Seekord on tootetutvustuses ka minu isiklik arvamus ja tootekirjeldus. Täna “luubi all” ripsmetušš, mis lubab multi-efekti, ehk koolutada ja pikendada ja volüümi lisada.
Toode: Benecos – Ripsmetušš Multi-Efekt
Kogus: 8ml
Hind: 5,90€ (737,50€/liiter)
Lühikirjeldus: Volüümi lisav, koolutav, pikendav ripsmetušš E-vitamiiniga.
Tootja: Benecos
“Enamus inimesi seostab naturaalset kosmeetikat limiteeritud valikute, värvitute toodete ja kallite hindadega. Nüüdseks on se ajalugu… Lõpuks on olemas alternatiiv – Benecos. Moodne naturaalne kosmeetika. STIILNE, ELEGANTNE, MOODNE, NATURAALNE.”
Benecose kontrollitud naturaalse kosmeetikaga oled alati kaasas viimaste trendidega ja saad nautida elu kõigi valikute ja värvidega. Benecose tooted on ihaldusväärsed, BDIH sertifikaatidega (v.a. küünelakid) ja hinnad on lihtsalt imetlusväärsed!
BDIH SERTIFIKAAT
Eesmärk on, et mõiste “naturaalne kosmeetika” oleks faktiliselt korrektne ja tarbijale arusaadaav ning läbipaistev. Lisaks on mõeldud tootjate ja edasmüüjate omavaheliseks ausaks konkurentsiks. Reguleeritakse koostisosade saamist, tootmist ja töötlemist. Eriti võetakse arvesse loomade heaolu ja liikide kaitset.
Isiklik arvamus
Benecos jäi silma oma hinnaklassi poolest. Nad toodavad looduslähedasi tooteid väga mõistliku hinnaga ja neil on ka veel BDIH sertifikaat. Milleks maksta rohkem ja saada kahjulikum toode? Mõtlesin siis proovida, et kas nad ka toimivad sama moodi. Esimese asjana valisin ripsmetuši.
Pakend ja hari ehk ripsmetuši plastikosad – väljastpoolt on ilus ja tagasihoidlik, toonid sobivad kokku (must ja lilla). Käes hoida on mugav. Hari on väiksemat sorti ja üsna klassikaline. Otsast läheb peenemaks, mis võimaldab mugavalt värvida alumisi ripsmeid ja silmanurki.
Tootel on omapärane lõhn. See ei ole halb aga ta pole üldse tavalise ripsmetuši lõhnaga. Meenutab alkohoolset jooki “Jägermeister”. Puudub mind häiriv sünteetika lõhn, mis esineb enamustel nn. tavalistel ripsmetušidel.
Püsivus on sama, mis tavalisel ripsmetušil, kuid ma ei ole märganud, et ta pudeneks tükkidena nagu osad ripsmetušid. Küll aga tuleb ta kergelt veega maha. Ma tavaliselt värvin oma ripsmeid nii, et silmade ümbrus on ka koos, kuid niiske vatitikuga tuleb väga kergelt maha naha pealt.
Ripsmetušš ei ole liiga paks ja seetõttu ei jää harja külge ebameeldivalt palju toodet. Ei saaks ka öelda, et ta liiga vedel oleks, sest ripsmete külge jääb õhuke kena kiht ja midagi kuskilt voolama ei hakka.
Nüüd aga koolutus, volüüm ja pikendamine – ma pole eriti kunagi aru saanud, kuidas need erinevad efektid peaksid ühest ripsmetušist tulema, sest tavaliselt on kõikidel neil suhteliselt sama efekt. Jah, mu ripsmed olid kooldus ja pikemad, ehk ka tihedamad, kuid võrreldes teise silmaga olid need üsna sarnased.
Testisin ka veekindlust. Suurema veekogusega hakkab ta voolama. Veekindel see kindlasti ei ole aga seda pole tootja väitnudki. Värvus “Just Black” on must, nagu must ikka.
Koostisosade nimekiri ja nende lühitutvustus
Koostisosad: Aqua (vesi), Alcohol (Alkohol)*, Cera Alba e. Beeswax (mesilasvaha)*, Glycerin (glütseriin), Polyglyceryl-5 Laurate, Magnesium Aluminum Silicate, Acacia Senegal Gum, Polyglyceryl-3 Stearate, Cera Carnauba*, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Caprylate, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, p-Anisic Acid, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Limonene, Tocopherol, Parfum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Citral, Linalool, CI 77499.
*Bioloogilisest põllumajandusest
Aqua (vesi) – Vesi on elu alus. Kosmeetikas kasutatakse seda selleks, et ained omavahel paremini seguneksid. Lisaks puhastab, niisutab, pehmendab ja toidab nii nahka kui ka juukseid, ripsmeid. Ohtu veesisaldusele kosmeetikas hinnatakse olematuks.
Alcohol (alkohol) – Üks olulisemaid omadusi alkoholil kosmeetikas on tappa baktereid, teiseks aitab ta tooteid säilitada ning on põletikuvastase toimega. Alkoholi kasutatakse ka lahustajana nende ainete segamiseks, mis vees ei lahustu. Selles tootes on tegemist orgaanilise alkoholiga, mis ei mõju halvasti.
Räägitakse, et alkoholivabad kosmeetikatooted on paremad, kuid alati see ei pruugi nii olla. Iga inimene peab leidma endale sobiva ja vältima neid koostisosi, mis tekitavad ärritusi. Mõnele ei pruugigi alkoholiga tooted sobida, sest nad võivad kuivatada ja selleks on ka toodetud suur valik alkoholivabu tooteid. Alkohole on ka niiöelda häid ja halbu. Halvad alkoholid kosmeetikatoodetes on – thanol or ethyl alcohol, denatured alcohol, methanol, isopropyl alcohol, SD alcohol, and benzyl alcohol. Neid ei tohiks olla tootes liiga palju.
Cera Alba e. Beeswax (mesilasvaha) – naturaalne aine, mida mesilased toodavad, et ehitada oma kärjeseinu. See on paksendava toimega aine, millel on pehmendav omadus, mistõttu kasutatakse seda ka palju huulepalsamites.
Ilmselt ka sellel põhjusel tundus teise ripsmetuššiga värvitud silm, mis ei sisaldanud mesilasvaha, tunduvalt jäigemate ripsmetega.
Glycerin e. glycerol, glycerine (glütseriin) – Kaitseb nahka kuivamise eest ja aitab säilitada tervet ilmet. See on ka naturaalselt inimese nahas olemas, mistõttu teda paljudes kosmeetikatoodetes kasutatakse.
Polyglyceryl-5 Laurate – Aitab parandada toote tekstuuri ja on nahka pehmendav pindaktiivne emulgaator. Pole ohtlik.
Magnesium Aluminium Silicate (Magneesium Alumiinium Silikaat) – Stabiliseerib ja paksendab toodete koostist, annab tootele sileda tekstuuri. Pole ohtlik.
Polyglyceryl-3 Stearate – Pehmendav pindaktiivne emulgaator. Pole ohtlik.
Cera Carnauba – Karnauba palmist saadud vaha, mis kaitseb ja hooldab nahka ja takistab õlide ja vedelike eraldumist teineteisest. Kreemja koostisega toodete jaoks vajalik.
Hydrogenated Lecithin – nahka taastava ja pehmendava toimega. Saadakse kas loomadelt, taimedelt või toodetakse kunstlikult. Ei ole ohtlik.
Glyceryl Caprylate – kasutatakse niisutajana ja on antimikroobne
Simmondsia Chinensis Seed Oil – (Jojoba õli/jojoobiõli) – Naturaalne jojoobitaime vedelat tüüpi vaha, mis sisaldab E-vitamiini, küllastumata rasvhappeid ja algmineraale. Imendub väga hästi ja on niisutav ning pehmendav.
p-Anisic Acid – Ohutu, kasutatakse ka toidus lisaainena. Annab aroomi.
Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (Rosmariinilehe ekstrakt) – Antimikroobne antiosküdant, niisutab nahka ja kasutatakse lõhnaainena.
Heliantus Annuus Seed Oil e. Sunflower (päevalilleseemneõli) – suurendab viskoossust, on sügavniisutav.
Sodium Hydroxide (naatriumhüdroksiid) – pH taseme reguleerija. Võib tekitada ärritust. Antud tootes nimekirjas viimaste hulgas, ehk väikese sisaldusega. Liigitatud ohutu koostisosana.
Limonene – leidub naturaalselt tsitruste koores, võib ärritada nahka. Väikestes kogustes pole ohtlik. Selles tootes nimekirjas viimaste hulgas, ehk väikese koostisega.
Tocopherol (E-vitamiin) – vananemisvastase toimega, silub ja pehmendab. Kasutatakse ka säilitava toime pärast, sest on antioksüdant.
Parfum (Parfüüm) – Kõikide toodete, mis sisaldavad lõhnaaineid, on kirjas parfüüm. Kõik neist ei pruugi tekitada allergiaid. Kui tegemist on tugevaid ärritusi tekitava lõhnaainega, siis peab see olema märgitud eraldi.
Siin tootes on näiteks märgitud Linalool.
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (Aaloe vera) – Ekstrakt, millel on niisutav toime, stimuleerib vereringet ja on noorendav ning põletikuvastane. Aitab nahal terveneda, ravib erinevaid nahaärritusi sh. päikesepõletust.
Citral – kasutatakse lõhnaainena. Võib ärritada.
Linalool – terpeenalkohol, mida leidub paljudest taimedest saadud eeterlikes õlides. Koriandri ja lavendlilõhnaline. Ei ole sobilik ülitundliku nahaga inimestele. Selle toote koostisosade hulgas eelviimane, mistõttu väga väike kogus.
CI 77499 – Värvaine, must raudoksiid. On niiskust hülgav ja säiliva värviga. Pole ohtlik
Kokkuvõte:
Toode on looduslähedane, ei sisalda ühtegi vähki tekitavat ainet, kuid võib olla ärritav ülitundliku nahaga inimestele. Hinnaklassis üsna soodne, mistõttu kindlasti üks mõistlikumaid kvaliteedi ja hinnasuhtega sarnaseid tooteid turul.