Avasta imikutele mõeldud probiootikumide hämmastav kasu!

Me kõik teame, kui oluline on hoolitseda iseenda ja oma pere tervise eest. Aga kas teadsid, et probiootikumid võivad olla kasulikud ka imikutele? Probiootikumid on teatud liiki kasulikud bakterid, mis võivad toetada imikute tervisliku ja tasakaalustatud mikrobioomi arengut. Selles artiklis vaatleme, mis kasu on probiootikumidest imikutele ja kuidas valida oma lapsele õige probiootikum. Samuti tutvustame Biolatte Original-L probiootikume sisalduvat toodet ning Ecosh Life spetsiaalset Ecobiotic toodet beebidele ja lastele. Vaatleme eelnimetatud toodete kasu tervisele, kuidas neid kasutada ja mida jälgida, kui valite oma lapsele probiootikume.

Mis on probiootikumid?

Probiootikumid on elusad mikroorganismid, mis annavad piisavas koguses tarvitamisel kasu tervisele. Neid leidub mitmesugustes toiduainetes, sealhulgas jogurtis, keefiris ja hapukapsas, samuti on need saadaval ka toidulisandina. Probiootikumid aitavad taastada heade ja halbade bakterite tasakaalu soolestikus, mis omakorda võib parandada seedimist, toitainete imendumist ja toetada immuunsüsteemi. Samuti võivad probiootikumid aidata vähendada allergiate riski, parandada vaimset tervist ja isegi vähendada teatud haiguste riski.

Probiootikumide eelised imikutele

Probiootikumid on kasulikud nii täiskasvanutele kui ka imikutele. Imikutele näiteks eelkõige seetõttu, et nende seedesüsteem ja immuunsüsteem on alles arenemas. Probiootikumid toetavad kasulike bakterite kasvu soolestikus, mis soodustab näiteks seedimise parandamist ja võib vähendada seeläbi puhituste tekkimist.

Probiootikumid võivad aidata vähendada ka imikute koolikute tekkimist. Koolikud on imikutel sageli esinev seisund, mida iseloomustab liigne nutmine, ärevus ja (gaasi)valuhood. Sellisel juhul võivad piimhappebakterid vähendada imikul koolikute sümptomeid. Lisaks on leitud, et probiootikumid vähendavad imikutel kõhulahtisuse riski ja ka kõhulahtisuse kestust, kui see on juba tekkinud.

Kuidas valida oma lapsele õige probiootikum ja mida jälgida probiootikumide valimisel

Kui valite oma lapsele probiootikumi, on oluline arvestada paari teguriga. Esiteks peaksite otsima toodet, mis sisaldab mitut kasulikku bakteritüve. Erinevad bakteritüved võivad pakkuda erinevat kasu tervisele, seega on oluline otsida toodet, mis sisaldab erinevaid bakteritüvesid. Lisaks peaksite otsima toodet, mis on mõeldud spetsiaalselt imikutele ja lastele. Imikutel on teistsugused vajadused kui täiskasvanutel ja nende probiootikumid peaksid olema vastavalt sellele formuleeritud.

Samuti on oluline valida toode, mis ei sisalda lisaaineid ega täiteaineid. Mõned probiootikumid sisaldavad tarbetuid lisaaineid, mis võivad olla tervisele kahjulikud. Oluline on valida ka selline probiootikumi toode, mida on lihtne manustada. Mõned probiootikumid on pulbri kujul või kui kapsli kujul, siis tohib kapsli lahti teha. Seeläbi on toodet lihtsam imikutele ja väiksematele lastele manustada.

Biolatte Original probiootikumide tutvustus

Biolattel on olemas spetsiaalne piimhappebakteritega toode Original-L imikutele ja väiksematele lastele vanuses 0-2 aastat. Toode lahustub vees ning seeläbi on seda lihtne manustada. See sisaldab beebidele omast ja kliiniliselt kontrollitud piimhappebakterit Bifido bacterium Bb-12, samuti kolme teist elujõulist ja inimspetsiifilist bakteritüve. Need tüved on hoolikalt valitud nende võime tõttu edendada seedetrakti tervist, vähendada allergiariski ja toetada immuunsust. Biolatte Original- L ei sisalda allergeene ega kaseiini, laktoosi, pärmi ja gluteeni.

Ecosh Life Ecobiotic Baby probiootikumide tutvustus

Ecosh Life Ecobiotic Baby Formula probiootikumid on mõeldud väikelastele vanuses kuni 6 eluaastat. Toode on kapslitena ning 1 kapsel sisaldab 10 miljardit kasulikku bakterit (Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium adolescentis). Ecobiotic Baby Formula aitab tõsta bakterite kontsentratsiooni väikelaste organismis ja toetada seeläbi immuunsüsteemi. Seda toodet imikutele andes tuleb kindlasti pulber kapslist välja võtta ja puistada nt rinnapiima või toasooja vee sisse.

Biolatte Original-L ja Ecobiotic Baby probiootikumide tervislikud eelised

Nendes toodetes sisalduvad kasulikud bakterid võivad aidata taastada heade ja halbade bakterite tasakaalu soolestikus, mis võib parandada seedimist ja vähendada imikute ja laste seedehäirete riski. Kasulikud bakterid võivad aidata vähendada allergiatundlikkuse riski ka allergeenide suhtes, samuti vähendada allergiate sümptomeid, kui need tekivad.

Probiootikumid võivad samuti aidata toetada imikute immuunsüsteemi. Need aitavad vähendada tavaliste infektsioonide riski, samuti juba tekkinud infektsioonide kestust ning leevendada koolikuid ja gaasivalusid.

Kuidas kasutada Biolatte Original-L ja Ecosh Life Ecobiotic Baby probiootikume

Biolatte Original-L probiootikume on lihtne kasutada. Toode on pulbri kujul - 0,5 kuni 1 tl pulbrit võib segada veega, rinnapiimaga või piimaseguga ning anda lapsele lusikalt, (nõelata) süstlast või topsist.

Ecosh Life Ecobiotic toode on kapslitena, päevane annus on 1-3 kapslit päevas vastavalt lapse vanusele. Toodet manustada veega, tühjale kõhule, 30 minutit enne või peale sööki soovitavalt õhtul enne magama minekut. Toodet imikule andes tuleb kindlasti pulber kapslist välja võtta ja puistada nt rinnapiima või toasooja vee sisse.

Biolatte Original-L ja Ecosh Life Ecobiotic Baby probiootikumide kõrvaltoimed

Need probiootikumid on üldiselt ohutud ja hästi talutavad. Siiski võivad mõnedel imikutel tekkida väiksemad kõrvaltoimed, nagu näiteks gaaside teke või puhitus. Kui teie lapsel tekib mõni kõrvaltoime, on oluline võtta ühendust oma perearstiga osutajaga.

Näpunäiteid probiootikumide tutvustamiseks lapsele

Probiootikumide tutvustamine lapsele võib olla pisut keeruline. Siin on mõned nõuanded, mis võivad muuta seda lihtsamaks:

  1. Alustage väikese annusega: On oluline alustada väikese annusega ja seda aja jooksul järk-järgult suurendada. See aitab teie lapsel uue toidulisandiga kohaneda.
  2. Andke probiootikume tühja kõhuga: Probiootikumid imenduvad kõige paremini, kui neid võetakse tühja kõhuga, seega on kõige parem anda neid lapsele vähemalt 30 minutit kuni 1 tund enne sööki.
  3. Veenduge, et teie laps tarbib piisavalt vedelikku, see aitab organismil kasulikke baktereid omastada.
  4. Valige sobivaim probiootikum: Nagu me eespool arutasime, on oluline valida oma lapsele õige probiootikum. Otsige kindlasti toodet, mis sisaldab mitmeid kasulikke bakteritüvesid, on spetsiaalselt imikutele mõeldud, ei sisalda lisa- ega täiteaineid ning on kergesti manustatav.

Kokkuvõte

Probiootikumid võivad imikutele kasulikud olla, sest need aitavad toetada soolestiku terve ja tasakaalustatud mikrobioomi arengut. Probiootikumid võivad aidata parandada seedimist, vähendada allergiate ja infektsioonide riski ning toetada immuunsüsteemi. Soovitame tutvuda Biolatte Original-L ning Ecosh Life Ecobiotic Baby probiootikumidega, mis sisaldavad erinevaid bakteritüvesid, mida on lihtne manustada ning mis mõeldud spetsiaalselt imikutele ja väiksematele lastele.

Probiootikumide tutvustamisel lapsele on oluline alustada väikese annusega, anda probiootikum tühja kõhuga ja veenduda, et laps tarbib piisavalt vedelikku. Õigete probiootikumidega ja õige manustamisega võib laps saada probiootikumidest hämmastavat kasu!

Jaga seda infot ka teistega

Comments 1

  1. Pingback: Antibiootikumid ja probiootikumid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga