuid kuidas leida endale sobiv kehakreem? Milliseid tegureid peaks arvestama kehakreemi valimisel? Mis muudab kehakreemi heaks? Miks kasutada kehakreeme? Millised on head koostisosad kehakreemis? Allpool anname ülevaate kehakreemide kasutamise olulisusest, erinevatest tüüpidest ning mõned nõuanded sobiva kehakreemi valimiseks.
2. Miks kasutada kehakreeme?
Kehakreemide kasutamine aitab nahal püsida niisutatud, pehme ja elastne. Kuiv nahk võib põhjustada ebamugavustunnet, sügelust ja nahakoorumist ning võib kaasa tuua enneaegse naha vananemise. Kehakreemide regulaarne kasutamine aitab ennetada neid probleeme, hoides naha niiskustasakaalu ja toetades naha loomulikku kaitsevõimet. Lisaks pakuvad kehakreemid sageli täiendavat kaitset keskkonnamõjude eest, nagu päikesekiirgus, tuul ja saasteained.
3. Kuidas leida endale sobiv kehakreem?
Kehakreemi valimisel tuleks arvestada mitmete teguritega, sealhulgas naha tüübiga, kliimatingimustega, individuaalsete vajaduste ja eelistustega. Kindlasti on vaja katsetada ja ka eksida, kuid siin on kirjas mõned näpunäited:
- Proovi leida kreeme, mis pakuvad testreid või mini- ehk reisisuuruses kreeme. Sellisel juhul on sul enne suuremat väljaminekut võimalik proovida kreemi sobivust.
- Leia kreem, millel on ka UV kaitse. E-vitamiin sisaldab ka päikesekaitset ja on paljudes kreemides olemas.
- Leia kreem, mis on “mitte komedogeenne”, et ei ummistaks poore. Sobivad ka õlid, kuid jälgi mis on tootele juurde kirjutatud. Osad õlid sobivad ka rasusele nahale. Suveks vali kergema koostisega niisutaja ja talveks kaistvama toimega kreem.
- Kaalu retinooliga niisutaja kasutamist enne magama jäämist. Retinool on A-vitamiin ja aitab rakkudel uueneda ning elavdada nende funktsioneerimist.
- Kui su nahk on väga kuiv, siis kaalu ravikosmeetika kasutamist. Otsi AHA piimhappe sisaldusega kreeme. Need niisutavad naha pealmisi kihte ja võivad tavalistest kosmeetikatoodetest paremini toimida.
3.1 Naha tüüp
Kõigepealt tuleks teada oma naha tüüpi. Kas teil on kuiv, normaalne, rasune või kombineeritud nahk? Kuiv nahk vajab rikkalikumaid ja toitvamaid kreeme, samas kui rasune nahk eelistab kergemaid ja kiiremini imenduvaid tooteid. Üldiselt on kehakreemide- ja piimade juures ka ära märgitud, millisele nahale kreem sobib. Palju on ka kehakreeme, mis sobivad kõikidele nahatüüpidele kasutamiseks.
3.2 Kliimatingimused
Külmemates ja kuivemates kliimatingimustes võiks eelistada paksemaid ja rasvasemaid kreeme, mis pakuvad intensiivsemat niisutust ja kaitset. Soojemates ja niiskemates oludes sobivad paremini kergemad ja vähem rasvased kreemid, eriti nahka rikkalikult niisutavad kreemid, et nahk liialt ei kuivaks.
3.3 Individuaalsed vajadused
Kas teil on mingi eriline nahaprobleem, mis vajab tähelepanu, nagu atoopiline dermatiit, psoriaas või akne? Sellisel juhul võiks valida spetsiaalselt neid probleeme leevendavad kehakreemid. On olemas spetsiaalsed kreemid aknelisele nahale ja kreemid, mida kasutada atoopilse dermatiidi või psoriaasi korral. Leia endale sobivaim.
3.4 Koostisosad
Hea kehakreemi koostises peaksid olema toitvad ja niisutavad koostisosad. Neist levinuimad on sheavõi, kookosõli, argaaniaõli, jojoobaõli, aaloe vera, hüaluroonhape, E-vitamiin ja looduslikud õlid. Vältida tasuks tooteid, mis sisaldavad liigselt keemilisi aineid või lõhnaaineid, mis võivad nahka ärritada või kuivatada.
3.5 Lõhn
Paljud inimesed eelistavad kasutada meeldiva lõhnaga kehakreeme. Kuid liiga tugevad parfüümid või keemilised lõhnaained võivad mõnedel inimestel põhjustada ärritust või allergilisi reaktsioone. Kui teil on tundlik nahk, eelistage lõhnatuid või looduslike eeterlike õlidega lõhnastatud kreeme.
3.6 Hind ja kvaliteet
Kvaliteetne kehakreem ei pea olema tingimata kallis. Paljud looduslikud ja orgaanilised kehakreemid on taskukohase hinnaga ning pakuvad suurepäraseid tulemusi. Võrrelge erinevaid tooteid ja nende koostisosi, et leida endale parim hinna- ja kvaliteedisuhe.
4. Erinevad kehakreemide tüübid
Kehakreemide maailm on väga mitmekesine, sisaldades erinevaid tooteid erinevate vajaduste ja eelistuste jaoks. Siin on mõned populaarsed kehakreemide tüübid:
- Niisutavad kehakreemid: Need kreemid on mõeldud naha niisutamiseks ja pehmendamiseks, aidates samal ajal kaitsta seda kuivuse ja kahjulike keskkonnamõjude eest.
- Taastavad kehakreemid: Need kreemid on spetsiaalselt välja töötatud nahaprobleemide, nagu atoopiline dermatiit, psoriaas või akne, raviks ja leevendamiseks.
- Looduslikud kehakreemid: Looduslikud kehakreemid sisaldavad ainult looduslikke ja orgaanilisi koostisosi, ilma sünteetiliste lõhna- või värvaineteta. Need kreemid on tavaliselt tundliku nahaga inimestele paremini sobivad.
- Isepruunistuvad kehakreemid: Need kreemid sisaldavad toimeaineid, mis aitavad nahale anda loomuliku ja ühtlase päevituse ilma päevitamata või solaariumis käimiseta.
5. Millised on head koostisosad kehakreemis?
Hea kehakreemi koostis peaks sisaldama nahka toitvaid, niisutavaid ja kaitsvaid koostisosi. Siin on mõned näited headest koostisosadest kehakreemis:
- Sheavõi:
See looduslik või on saadud Aafrika sheapuu pähklitest ning on tuntud oma rikkalike niisutavate ja toitvate omaduste poolest. - Kookosõli:
Kookosõli on suurepärane niisutaja, mis aitab nahal püsida pehme ja elastne. Lisaks sisaldab see antibakteriaalseid ja põletikuvastaseid omadusi ning E-vitamiini, mis aitab siluda kortsukesi ja pinguldada nahka. - Surnumere mineraalid:
Surnumere mineraalid aitavad parandada naha niiskustaset, toetades samal ajal naha loomulikku pH-taset ja elastsust. - Argaaniaõli:
Noorendava toimega argaaniaõli sisaldab antioksüdante ja niisutab naharakke sügavuti, aidates samal ajal kaitsta nahka keskkonnamõjude eest. - Jojoobaõli:
Jojoobaõli toetab naha kaitsevõimet, pakkudes looduslikku UV-kaitset ning sisaldades E-vitamiini ja B-grupi vitamiine. - Aaloe vera:
Aaloe vera soodustab uute naharakkude ja tervete kudede tekkimist, kiirendab surnud kudede eemaldumist ning parandab vereringet. Lisaks on aaloel antibakteriaalne, põletikuvastane ja valuvaigistav toime.
Kehakreemide kasutamine on oluline osa meie igapäevasest nahahooldusest, aidates hoida naha niisutatud, pehme ja elastsena. Sobiva kehakreemi valimisel tuleks arvestada naha tüüpi, kliimatingimusi, individuaalseid vajadusi ja eelistusi ning toote koostisosasid. Looduslikud ja orgaanilised kehakreemid, mis sisaldavad toitvaid ja niisutavaid koostisosi, nagu sheavõi, kookosõli, argaaniaõli, jojoobiõli ja aaloe vera, on suurepärane valik naha tervise ja ilu toetamiseks.