Probiootikumid millal võtta

Millal võtta probiootikume

Millal võtta probiootikume

Probiootikumid on kasulikud ja elusad mikroorganismid, mis on piisavas koguses manustatuna tervisele kasulikud (Allikas: WHO). Probiootikumide nimetus tuleneb ladinakeelsest väljendist pro bios – ehk tõlkes elu poolt. Probiootikumid on olulised seedimise toetajad, leevendades ja hoides ära seedimisprobleeme, nt kõhukinnisust ja kõhulahtisust. Samuti on probiootikumid head immuunsuse toetamiseks ning aitavad ka vitamiinidel-mineraalidel paremini imenduda. Probiootikumid on head abilised lisaks veel näiteks toidumürgituse korral ning naha-, immuunsus- ja pärmseente probleemide puhul.
Ka meeleoluhäirete puhul võib probiootikumidest abi olla. Stressiperioodi ajal on tavaline, et toitumisharjumused on ebaregulaarsed või ebatervislikud. Kahjuks võib see viia meie keha jaoks vajaminevate heade bakterite vähenemiseni. Selle tulemusena ei pruugi me saada kõiki vajalikke toitaineid, mis viib madalama energiataseme ja kõrgema stressitasemeni. Selle vastu võitlemiseks võivad probiootikumid olla kasulikud, et taastada head bakterid meie soolestikus.

Kuidas võtta probiootikume antibiootikumi kuuri ajal

Kui võtate probiootikume antibiootikumi kuuri ajal, siis peab manustamise vahel olema 2-3 tundi, kuna antibiootikumid takistavad kõikide mikroobide elutegevust. Heade bakterite osakaalu taastamine on väga oluline ka peale antibiootikumikuuri lõppu, sest antibiootikumid hävitavad valimatult nii halbu kui ka häid baktereid.

Loe kindlasti ka juurde: Antibiootikumid ja probiootikumid

Probiootikumid ja reisimine

Probiootikume soovitatakse võtta ka mõned päevad enne reisile minekut ning reisi ajal. Kaugetes paikades on teistsuguseid baktereid, millega meie organism harjunud ei ole. Seetõttu on soovituslik häid baktereid juba enne reisi tarvitama hakata, et bakterite tasakaal paigast ära ei läheks. Kui bakterite tasakaal on paigast ära, tekivad seedeprobleemid (kõhulahtisus/kõhukinnisus) või nõrgenenud immuunsus.
Head bakterid ehk probiootikumid aitavad hoida meie keha terve ja elujõulisena, suurendades seeläbi heaolutunnet. Puhast ja naturaalset pastoriseerimata piimast valmistatud hapupiima või keefiri on tihtipeale raske leida ning sõltuvalt säilitamisest ja töötlemise astmest ei pruugi ka hapendatud toitudes olla piisaval hulgal elujõulisi baktereid. Sellisel juhul ei pruugi olla kasu üksnes probiootilisi aineid sisaldavate toitude söömisest, tõstmaks kasulike bakterite osakaalu soolestiku mikroflooras. Alternatiivseks võimaluseks on manustada inimspetsiifilisi probiootilisi piimahappebaktereid purgist.

Loe lähemalt probiootikumidest:

Probiootikumide tüvede päritolu

Probiootikumide kasulikkus

Mis on probiootikumid ja kas neist on ka kasu?

Jaga seda infot ka teistega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga