Ashwagandha kõrvalmõjud

Ashwagandha kõrvalmõjud

Ashwagandha kasulikkus

Ashwagandha on tuntud oma arvukate tervislike eeliste poolest. Ashwagandhat peetakse looduslikuks stressi ja ärevuse leevendajaks. See on üks vähestest rahustavatest adaptogeenidest, mida on traditsiooniliselt kasutatud ka näiteks halbade unenägude puhul, und soodustava vahendina ning närvisüsteemi töö parandamiseks. Ashwagandha tooteid on saadaval nii kapslitena, pulbrina kui ka tinktuurina.

Ashwagandha kõrvalmõjud

Palju uuritakse, kas ashwagandhal on kõrvalmõjusid. Pikaajalisel tarvitamisel ei ole ohutus teada. On teada, et mõned ashwagandha võimalikud kõrvaltoimed on kõhuprobleemid, näiteks kõhulahtisus ja oksendamine. Need sümptomid on tavaliselt kerged ja mööduvad mõne päeva jooksul iseenesest. Teine võimalik kõrvaltoime ashwagandha puhul on see, et ashwagandha tarvitamine võib alandada vererõhku. Kuigi seda peetakse tavaliselt heaks, võib see olla problemaatiline madala vererõhuga inimestele; neile, kes võtavad vererõhku alandavaid ravimeid või kellel on diabeet. Lisaks ei tohiks ashwagandhat võtta koos kilpnäärme ravimitega, see võib tõsta kilpnäärme hormoonide taset. Lisaks võib ashwagandha olla koostoimes teiste teatud ravimitega, seega on alati oluline enne uute toidulisandite võtmist rääkida oma tervishoiuteenuse osutajaga. Ashwagandhaga koos ei tohiks tarvitada rahusteid ega uinuteid, sest need võivad suurendada unerohtude toimet. On uuringuid, mille kohaselt rasedad ja rinnaga toitvad naised peaksid vältima ashwagandha manustamist.
Annustamine ja taime mõju võib sõltuda ka konkreetse inimese vanusest, kaalust, terviseseisundist ja tarvitavatest ravimitest. Eelnimetatud kõrvaltoimed on pigem haruldased ja kerged, mistõttu on ashwagandha enamiku inimeste jaoks ohutu valik. Tänu paljudele tervisele kasulikele omadustele ja traditsioonilisele kasutamisele ayurveda meditsiinis võib ashwagandha olla suurepärane täiendus teie heaolurutiinile.

Loe rohkem Ashwagandha kohta:

https://mia24.ee/infonurk/mis-on-ashwagandha-ja-kuidas-teda-kasutada/

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga