Kehakoorijad ja -maskid


Kehakoorijad ja maskid

Kuidas valida enda naha jaoks õige kehakoorija ja kehakoorijat õigesti kasutada?

Kehakoorijad on suurepärane viis naha siledamaks ja pehmemaks muutmiseks ning surnud naharakkude eemaldamiseks. Kehakoorijate valimine võib olla keeruline, sest tooteid on väga palju erinevaid. Järgnevalt anname teile teavet selle kohta, kuidas valida parim kehakoorija oma naha jaoks ning milliseid koostisosi otsida loodusliku kehakoorija puhul.

1. Milleks on kehakoorija kasulik?

Kehakoorija peamine eesmärk on eemaldada surnud naharakud, mis omakorda aitab saavutada siledama ja pehmema naha. Koorijatele on tihti lisatud erinevate toimetega lisakoostisosi, mis näiteks toidavad, lõhnastavad, puhastavad, niisutavad, aitavad väljutada jääkaineid, võitlevad tselluliidiga jne. 

1.1. Kehakoorija toimed

 • Eemaldab surnud naharakud ja mustuse
 • Parandab naha mikrovereringet
 • Ergutab naha rakkude uuenemist
 • Aitab saavutada siledama ja pehmema naha
 • Parandab kreemide ja teiste ilutoodete imendumist

2. Kuidas kehakoorijat kasutada?

2.1. Kehakoorija kasutamine duši all

Mugavaim viis kehakoorijate kasutamiseks on vannis või duši all. Soovitatav on nahk eelnevalt niisutada, et see oleks pehmem ja ei tekiks ärritusi. Enne keha koorimist ei soovitata kasutada kuuma vett, sest kuum vesi kuivatab nahka. Niisuta nahk leige veega. Kanna kätega kehakoorijat nahale ning tee masseerides nahal ringjaid liigutusi. Kui oled soovitud osa kehast üle teinud, loputa koorija veega maha. Paljud kehakoorijad teevad naha nii mõnusaks ja pehmeks, et peale koorimist ei olegi vaja nahka enam kehakreemiga niisutada. Kui sinu nahk on eriti kuiv ja siiski vajab lisaniisutust, siis kasuta kindlasti peale koorimist ka kehakreemi.

2.2. Kehakoorija kasutamine kuival nahal

Kehakoorijat võib kasutada ka kuival nahal, kuid see võib olla veidi vähem mugav kui niisutatud nahal kasutamine. Koorija kandmiseks kuivale nahale kasuta käsi, kandes toodet nahale ringjate liigutustega. Peale koorimist loputa koorija maha ja kasuta vajadusel niisutavat kreemi.

3. Kui tihti peaks kehakoorijat kasutama?

Kuna nahk on tundlik, siis ei tohiks kehakoorijat kasutada rohkem kui 1-2 korda nädalas. Kui kasutad kehakoorijat esimest korda, siis testi seda eelnevalt väiksemal nahaosal, et välistada allergiat või nahaärritusi. 

4. Millal ei tohiks kehakoorijaid kasutada?

Kui nahk on ärritunud, siis ei ole soovitatav kasutada koorivaid tooteid. Siia alla kuuluvad päikesepõletus, nahalõhed, punetus jne. Koorija võib ärritusi suurendada ja seega pikeneb paranemisprotsess. Kasuta koorijaid vaid tervel nahal. Ärritunud naha korral kasuta õrnatoimelist puhastavat pesugeeli ja kreemi.

5. Milline kehakoorija valida?

5.1. Nahatüübist sõltuv kehakoorija valik

Kuna soolaga kehakoorijad on üsna tugevad ja aitavad väga tõhusalt mürke välja viia, on õrnema naha puhul sobivad suhkruga koorijad ja tugevama või probleemsema naha puhul head soolaga koorijad. Näol peaks kasutama õrnemaid koorijaid. Kindlasti ei ole soovitatav näol kasutada meresoolaga koorijat.

5.2. Looduslike koostisosadega kehakoorijad

Looduslike koostisosadega kehakoorijad sisaldavad näiteks kohvi, suhkrut, soola, taimeõlisid, ravimtaimi, mett, seemneid, pähkleid, kiudaineid jne. Sellised koorijad on sageli õrnemad, niisutavad ja toitvad, sobides erinevatele nahatüüpidele.

6. Kuidas valida parim kehakoorija?

6.1. Koostisosade kontrollimine

Valides parimat kehakoorijat, on oluline pöörata tähelepanu koostisosadele. Hea kehakoorija ei sisalda kahjulikke aineid, et vältida nende organismi sattumist. Mõned näited looduslikest koostisosadest, mida võiks kehakoorijates otsida, on:

 • Suhkur
 • Mere- või Himaalaja sool
 • Kohviubade jahu
 • Seemned (nt chia seemned, linaseemned)
 • Taimeõlid (nt mandliõli, kookosõli, avokaadoõli)
 • Eeterlikud õlid (nt lavendel, apelsin, piparmünt)
 • Mee- või kakaovõi

6.2. Hind ja kaubamärgid

Hinnaskaala kehakoorijate puhul võib olla väga lai, alates mõnest eurost kuni paarikümne euroni. Oluline on leida endale sobiv hind ja kaubamärk, mis vastab nii kvaliteedile kui ka teie eelarvele. 

7. Kuidas hoida kehakoorijat?

Kehakoorija säilitamiseks tuleb järgida toote juhiseid. Tavaliselt tuleb hoida kehakoorijat kuivas ja jahedas kohas, eemal otsesest päikesevalgusest. Veenduge, et pakend oleks alati korralikult suletud, et vältida toote kuivamist.

8. Kehakoorija kasutamine erinevate nahaprobleemide korral

Kehakoorijad võivad aidata leevendada erinevaid nahaprobleeme, nagu tselluliit, psoriaas, ekseem, venitusarmid ja akne. Oluline on valida õige kehakoorija, mis sobib teie nahatüübile ja nahaprobleemidele.

9. Kehakoorija kasutamine erinevate protseduuride eel ja järel

Kehakoorija kasutamine enne ja pärast teatud protseduure, nagu päevitamine, depilatsioon ja keemiline koorimine, võib aidata saavutada paremaid tulemusi ja vähendada võimalikke kõrvaltoimeid. Siiski tuleb olla ettevaatlik kehakoorija kasutamisega ärritunud või tundliku naha korral. Jälgi konkreetse kehakoorija toote juhiseid.

10. Kehakoorija ja kehakreemi kooskasutamine

Kehakoorija kasutamine koos kehakreemiga aitab saavutada parimaid tulemusi naha niisutamisel ja toitmisel. Pärast kehakoorimist imenduvad kreemid ja niisutajad paremini nahka, muutes selle pehmemaks ja siledamaks.


Kokkuvõttes on kehakoorija valimine ja kasutamine oluline osa naha hooldamisel. Olles teadlik erinevatest kehakoorijate liikidest, koostisosadest ja kasutamise soovitustest, saate valida endale sobivaima toote ja saavutada sileda ja pehmema naha.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 45,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Sertifikaadid ja auhinnad

Toote tüüp

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.