Kuidas kasutada kurkumit

Kuidas kasutada kurkumit

Kuidas kasutada kurkumit

Kurkumil on mitmesuguseid kasutegureid tervisele, näiteks on sellel põletikuvastane, valuvaigistav ja immuunsüsteemi toetav toime. Kurkum on ka tõhus maksapuhastaja. See on eriti kasulik liigesepõletiku korral ning luustiku ja seedetrakti toetamiseks. Kurkumis sisalduv kurkumiin parandab teadaolevalt südame tervist, vähendades vere kolesteroolitaset ja tugevdades veresoonte seinu. Lisaks sellele on kurkumil veel mitmeid teisi tervist toetavaid omadusi.

Kurkumi pulber, kasutamine toidus

Üks võimalus kurkumit tarbida on süüa süüa rohkem seda koostisosa sisaldavaid toiduaineid ja toite. Näiteks kuulub karripulbri koostisesse kuivatatud ja peenestatud kurkumi juur. Kurkum on populaarne maitseaine näiteks India, Kagu-Aasia ja Indoneesia köökides, see on suurepärane võimalus toidu maitsestamiseks või toidule kollaka värvuse andmiseks. Teine võimalus on lisada kurkumipulbrit vastavalt soovile oma igapäevastesse toitudesse, näiteks:
● Kurkumi kergelt soe ja vürtsikas maitse sobib hästi kartuli, lillkapsa ja juurviljade juurde.
● Kurkum riisiga. See annab tavalise riisile või mõnele riisiroale juurde värvi ning maheda maitse.
● Kasutage kurkumit suppides. Näiteks köögivilja või kanasupp mõjub veelgi soojendavamalt, kui sinna on lisatud veidi kurkumit.

Kurkumi joomine ehk kurkum jookides

Kurkumit sobib kasutada ka mitmetes jookides, näiteks smuutides. Vähesel määral smuutisse lisatud kurkum ei mõjuta selle maitset, kuid mõjub siiski tervist toetavalt. Maitsvat kurkumi teed on igaühel võimalik ka ise valmistada, selleks läheb vaja vaid kuuma vett ning sinna sisse mett ning veidi kurkumipulbrit. Lisaks on olemas mitmeid valmis teesid, mis sisaldavad kurkumit – lihtsalt haara teekotike, vala peale kuum vesi ning valmista endale maitsev tee.

Kurkumi kapslid

Kiireim viis kurkumi tarvitamiseks on võtta kurkumi kapsleid/tablette. Tavaline päevane annus on 1 kapsel päevas, kuid sõltuvalt tootest ja kurkumi sisaldusest võib see erineda. Kõige täpsem info on konkreetse toote pakendil.

Kurkumi tarvitamise võimalusi on mitmeid – kasuta seda toidus, jookides või tarvita kurkumi toidulisandeid. Kui kurkumist varasemalt midagi kuulnud pole või ei ole seda lihtsalt proovida jõudnud, võib tunduda see esialgu võõras. Tegelikult on see põnev lõunamaine vürts, mida ka eestlased kindlasti võõrastama ei peaks. Sel kaunil kollasel pulbril on head omadused, millest me igapäevase tarbimisega suurt kasu võiksime lõigata.

Loe rohkem kurkumi kohta

Kurkum ja kurkumiin – kogu vajalik info

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga