Veel 10 põhjust, miks võtta kollageeni

Veel 10 põhjust, miks võtta kollageeni

Kollageen toidulisandina

Viimastel aastatel on populaarseks saanud kollageeni tarbimine toidulisandina, kuna selle tarbimisel võib olla mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid, alates liigesevalu leevendamisest kuni naha tervise parandamiseni.

Meie artiklis - Mis on kollageen ja miks seda vaja on - oleme välja toonud 5 peamist põhjust, miks kollageeni tarbida.

Mis on kollageen ja miks seda vaja on

Nendeks põhjusteks on:

  • Kollageen võib parandada naha tervist
  • Kollageen aitab leevendada liigesevalu
  • Kollageen võib ära hoida luukadu
  • Kollageen võib suurendada lihasmassi
  • Kollageen võib toetada südame tervist

Järgnevalt toome aga ära veel üle kümmne põhjuse, miks on kasulik tarbida kollageeni - kas siis toidulisandina täiendavalt juurde või kollageeni sisaldavaid toiduaineid süües.

Kollageen muudab juuksed tugevamaks ja aitab võidelda juuste väljalangemisega

Image

Uuringud on näidanud, et kollageen muudab juuksed tugevamaks ja parandab üldiselt juuste tervist. Kollageen aitab nimelt toota organismil keratiini, mis on juuste peamine ehitusmaterjal.
Paljud inimesed on kinnitanud, et kollageeni tarbimine on neil edukalt aidanud võidelda juuste väljalangemisega. Paranenud on ka juuste kasv. Juuste väljalangemine on tihti üks dieedi võimalikest kõrvalmõjudest. Seda eriti siis, kui dieeti peetakse pikka aega. Tihti ei põhjusta seda aga mitte lihtsalt teatud toitainete puudus, vaid seda võimendab ka keha stress. Kui kehal on toimimiseks vähem energiat, siis mõned organismi jaoks ebaolulised funktsioonid (nagu näiteks juukse kasv) jäävad seisma. Seega aitab õige toitumine kindlasti ka juuste väljalangemise vastu võidelda, kuid kui juba sellega probleeme esineb, siis võib kollageeni tarbimine aidata antud probleemi leevendada.

Allikas: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25989472

Kollageen aitab küüned terved hoida

Kollageen hoiab küüned terved

Kui teil on rabedad ja pidevalt murduvad küüned, siis võib üheks põhjuseks olla kollageeni puudus. Küüned koosnevad samast ainest nagu juuksed - keratiinist ja kollageen aitab kaasa keratiini tootmisele organismis. Kollageen aitab kaasa küünte kasvule ja tugevusele ning kui olete hädas kergesti murduvate küüntega, siis tasub kindlasti proovida kollageeni.
Allikas https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.12393

Kollageen on kasulik seedesüsteemile ja soolestikule

Kollageen hoiab seedimise korras

Kollageen võib aidata parandada teie soolte limaskestade seisukorda, mis on oluline soolestiku tervise jaoks. Soolestiku limaskest toimib kaitsebarjäärina teie soolte ja ülejäänud keha vahel ning kui see on kahjustatud, võivad toiduosakesed vereringesse sattuda.
Sellega on seotud mitmed seisundid, nagu põletikuline soolehaigus ja lekkiva soole sündroom, mis mõlemad on väga valusad ja raskesti ravitavad. Õnneks võib kollageeni tarvitamine nende (või sarnaste) seisundite all kannatavate inimeste enesetunnet oluliselt parandada.
Kollageen on hea L-glutamiini allikas, mis toimib soolestikus kaitsva barjäärina, et vältida potentsiaalselt kahjulike ainete lekkimist läbi soolestiku .
Uuringud näitavad, et L-glutamiini saab kasutada ka immuunsüsteemi tugevdamiseks ja seedehäirete, Crohni tõve ja haavandilise koliidi sümptomite vähendamiseks.

Allikad:

Kollageen aitab võidelda põletikudega organismis

Image

Glütsiinil, mis moodustab 33% kollageenist ja mis on selles sisalduv peamine aminohape, on tõestatud suur põletikuvastane toime ja see aitab teie kehal võidelda erinevate haigustega.
Põletik on tänapäevase toitumise ja elustiili üks sagedasemaid kõrvalnähte, seega on selle vähendamine kindlasti suur asi. Uuringud näitavad, et põletik on paljude haiguste ja tüsistuste jaoks soodustav faktor, sealhulgas diabeet, südame-veresoonkonna haigused, artriit ja liigesehaigused, allergiad.

Allikad:

Kollageen parandab une kvaliteeti ja meeleolu

Image

Kollageenis sisalduv glütsiin aitab parandada teie une kvaliteeti ja isegi vähendab päevast tekkinud väsimust. Parim aeg võtta kollageeni uneprobleemide korral on umbes tund aega enne magamaminekut.

Lisaks on sellel rahustav ja meeleolu parandav toime ning selle suured annused on osutunud tõhusaks meetodiks obsessiiv-kompulsiivse häire sümptomite kontrolli all hoidmisel.

Allikad:

Kollageen aitab kiirendada haavade paranemist

Image

Kuna kollageen on meie naha jaoks oluline, siis on see igati loogiline, et tänu kollageenile ka haavad paranevad kiiremini. Meie kollageenivajadus suureneb haavade paranemise ajal (kollageeni on vaja, et luua uusi kudesid). Haavanditest paranenud patsientidel kiirendas kollageeni lisamine raviplaani paranemisaega.  Mõned arstid pakivad kollageeni isegi otse haavasidemesse, et kiirendada paranemisprotsessi.

Allikad:

Kollageen ennetab venitusarme ja vähendab tselluliiti

Image

Kui märkate venitusarme oma kehal ja/või soovimatu tselluliidi tekkimist, siis selle üheks põhjuseks võib olla samuti kollageeni puudus.

Allikas https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4685482/

Kollageen aitab tasakaalustada teie hormoone

Kollageen aitab tasakaalustada hormoone

Hormonaalne tasakaalutus võib teie kehas ilmneda mitmel viisil. Erinevad hormoonid vastutavad teie keha erinevate funktsioonide eest. Akne on seotud hormonaalse tasakaalutusega. Kollageen aitab tasakaalustada paljusid teie keha hormoone ja seeläbi hoida teid pikalt tervena.

Allikas https://academic.oup.com/endo/article-abstract/98/4/943/3041320

Kollageeni abil terved hambad ja igemed

Image

Kui külastate hambaarsti ja teie hambaarst peab teile loenguid hammaste eest hoolitsemise ja suuhügieeni kohta, kuulake teda! Ilus naeratus käib koos tugevate ja tervete igemetega. Lisaks regulaarsele hammaste harjamisele, hambaniidi kasutamisele ja suuveega loputamisele võib täiendava kollageeni tarbimine pakkuda lisatuge, mida on vaja tugevama ja tervemate hammaste struktuuri jaoks.

Allikas https://collagencomplete.com/sensitive-teeth-remedy/

Kollageen aitab vähendada ärevust

Kollageen aitab stressi vastu

Tänapäeva kasvavas kaasaegses ühiskonnas pommitatakse meid igapäevaelus paljude erinevate stressiteguritega. Suur tööst, koolist ja lihtsalt elust tulenev stress võib põhjustada ärevust. Kollageenil on ärevusvastased omadused, mis on seotud selles leiduva kõrge glütsiini sisaldusega.

Allikas https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14612155/

Millal on parim aeg kollageeni võtta?

Kui tahad teada, millal on parim aeg kollageeni võtta, siis loe kindlasti ka seda artiklit.
Millal on parim aeg kollageeni võtta
Jaga seda infot ka teistega

Comments 2

  1. Pingback: Kollageeni päevane kogus - Mia24.ee | Tervise- ja ilublogi

  2. Pingback: Soovitage head kollageeni - Mia24.ee | Tervise- ja ilublogi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga