Looduslikud probiootikumid
Looduslikke probiootikume on võimalik kätte saada ka toidust, näiteks keefirist, jogurtist, hapukapsast ning teistest hapendatud toitudest. Probiootikumid on mikroorganismid, mis pakuvad kehale suurel hulgal kasutegureid. Looduslikel probiootikumidel on oluline roll seedimise toetamisel ning seedeprobleemide, nagu kõhukinnisus ja kõhulahtisus, ennetamisel ja leevendamisel. Lisaks sellele suurendavad nad ka immuunsüsteemi vastupanuvõimet ning parandavad oluliste vitamiinide ja mineraalainete imendumist. Probiootikumid on tõhusad mitmesuguste haiguste, sealhulgas toidumürgituse, nahaprobleemide, immuunsüsteemi häirete ja pärmseentõve korral. Lisaks võivad probiootikumid aidata ka meeleoluhäirete leevendamisel.
Probiootikumid toidus
Looduslikke probiootikume võib tarvitada toidulisandina, kuid neid on võimalik saada ka hapendatud ja kääritatud toitudest, näiteks:
● JOGURT – Jogurt on üks populaarsemaid looduslike probiootikumide allikaid. Jogurti valmistamisel lisatakse piima sekka kääritamiseks juuretist, mille tõttu osa laktoosist muutub piimhappeks. Lisaks rikastatakse enamikke jogurteid ka probiootiliste bakteritega, mis aitavad kaasa soolestiku seedeprotsessidele ja imendumisele.
● KEEFIR – Keefir on väga hea probiootikumide allikas. Sarnaselt jogurti valmistamisele kääritatakse keefiri valmistamisel piima pärmiga ning mitmete bakteriliikidega. Lisaks sellele nagu ka teistes hapendatud toodetes, sisaldab keefir väga vähesel määral või üldse mitte laktoosi, seetõttu on seed sobilikud tarvitada ka laktoositalumatusega inimestele.
● HAPUKAPSAS – Hapukapsas on peeneks hakitud kapsas, mida on fermenteerinud piimhappebakterid. See toetab seedeelundkonna tasakaalu ning õiget mikrofloorat meie soolestikus. Tänu hapnemisele tekkinud probiootilised bakterid aitavad meie organismil vitamiine ja mineraale paremini omastada.
Ka toidulisanditena on võimalik manustada looduslikke probiootikume, mis sisaldavad inimspetsiifilisi piimhappebaktereid. Näiteks soovitame kindlasti lähemalt uurida meie poes müüdavaid looduslikke Ecosh Life Ecobiotic probiootikume, Dr. OHHIRA® hapendatud piimhappebaktereid ning Biolatte probiootikume.
Loe rohkem probiootikumide kohta:
Antibiootikumid ja probiootikumid
Avasta imikutele mõeldud probiootikumide hämmastav kasu!
Probiootikumide tüvede päritolu
Comments 1
Pingback: Mida süüa, kui on pärmseen - Mia24.ee | Tervise- ja ilublogi