Võrdleme erinevate tootjate boulardii kapsleid ja püüame selgitada, mis on neil vahet
Boulardii tooted on viimasel ajal populaarsust kogunud tänu selle kasulikele omadustele seedetrakti tervisele. Need aitavad taastada kahjustunud limaskesti ning kaitsta neid ka edaspidiste kahjustuste eest. Üks selline boulardii on Saccharomyces cerevisiae, mis on pärmilaadne mikroorganism. Seda on võimalik tarbida meie poes müüdavate Ecosh Life boulardii kapslite, Biolatte boulardii kapslite ning pulbri kujul. Kaubamärgid nagu Ecosh Life ja Biolatte pakuvad mõlemad boulardii kapsleid, kuid millised on nende kahe toote peamised erinevused?
Boulardii on tegelikult probiootikum, kuid tegu ei ole teatud tüüpi bakteriga, vaid pärmilaadse mikroorganismiga. Biolatte ja Ecosh Life boulardii toodetes sisalduvat Saccharomyces boulardii tüvi, tuntud ka kui Saccharomyces cerevisiae sp. boulardii, kasutatakse laialdaselt seedetrakti tervise parandamiseks ja erinevate seedetraktiga seotud probleemide raviks. See eriline tüvi eraldatakse litši ja mangostani koorest. Saccharomyces boulardii on tuntud oma probiootiliste omaduste poolest, mis aitavad tasakaalustada seedetrakti mikrofloorat ning toetavad seedimist.
Saccharomyces boulardii – mille puhul aidata võib?
Saccharomyces boulardii võib aidata leevendada erinevaid haiguseid ja terviseprobleeme, näiteks külmetushaiguseid, Crohni tõbi, kõhulahtisust, Helicobakter pylori infektsiooni, ärritunud soole sündroomi (tuntud ka kui IBS), haavandilist jämesoolepõletikku, suu, nina, kõrvade, söögitoru ja bronhide limaskestade põletikku ning aknet.
· Beebide ja laste seedetrakti tervise toetamine
Saccharomyces boulardii on ka laste seedetrakti tervisele kasulik. Uuringud on näidanud, et selle probiootikumi kasutamine võib aidata ennetada ja ravida kõhulahtisust lastel, eriti rotaviirusnakkusega seotud kõhulahtisust. Lisaks aitab see probiootikum tasakaalustada seedetrakti mikrofloorat ning tugevdada immuunsüsteemi.
-
Kõhulahtisuse leevendamine
Saccharomyces boulardii on tuntud oma võime poolest leevendada erinevat tüüpi kõhulahtisust, näiteks reisikõhulahtisust ja antibiootikumidega seotud kõhulahtisust. Uuringud on näidanud, et see pärmilaadne mikroorganism suudab vähendada nii ägeda kui ka kroonilise kõhulahtisuse sümptomeid ning aidata taastada seedetrakti normaalset funktsiooni.
-
Ärritunud soole sündroomi leevendamine
Ärritatud soole sündroom (IBS) on seedetrakti häire, mis põhjustab kõhuvalu, ebaregulaarset sooletegevust ja seedehäireid. Uuringud on näidanud, et Saccharomyces boulardii võib aidata leevendada selle sümptomeid, sealhulgas kõhuvalu, gaase ja kõhulahtisust. Probiootikum aitab tasakaalustada seedetrakti mikrofloorat ning vähendab põletikku seedetraktis, mis võib olla seotud ärritunud soole sündroomiga.
· Põletikuliste soolehaiguste leevendamine
Põletikulised soolehaigused nagu Crohni tõbi ja haavandiline koliit on kroonilised seedetrakti häired, mis põhjustavad põletikku ja haavandeid seedetraktis. Uuringud on näidanud, et Saccharomyces boulardii võib aidata vähendada põletikku ja leevendada sümptomeid põletikuliste soolehaiguste korral. Lisaks aitab see probiootikum tasakaalustada seedetrakti mikrofloorat ning kaitsta seedetrakti limaskesta.
-
Seedetrakti infektsioonide ennetamine
Saccharomyces boulardii tarvitamine võib aidata ennetada seedetrakti infektsioone, eriti neid, mis on põhjustatud patogeensetest bakteritest ja seentest. See pärmilaadne mikroorganism aitab vältida patogeenide paljunemist ja haiguste teket.
-
Antibiootikumide kõrvaltoimete leevendamine
Antibiootikumravi võib põhjustada seedetrakti häireid, sealhulgas kõhulahtisust, kuna see mõjutab seedetrakti mikrofloorat. Saccharomyces boulardii võib aidata vähendada antibiootikumide kõrvaltoimeid, kuna see tasakaalustab seedetrakti mikrofloorat ja aitab säilitada tervislikku seedimist.
-
Candida infektsiooni leevendamine
Candida on pärmseente perekond, mis võib põhjustada erinevaid infektsioone, sealhulgas suuõõne ja tupe seeninfektsioone. Uuringud on näidanud, et Saccharomyces boulardii suudab pärssida Candida kasvu ja aidata leevendada nendega seotud infektsioone.
-
Nohu leevendamine
Boulardii tarvitamisest võib abi olla nohu leevendamisel. Nimelt aitab see ninakinnisuse korral, aidates väljutada ninast sekreeti ning seeläbi saab aju rohkem hapnikku. Lisaks nohule sobib boulardii hästi ka teiste külmetushaiguste leevendamiseks.
Saccharomyces boulardii toimemehhanism
Saccharomyces boulardii toimib seedetraktis mitmel erineval viisil, mis toetavad seedetrakti tervist. Siin on mõned peamised toimemehhanismid:
- Saccharomyces boulardii toodab erinevaid ühendeid, mis aitavad taastada kahjustunud limaskesti seedetraktis. Need ühendid toetavad seedetrakti tervist ja vähendavad põletikulisi protsesse.
- See pärmilaadne mikroorganism konkureerib patogeenidega toitainete ja kinnitumiskoha pärast seedetraktis. See aitab vältida patogeenide paljunemist ja haiguste teket.
- Saccharomyces boulardii tugevdab ka seedetrakti immuunsüsteemi, aidates suurendada immuunrakkude aktiivsust ja parandades seedetrakti kaitsemehhanisme.
Mille poolest võivad boulardii tooted erineda?
Boulardii tooted võivad erineda mitmeti, sealhulgas tüvirakkude koguse ja tootes sisalduvate täiendavate koostisosade poolest. Boulardii võimet toetada seedetrakti tervist on põhjalikult uuritud. Siiski ei ole kõik boulardii tooted võrdsed ja suuresti erinevad need näiteks hinna ja koguse suhtes.
Näiteks võib erineda boulardii annustamisvorm. Boulardii on saadaval mitmes erinevas vormis, meie poes kapslite ja pulbrina. Näiteks on kapslid mugavad ja neid on lihtne võtta, samas kui pulbrid võivad olla sobivamad pere pisematele ning inimestele, kellel on raskusi kapslite allaneelamisega. Boulardii toote valimisel arvestage oma isiklikke eelistusi ja vajadusi.
Boulardii tooted võivad erineda ka koostisesse lisatud täiendavate koostisosade poolest. Mõned tooted võivad sisaldada täiendavaid probiootilisi tüvesid või prebiootilisi kiudained, et toetada soolestiku tervist. Teised võivad sisaldada konkreetseid toitaineid, millel on tõestatud sünergiline mõju boulardiiga. Oluline on hoolikalt lugeda toote etiketti või kirjeldust, et mõista, milliseid täiendavaid koostisosi on lisatud ja kuidas need võivad boulardii kasulikkust suurendada.
Samuti tasub märkida, et boulardii tooted võivad erineda mõningal määral kvaliteedi ja tootmisviiside poolest. Otsige tooteid, mida toodavad mainekad ettevõtted, mis järgivad rangeid kvaliteedikontrolli standardeid. See aitab tagada, et saate kvaliteetse toote, mis sisaldab märgitud koguses boulardiid ja on vaba üleliigsetest lisaainetest.
Mille poolest erinevad Ecosh Life boulardii ja Biolatte boulardii?
BOULARDII KOGUS
Ecosh Life boulardii sisaldab 90 kapslit purgis, Biolatte boulardii sisaldab 110 kapslit purgis.
BOULARDII PÄEVANE SOOVITATUD ANNUS
Ecosh Life boulardii kapsleid soovitatakse võtta 1 kapsel päevas veega ja vahetult enne sööki. Neid võib võtta ka tühja kõhuga, näiteks kohe pärast ärkamist või enne magamaminekut.
NB! Näiteks kurgupõletiku ehk angiiniga võib boulardii pulbri kapslist välja võtta ning raputada seda keele alla, et see koheselt limaskestal mõjuma saaks hakata. Sellist toimimist võib korrata iga tunni aja tagant, seni kuni sümptomid mööduvad.
Biolatte boulardii päevaseks annuseks soovitatakse võtta 1-2 kapslit päevas veega, võib manustada koos toiduga või tühja kõhuga. Ka Biolatte boulardii puhul võib kapsli avada ning pulbri suhu puistada.
BOULARDII MANUSTAMISVIIS IMIKUTELE JA LASTELE
Ecosh Life boulardii kapslite puhul on imikute puhul antud soovituseks Boulardii pulbrit puistada rinnapiima sisse. Biolatte boulardii puhul soovitatakse alla 1-aastastele lastele segada kapslis olev pulber tilga vee või toiduga.
BOULARDII KOOSTISOSAD
Ka koostisosades on väikeseid erinevusi. Ecosh Life boulardii kapslid sisaldavad riisijahu, Saccharomyces cerevisiae boulardiid ja taimset kapslit. Teisalt sisaldavad Biolatte boulardii kapslid rohkem koostisosasid: maltodekstriini kartulist, mikrokristalset tselluloosi, želatiini kapslit, Saccharomyces cerevisiae sp. boulardii ning paakumisvastast ainet ränidioksiidi.
Kuigi mõlemad tooted sisaldavad boulardii pärmilaadset mikroorganismi, on erinevusi täiteainetes ja kapslite koostises. Ecosh Life boulardii on toode, mis ei sisalda maltodekstriini, samas kui Biolatte boulardii sisaldab maltodekstriini kartulist. Maltodekstriin on liitsüsivesik, mida kasutatakse toodetes paksendaja või täitematerjalina, et suurendada töödeldud toidu kogust. Samuti võib see põhjustada kiire veresuhkru tõusu, eriti suurtes kogustes tarbides.
MIDA BOULARDII EI SISALDA?
Ecosh Life boulardii on allegeenide ning maltodekstriini vaba. Biolatte boulardii on kaseiini-, laktoosi-, pärmi- ja gluteenivaba.
BOULARDII TÜVIRAKKUDE VÕRDLUS
Tüvirakud on oluline tegur probiootikumide efektiivsuses. Ecosh Life boulardii sisaldab igas kapslis 5 miljardit aktiivset tüvirakku, mis võib sellest teha tugevama toote kui Biolatte boulardii. Biolatte boulardii kapslite puhul on tootja garanteerinud, et tootes on isegi parim enne tähtaja saabudes ja peale parim enne tähtaja saabumist 2 miljardit tüvirakku (ühes kapslis) või 4 miljardit tüvirakku (kahes kapslis). Biolatte boulardii annusepakendite puhul on garanteeritud päevases annuses 7.5 miljardit tüvirakku ka parim enne tähtaja saabudes.
NB! Boulardii puhul on tegu mikroskoopiliste elusorganismidega, mis vajavad oma eluks ruumi ja sellepärast on tihti annuspakkides olevad tüvirakud ka elujõulisemad kui kapslites. Seetõttu ei tasu ära ehmatada suurest Ecosh Life ja Biolatte boulardii kapslites olevatest tüvirakkude arvude erinevusest. Biolatte puhul on garanteeritud, et ka parim enne tähtaja saabumisel on kapslis täpselt välja öeldud arv tüvirakke, sest neile on jäetud eluks rohkem ruumi. Ecosh Life toote puhul teame vaid seda, et kapslisse panemise hetkel on tüvirakkude arv kapslis 5 miljardit, kuid garanteeritud elusate bakterite arvu kohta infot ei ole.
BOULARDII TOOTMISVIIS
Biolatte boulardii puhul on teada, et tegu on patendeeritud tootmisviisiga, mis tagab toote stabiilsuse. Ecosh Life boulardii puhul pole tootmisviis tarbijale teada.
BIOLATTE BOULARDII ANNUSEPAKENDID VS KAPSLID
Biolatte boulardii annusepakendid on oluliselt tugevama toimega kui boulardii kapslid. Annusepakendite puhul vastab 1 annusepakend 5 tavakapsli sisule. Annusepakendeid soovitatakse võtta, kui vaevavad kroonilised haigused, ägedad haigestumised jm.
Järgnevalt on toodud võrdlustabel, mis annab ülevaate Ecosh Life boulardii ja Biolatte boulardii peamistest erinevustest:
Omadus | Ecosh Life boulardii | Biolatte boulardii |
Kogus purgis | 90 kapslit | 110 kapslit |
Koostisosad | Riisijahu, boulardii | Maltodekstriin, boulardii |
Tüvirakkude arv
kapslis |
5 miljardit | 2 miljardit ühes kapslis või 4 miljardit kahes kapslis (parim enne tähtaja saabumisel) |
Manustamine | 1 kapsel päevas | 1-2 kapslit päevas või 1 annusepakend päevas |
Tootmisviis | Pole teada | Patenteeritud |
Boulardii toodete erinevuse järeldus
Ecosh Life boulardii ja Biolatte boulardii on mõlemad populaarsed tooted, mis aitavad toetada seedimist ja immuunsüsteemi. Nende kahe toote peamised erinevused seisnevad tüvirakkude kontsentratsioonis ja koostisosades. Ecosh Life boulardii on maltodekstriini vaba ja sisaldab 5 miljardit tüvirakku ühes kapslis. Biolatte boulardii sisaldab maltodekstriini ja pakub erinevaid tüvirakkude kontsentratsioone, kuid maltodekstriini suhtes peaksid ettevaatlikud olema inimesed, kellel on diabeet või metaboolne sündroom. Eelnevate seisunditega inimesed peaksid eelistama Ecosh Life boulardiid. Mõlemad tooted on ohutud ja sobivad pikaajaliseks tarbimiseks, kuid valiku langetamisel tasub arvestada oma individuaalsete vajadustega ja terviseseisundiga. Boulardii toodet valides on oluline neid tegureid arvesse võtta ja valida toode, mis vastab kõige paremini teie individuaalsetele vajadustele ja eelistustele. Nii saate tagada, et saate kvaliteetse toote, mis pakub boulardii võimalikku kasu seedetrakti tervisele. Konsulteerige alati oma arstiga enne uue toidulisandi võtmist.