Kidsmed - Inhalaator "Meshplus"

Tootekood : INHA01

Inhalaator aitab ravida ja ennetada hingamisteede probleeme nii lastel kui täiskasvanutel. Sobib hingamisteede haiguste, krooniliste ja viirushaiguste puhul. Peenete auruosakeste tõttu saab seda kasutada ka ravimite manustamiseks. Inhalaatori soetamist võiks kaaluda juba lapse sünni ajal.

Kidsmed Meshplus inhalaatorit tunnustab Eesti Allergialiit.

89,00 € (Tax incl.)

Omadused

Sertifikaadid ja auhinnad: Eesti Allergialiit
Kellele?: Beebid ja väikelapsed (0-3)
Kellele?: Lapsed ja noored (3-18)
Kellele?: Täiskasvanud
Millisele keha piirkonnale?: Hingamine
Mille puhul sobib?: Kurguvalu
Mille puhul sobib?: Köha
Mille puhul sobib?: Nohu
Mille puhul sobib?: Hingamisteede toetus

Rohkem infot -

Kidsmed - Inhalaator "Meshplus"

Kidsmed Meshplus inhalaatorit tunnustab Eesti Allergialiit.

"Eesti Allergialiit tunnustab" märk antakse toodetele, mis on turvalised, usaldusväärsed, lõhnavabad, ei sisalda üldisi ärritavaid või allergeene, aitavad vähendada siseõhu saastet ning sobivad tundliku nahaga või allergiahaigustega inimestele.

Karbis sisaldub: ravimikamber, seade, inhaleerimismask - lastele ja täiskasvanutele, huulik, USB juhe, patareid, reisikarp.

Ravimikambri tööiga: ca 180h (umbes 6-kuud). 

Inhalaator töötab patareidega või vooluvõrku ühendatult!

PS! Tegemist on meditsiiniseadmega. Ärge jätke last seadmega järelvalveta ja ärge lubage sellega niisama mängida. Põrutuse korral võib võrkmembraan katki minna ja seadet ei saa enam kasutada. 

Kasutusjuhendi leiad SIIT.

Miks valida Kidsmed Meshplus inhalaator?

  • Manusta ravimeid - Tänu auru ülipeenetele osakestele võimalik kasutada ka arsti poolt väljakirjutatud ravimeid larüngiidi, bronhiidi, kopus- ja muude hingamisteede haiguste raviks. 
  • Mugav mask - Inhalaatori maske on komplektis 2tk. Üks lastele ja teine täiskasvanutele. Mõlemal maskil on pehme serv, mis teeb kasutamise eriti mugavaks.
  • Stabiilne ja kvaliteetne aur
  • Hääletu ja juhtmevaba - Inhalaator sobib ideaalselt kasutamiseks ka öösel, sest on peaaegu helitu.
  • Sobib pikali kasutamiseks - Inhalaatorit on võimalik kasutada ka pikali olles. Vedelik on suletud kambris ja seadet võib kasutada igas asendis.
  • Kerge, väike, kaasaskantav - Seade on kerge (ilma patareideta ca 98g) ja mõõtudelt väike, mis teeb selle lihtsasti kaasaskantavaks. Seda on mugav kasutada nii kodus kui ka näiteks reisil. Inhalaatoriga saad kaasa kvaliteetse hoiustamise- ja transportimise kohvrikese. 

Väikelaste haiguste puhul on ravimite kasutamine piiratud. Alla kaheaastastel on nohu ja köha ravimine keerukas, kuna enamik ravimeid pole neile lubatud. Inhalatsioon on üks väheseid võimalusi aidata lapsel kiiremini paraneda.

Inhalaatori abil saab väikelaps hingata nina kaudu ägeda nohu korral ning leevendada kurgu ja bronhide ärritust köha puhul. See aitab lapsel öösel kergemini hingata ja samal ajal terveneda.

Inhalaator ei ole vaid laste jaoks

Paljud täiskasvanud kannatavad tihti hingamisteede probleemide all, nagu bronhiit, põskkoopapõletik, astma või kroonilised obstruktiivsed kopsuhaiguseid. Inhalaator aitab ka täiskasvanuid köha, nohu ja teiste hingamisteede haiguste korral. Kidsmed MeshPlusi komplekt sisaldab eraldi maski nii lastele kui täiskasvanutele.

Inhalaator aitab ka allergikuid

Tihti on allergia leevendamiseks vaja ravimeid, kuid inhalaator aitab samuti enesetunnet parandada. See vähendab limaskestade turset ja hõlbustab allergeeniderohke sekreedi eemaldamist köhimise või nuuskamise teel. See kehtib nii laste kui ka täiskasvanute puhul.

Inhalaatori hooldamine

Inhalaatorit tuleb peale igat kasutamiskorda puhastada!

  1.  Viska ära seadmesse jäänud ravim ja lisa ravimikambrisse puhast vett (võimaluse korral pudelivesi).
  2. Pane inhalaator tööle ja hoia on/off nuppu 8 sekundit all kuni sinine valgus muutub eredamaks ja jääb ühtaselt põlema. See näitab puhastusrežiimi tööle hakkamist.  Lase masinal 30 sekundit puhastusrežiimil töötada.
  3. Eemalda inhalatsioonimask ja ravimikamber seadme küljest. Viska ära seadmesse jäänud vedelik. Peske inhalatsioonimask ja ravimikamber vees. Ärge puudutage metallvõrku otse. Vastasel juhul võib metallvõrk kahjustuda ja seda ei saa enam kasutada. Pärast pesemist lasta osadel õhu käes kuivada.

Ära jäta kunagi inhalaatorisse ravimit sisse! Ära kasuta destilleeritud vett!

Korduma kippuvad küsimused

  • Mis on inhalaator ja milleks seda kasutatakse?

Inhalaatori vajadus ilmneb, kui pereliikmel on nohu, köha, larüngiit, kopsupõletik, bronhiit või isegi põskkoopapõletik. See sobib hästi ka allergikutele.

Eriti oluline on inhalaator tavaliselt väikelastega peredes – nimelt haigestuvad väikelapsed ülemiste hingamisteede haigustesse 6-10 korda aastas.

Inhalaatoris muudetakse veeauru või veeauru ja ravimi osakesed väga väikeseks, et need jõuaksid sügavale hingamisteedesse. Jahe aur jõuab hingamisteedesse, seal olev lima vedeldub ja seda on lihtsam välja köhida või nuusata. Inhalaator viib limaskestadeni rohkem niiskust, vähendades hingamisteede turset, ärritust ja parandades enesetunnet.

  • Mida inhalaatoris kasutada?

Kõige sagadamini on viiruse poolt põhjustatud köha/nohu puhul inhalaatoris kasutusel naatriumkloriidi lahus (NaCl, 0.9%, nn Füsioloogiline lahus, CE0459), mille aur leevendab sümptomeid ja parandab enesetunnet alandades limaskestade turset ning niisutades hingamisteid.  

PS! Mitte kasutada inhalaatoris apteekides müüdavaid suuri (500ml, 1000ml) NaCl 0,9% lahuseid, nö loputusvahendeid, kus pole peal märget, et sobib inhalatsiooniks. Seadmes kasutada üksnes NaCl, kus on märge, et sobib inhalatsiooniks/auru tegemiseks. Soovitame kasutada pigem ampulle, sest suure pudeli saastumise oht on suur.

  • Kas inhalaatorit tohib kasutada, kui laps magab või on pikali?

Paljud lapsed ei suuda kaua paigal püsida, seega on üks võimalus teha auru magamise ajal.

Kidsmed MeshPlus inhalaatorit saab kasutada lamades, mis on mugav magava lapse puhul. Asetage laps külili ja pange seade tööle või hoidke maski ise näo ees. Pehmed servad muudavad maski mugavaks. Kuna seade on vaikne ja juhtmevaba, ei tohiks see last üles äratada. Ärge jätke last inhalaatoriga üksi – eriti imikut!

  • Mida näitab osakeste (MMAD) suurus?

Osakeste suurus MMAD näitab, mis suurusega osakesi inhalaator tekitab. Osakeste suurususest olenevalt sõltub kui sügavale hingamisteedesse inhaleeritav aur jõuab. Kui üldiselt on levinud arvamus, et mida väiksemad osakesed seda parem, siis tegelikult päris nii see ei ole. Liiga väikesed osakesed lendavad hingates tagasi välja ja nendest ei ole kasu. Liiga suured osakesed aga ei jõua hingamisteede alumiste osadeni. Uurides antud teemat erinevatel erialaspetsialistidelt ja teadlastel, olema saanud vastuseks, et võrkinhalaatori puhul võiks osakeste suurus MMAD jääda vahemikku 2 – 4 μm. Kindlasti tuleks jälgida MMAD arvu vaatamisel pöörata ka tähelepanu numbrite taha. Tihti on erinevad tootjad seda arvu toonud välja erinevalt. Kõik võrkinhalaatorid toodavad erinevas suuruses osakesi. Väga väikestest kuni väga suurteni välja. Sellest tulenevalt on võimalusi palju, mis numbrit nüüd märkida pakendile. On tootjaid, kes märgivad kõige võiksema MMAD arvu suuruse pakendile. See aga ei tähenda, et kõik osakesed oleksid sama suured. Seega on selline lähenemine natukene eksitav. MMAD suuruse järgi võrreldes inhalaatoreid, siis tuleks kindlasti müüjalt uurida, et mitu % osakestest on pakendil märgitud MMAD suurusega. Näiteks Kidsmedi MeshPlus inhalaatoril on MMAD 3 μm, see tähendab, et 70% osakestest on väiksemad kui 3 μm.

  • Kas inhalaator on hääletu?

Inhalaator töötab vaikselt. Kasutamise ajal kostub õrn susin, mis tekib vedeliku pihustamisest õhku.

  • Kuidas inhalaatorit puhastada?

Inhalaatorit peaks puhastama peale igat kasutuskorda.  Kõigepealt visata ära ravimikambris olnud vedelik ja lisada puhas vesi (soovitatavalt pudelivesi). Panna masin tööle ja hoida 8 sekundit nuppu all kuni sinine tuli muutub eredemaks ja põleb ühtlaselt. See on puhastusrežiim. Seadmel lasta puhastusrežiimis töötada ca 30 sekundit. Seejärel eemaldada ravimikamber ja mask. Pesta puhta veega ning lasta õhu käes kuivada.

  • Mida silmas pidada füsioloogilise lahuse kasutamisel?

Ravimikambrisse tuleks auru tegemiseks lisada NaCl, nn füsioloogiline lahus. Maksimaalselt 8ml.  Juhime tähelepanu, et auru tegemiseks kasutada NaCl kus märge, et sobib inhalatsooniks/auru tegemiseks. Apteekides müüdavad loputusvahendid, mis on tihtipeale 500ml ja 1000ml pudelites ei ole auru tegemiseks head. Saastumise oht on väga suur, mistõttu me kindlasti soovitame kasutada ampulle auru tegemiseks. Alles jäänud lahus tuleb pärast kasutamist ära visata.

  • Mis on ravimikambri tööiga?

Ravimikambri kasulik tööiga on ca 180h (umbkaudu 6kuud). Pärast seda efektiivsus väheneb ja auru ei pruugi tulla. Seejärel tuleks ravimkamber välja vahetada. 

Tooted samas kategoorias