Ohtik kosmeetika!

Ohtik kosmeetika!

Viimasel ajal on hakatud aina rohkem rääkima kosmeetika ohtude ja ohutuse teemadel. Üks põhilisemaid ja populaarsemaid on parabeenid. Tänaseks päevaks teavad juba paljud tarbijad, et need pole head. [Meie poe parabeenivabad tooted leiad siit!] Peale nende on aga veel terve rida ohtlikke aineid. Kümme kõige hullemat neist on siin ka kirjas. Kahjuks ei ole nende ainete mõjud lühiajalised, vaid võivad tekitada kahjustusi ka püsivamalt. Üldiselt tulevad need ajapikku ja märkamatult, et ei oskakski seost tuua kosmeetikaga. Seetõttu ongi vaja teada, mida oma nahale määrida ei tohiks.

Dibutüülftalaat (DBP) Dibutyl phthalate

Koostisosa, mis annab läikiva, siidise tulemuse. Tegemist on Euroopas keelatud ainega, sest avaldab kahjulikku mõju närvisüsteemile isegi aure sisse hingates. Pikaajalist mõju avaldab meessuguorganitele ja loote arengule.

Dietanoolamiin ja Trietanolamiin ehk DEA ja TEA Diethanolamine, Triethanolamine

kasutatakse laialdaselt emulgeeriva koostisosana. Kui neid kahte kokku panna ja laborirottidele anda, on järgnev kindel surm vähkkasvajate tagajärjel. Professionaalid soovitavad hoiduda liigsest kasutamisest, kuid kui väga paljud tooteid neid sisaldavad väikeses koguses, siis kokku tuleb kogus siiski liiga suur, seega parem on neist hoiduda.

Metallid

on paljudes küünelakkides, huulepulkades, päikesekreemides ja valgendavates hambapastades plii (lead) ja igasuguseid muid metalle. Titaaniumdioksiid on tihti jumestuskreemides ja isegi mähkmesalvides. Püüa vältida metalle. Lisaks eelnimetatutele ka alumiiniumosi, arseeni, elavhõbedat, tsinki. Ükski neist ei tee nahale head.

Vaseliin ehk Petrolatum

Ammusest ajast tuntud niisutav vahend, kuid tegelikkuses jätab ta nahale õlise kihi, mis takistab niiskusel naha sisse pääseda. Kuna see on väga odav koostisosa ja jätab tarbijale niisutatud mulje, siis on seda kõikvõimalikes niisutavates toodetes k.a. beebide hooldamiseks mõeldud vahendites.

Üks raskemini mõistetavaid koostisosi on fragrance, sest see on üldine mõiste lõhnaainete kohta ja tootja ei ole kohustatud seda täpselt lahti kirjutama. Hea uudis on aga see, et enamus naturaalse kosmeetika tootjad kirjutavad heameelega selgelt välja ka aroomi jaoks lisatud aineid, mis ei oma kahjulikku mõju.

Kokkuvõttes säästad sa tervisehoiu kuludelt palju, kasutades 100% orgaanilisi, naturaalseid tooteid.

Jaga seda infot ka teistega