Milleks on head surnumere mineraalid?

Surnumeri – kus asub ja mida endast kujutab?

Surnumeri on soolajärv Lähis-Idas, mis on madalaim punkt maal. Järve voolab vesi, kuid sealt ära voolamiseks kohta ei ole, mistõttu vesi aurustub ja alles jäävad soolad, mis on rikkad mineraalide poolest. Nimi “surnumeri” tuleb sellest, et liigsoolasuse tõttu on elu seal üsna võimatu. Seal pole kalu ega ka nähtavaid taimi, kuigi teadlased on avastanud mõningaid vetikaid ja baktereid jms.

Kasulikud ained surnumeres

Surnumere must muda (Dead Sea Black Mud) – muda surnumeres on väga raske ja vajub läbi soola kõige alla ja seetõttu ei ole see muda seal enam tavaline. Aastate jooksul on ta transformeerunud. Mineraalid mudas on väiksed ja hästi imendunud, mistõttu on need suurepäraseks hoolduseks nahale. Surnumere mudaga tooded on üks tõhusamaid meetodeid, kuidas puhastada ummistunud poore, toites samal ajal nahka. Mineraalid mudas aitavad parandada vereringet ja annavad noorusliku sära. Need imelised omadused pole aga kõik… Hea on surnumere muda ka neile, kes mõtlevad kuidas vähendada kortse – oma unikaalse koostisega suudab ta väikseid jooni siluda ja vähendada vananemisest tingitud märke näonahal.

 

 

 

PS! Naturaalse surnumere muda jaoks ei pea sinna kohale sõitma, seda saad endale ka meie e-poest! Vaata siit

 

 

 

 

 

 

Surnumere mineraalid (Dead Sea Minerals) – mineraalid, mida Surnumeres leidub on magneesium, sooda, kaltsium, kaalium, kloriid, bromiid ja paljud teised. Suur hulk inimesi külastab Surnumere kanti, et leida leevendust erinevatele tervisehädadele nagu psoriaas, artriit, allergiad või lihtsalt oma naha noorendamiseks ja tervendamiseks. Lisaks on ka neid, kes on abi saanud neist mineraalidest, olles aastaid mõelnud kuidas ravida aknet. Magneesiumirikas surnumere vesi on põletikuvastane ja niisutav. Lisaks leevendab ta allergiast tingitud vaevusi.

Juuda kõrbe ehk surnumere rajooni ravimtaimed

Mürriekstrakt – Mürri tuntakse tema aroomi tõttu enim, tegelikkuses peidab ta endas ka antiseptilist omadust, mis takistab ka kroonilise põletiku levikut organismis ja on rahustav.

Metsik tüümian – õliderikas ekstrakt, mis on ühtlasti ergutav kuid samal ajal nahka rahustav. Antibakteriaalne antioksütant, mis mõjub põletikuvastaselt.

Puju – tuntud ammusest ajast ravimtaimena, takistab niiskuse eemaldumist ja aitab tervendada haavu ning ravida haigusi. Antioksüdant ja põletikuvastane ja aitab säilitada naha elastsust.

Kärnoblikas – takistab rakkude pooldumist, mistõttu on kasulik nahahoolduses eriti probleemide nagu psoriaas ja seborroiline dermatiit ning kõõm. Sisaldab mineraale, B grupi vitamiine ja parkaineid, mis koorivad õrnalt nahka.

Soolapõõsas – rahustavate mineraalidega ravimtaim, masseerides nahka leevendab lihasvalu ja rahustab.

Kortsleht – Antibakteriaalne, antiseptiline ja looduslik säilitusaine, aeglustab vananemisprotsessi.

Jujuubi puu – niisutab nahka, rahustab ja tagab rahuliku une

 

Jaga seda infot ka teistega