Antibiootikumid ja probiootikumid
Kuidas antibiootikume ja probiootikume õigesti võtta?
Parimad probiootikumid Mia24.ee e-poest
Antibiootikumide tarvitamise ajal soovitatakse juurde võtta ka probiootikume, kuid tuleb jälgida, et neid ei võetaks korraga. Manustamise vahel peab olema vähemalt 2-3 tundi, kuna antibiootikumid takistavad kõikide mikroobide elutegevust.
Ka antibiootikumi kuuri lõppedes ja peale antibiootikumi kuuri tuleks jätkata probiootikumide tarvitamist, sest antibiootikumid hävitavad koos halbade bakteritega ka häid baktereid. Seetõttu muutub ka soolestiku mikrofloora tasakaal. Ilma heade bakteriteta ei suuda organism enam hästi funktsioneerida, sealhulgas toitu seedida. Seetõttu tuleks kindlasti antibiootikumi kuuri lõppedes probiootikume mõnda aega juurde võtta, et heade bakterite tasakaal saaks normaliseeruda.
Antibiootikume tuleks kasutada mitte liiga kergekäeliselt, sest need on organismile kurnava toimega. Antibiootikumide ravi kestus võib varieeruda mõnest päevast mitme kuuni, sõltuvalt haiguse iseloomust ja haiguse tekitajast. Antibiootikumide vajaduse ja ravi kestuse määrab arst, käsimüügist neid osta ei saa. Kui sulle määratakse antibiootikumiravi ja sa senini probiootikume tarvitanud pole, siis tea, et kindlasti tuleb leida endale vähemalt selleks ajaks ka piimhappebakterite toode.
Loe rohkem probiootikumide kohta:
Me kõik teame, kui oluline on hoolitseda iseenda ja oma pere tervise eest. Aga kas teadsid, et probiootikumid võivad olla kasulikud ka imikutele? Probiootikumid on teatud liiki kasulikud bakterid, mis võivad toetada imikute tervisliku ja tasakaalustatud mikrobioomi arengut. Selles artiklis vaatleme, mis kasu on probiootikumidest imikutele ja kuidas valida oma lapsele õige probiootikum. Samuti tutvustame Biolatte Original-L probiootikume sisalduvat toodet ning Ecosh Life spetsiaalset Ecobiotic toodet beebidele ja lastele. Vaatleme eelnimetatud toodete kasu tervisele, kuidas neid kasutada ja mida jälgida, kui valite oma lapsele probiootikume.
Rida teadustöid on välja selgitanud, et inimeste epiteelrakkudele kinnituvad nii inimspetsiifilised, kui ka loomadelt pärit tüved, kuid selle vahega, et inimspetsiifiliste tüvede koloniseerimise tase on tunduvalt kõrgem, kui loomadelt pärit tüvedel. Samuti on selgunud, et inimspetsiifilised tüved on vastupidavamad sapphapetele võrreldes teiste tüvedega. See on aga väga heaks tõestuseks, et inimspetsiifilised bakterid kohanevad inimese soolestikus paremini kui muu päritoluga bakterid.
Mille puhul aitavad probiootikumid? Kõhu mikrofloora hea tervis on meie üldtervise seisukohast väga oluline. Mikrofloora häireid seostatakse paljude meile tuttavate terviseprobleemidega. Toome nimekirjas välja peamised ja räägime antud artiklis igast punktist täpsemalt
Seedekulgla ehk seedetrakt on suuõõnest kuni pärasooleni ulatuv seedekanal, mis võib olla kuni 10 meetrit pikk. See on teekond, mida läbib toit, mida me sööme. Seedekulgla on koduks umbes 100 triljonile bakterile. Oleme harjunud sellega, et “bakter” tähendab üldiselt midagi halba. Nii see aga ei ole. Suur hulk baktereid täidavad väga mitmekülgset ja elutähtsat rolli. Selliseid häid baktereid nimetatakse probiootikumideks, mis tõlkes tähendab “elu poolt” vastandina antibiootikule ehk„elu vastu“. Probiootikumide all mõeldakse enamasti piimhapet tootvaid baktereid, näiteks laktobatsille ja bifidobaktereid, mis annavad tulemusi soolestiku mikrofloora tasakaalustamisel.
Comments 2
Pingback: Looduslikud probiootikumid - Mia24.ee | Tervise- ja ilublogi
Pingback: Probiootikumid millal võtta - Mia24.ee | Tervise- ja ilublogi