Probiootikumid ilutööstuses- kas järjekordne lõks või uus võimalus.

Probiootikumid ilutööstuses

Bakterite kasutamine kosmeetikatööstuses on alates aastast 2004 väga kiiresti kasvanud (Kronemyer, 2018). „Probiootilised„ kosmeetikatooted on kasvav trend dermatoloogias – väidetavalt võib neid tooteid kasutades abi saada nii naha vananemise, akne, rosaatsea, pärmseene ja bakteriaalsete infektsioonide, psoriaasi kui dermatiidi puhul. „Probiootiline“ naharavi on efektiivne ja ilma kõrvalmõjudeta, muutes selle võrreldavaks traditsiooniliste ravimeetoditega nagu hormoon- ja antibiootilised kreemid. (Cinque et al., 2011, Roudsari et al., 2015)

Kuna kosmeetikatööstus on suures osas reguleerimata, jätab see tootjatele suhteliselt vabad käed toodete koostisosade ja märgistamise suhtes. Kosmeetikatööstuses ei ole nõutud heade tootmistavade (GMP) rakendamist. Tootjad ei ole kohustatud ka oma tooteid registreerima ning kõrvaltoimete raporteerimine on samuti vabatahtlik. (Kronemyer, 2018)

Reguleerimatuse tõttu on tootjatel lihtne jätta ekslik mulje, et toode sisaldab elus piimhappebaktereid, ning väita, et kreemi nahale kandmisel hakkavad bakterid seal elama ja paljunema. Elus piimhappebakterite kasutamisest kreemides on tänaseks avaldatud vaid üksikuid teadustöid ja elus bakterite kasutamise võimalikkus tekitab hetkel veel mitmeid kõhklusi.

Merli Špitsmeister
Biokeemia ja biotehnoloogia Msc

Kogu artikkel on saadaval Härm.ee lehel

Kui tahad ise katsetada probiootikumidega nahahooldusega

Kui soovid siiski katsetada probiootiliste nahahooldustega, siis on meie poes esindatud Galinee sari.

Gallinée on esimene apteegikosmeetikasari, mis hoolitseb tundliku naha ja selle bakteriaalse floora eest.

Kui naha mikrobioom on terve, väljendub see ilusas säravas nahas. Kui naha mikrobioom on aga saanud kahjustada, võib muutuda nahk väga kuivaks, tundlikuks ja problemaatiliseks. Seetõttu on oluline, et nahahooldustooted ei hoolitseks ainult naha, vaid ka naha pinnal olevate bakterite eest.

Gallinée tooted sisaldavad patenteeritud prebiootikumide, probiootikumide ja postbiootikumide kompleksi, mis hoolitsevad ka naha bakteriaalse floora eest. Tooted on väga tugevatoimelised ja efektiivsed, kuid samas ka äärmiselt õrnad. Sobivad kõikidele, kes otsivad tervet, nooruslikku ja säravat nahka.

Arendatud välja Dr Marie Drago, farmatseutide ja naha mikrobioomia spetsialistide poolt.

  • Dermatolooogiliselt testitud.
  • Sobib ka väga tundlikule nahale.
  • Kasutamiseks ka akne ja ekseemi puhul.
  • Kuni 97% koostisosadest looduslikud.
  • Kõikide toodete pH 4.5-5.2.
  • Tooted ei sisalda värvaineid, parabeene, mineraalõli, silikoone, mikrohelbeid, fenoksüetanooli, methylisothiazolinone

Vaata Gallinée tooteid siit

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga