Kollageeni päevane kogus

Kollageeni päevane kogus

Kollageeni päevane kogusKollageeni päevane kogus

Kollageen on üks peamiseid valke meie kehas. Kollageeni leidub näiteks meie nahas, lihastes, luudes ja liigestes. Kollageenist on palju kasu ja see on vajalik kõigile, kes soovivad säilitada nooruslikku välimust ja elada aktiivset elustiili. Kollageen on tuntud selle poolest, et ta hoiab meie naha ilusa ja elastsena. Vananedes väheneb meie keha loomulik kollageeni tootmine, mis toob kaasa kortsude ja peente joonte tekkimise. Kollageeni tarvitamisega saame aga toetada naha elastsust ja niisutamist, mille tulemuseks on nooruslikum väljanägemine. Kollageen on oluline ka liigeste tervise jaoks. Kollageeniga saame toetada liigeste liikuvust ning vähendada liigesevalu ja liigesepõletiku riski. Kollageeni kutsutakse ka iluvitamiiniks ning tõepoolest, kollageen toetab suuresti meie nahka, küüsi ja juukseid, mida võib nimetada kauni välimuse alustaladeks.

Kui palju kollageeni tarvitada?

Kui me vananeme, kaotab meie keha kollageeni. Uuringute kohaselt võib meie keha 40-aastaseks saades kaotada igal aastal kuni 1% kollageenist. Kollageeni kadu võivad mõjutada ka muud tegurid, nagu ebatervislik toitumine, suitsetamine, alkoholitarbimine ja liigne päikese käes viibimine. Hetkel puuduvad ametlikud suunised selle kohta, kui palju kollageeni peaks iga päev tarbima. Seetõttu sõltub soovitatav kollageeni tarbimine kollageeni vormist, selle eesmärgist ja tootja nõuannetest.
Maksimaalse kasu saamiseks on soovitatav võtta kollageeni päevase annusena vahemikus 5-10 grammi (kuni 10 000 mg). On ka uuringuid, mille kohaselt soovitatakse päevas tarbida 2,5-15 grammi kollageeni. Sobiv annus sõltub siiski sellest, millist toidulisandit te kasutate, miks te seda võtate ning millised on toote tarvitamisjuhised. Tõhususe tagamiseks on oluline valida kollageeni toidulisand, milles on vähemalt 2,5-5 grammi päevases annuses.
Kollageeni peetakse ohutuks toidulisandiks tervetele inimestele ning enamik inimesi ei koge negatiivseid kõrvalmõjusid, kui peetakse kinni konkreetse toote päevasest soovitatud annusest.

Hüdrolüüsitud kollageeni tarvitamine
Üks levinumaid kollageeni vorme on hüdrolüüsitud kollageen, sest see on kiiresti ja hõlpsasti imenduv. Kliinilised uuringud näitavad, et hüdrolüüsitud kollageenpeptiidide päevane annus vahemikus 2,5-15 grammi on ohutu ja tõhus. Väiksem, alla 2,5 grammi suurune päevane annus võib aidata parandada liigesevalu, naha tervist ja niisutust. Teisalt on leitud, et 5 grammi suurune päevane annus võib parandada luutihedust. Samas suuremat, 15 grammi suurust ööpäevast annust kasutatakse enamasti lihasmassi suurendamiseks ja kehakoostise parandamiseks.

Loe rohkem kollageeni kohta:

Veel 10 põhjust, miks võtta kollageeni

Millal on parim aeg kollageeni võtta?

Mis on kollageen ja miks seda vaja on

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga