C-vitamiin


C-vitamiinil, tuntud ka kui askorbiinhape, on mitu olulist funktsiooni.

Nende hulka kuuluvad:

 • aitab kaitsta rakke ja hoida neid tervena
 • naha, veresoonte, luude ja kõhrede tervise säilitamine.
 • aitab kaasa haavade paranemisele
 • C-vitamiini puudumine võib põhjustada skorbuuti.

Head C-vitamiini allikad

C-vitamiini leidub paljudes puu- ja köögiviljades.

Heade allikate hulka kuuluvad:

 • tsitrusviljad, näiteks apelsinid ja apelsinimahl.
 • paprika
 • maasikad
 • mustad sõstrad
 • brokoli
 • rooskapsas
 • kartulid

Kui palju C-vitamiini ma vajan?

19-64-aastased täiskasvanud vajavad 40 mg C-vitamiini päevas.

Kogu vajaliku C-vitamiini peaksite saama oma igapäevasest toidust.

C-vitamiini ei saa organismis talletada, seega vajate seda iga päev oma toiduga.

Mis juhtub, kui ma võtan liiga palju C-vitamiini?

Suurtes kogustes (üle 1000 mg päevas) C-vitamiini võtmine võib põhjustada:

 • kõhuvalu
 • kõhulahtisus
 • kõhupuhitus
Need sümptomid peaksid kaduma, kui te lõpetate C-vitamiini toidulisandite võtmise.

Soovitused

Te peaksite saama kogu vajaliku C-vitamiini, süües mitmekesist ja tasakaalustatud toitu.

Kui te võtate C-vitamiini toidulisandeid, ärge võtke liiga palju, sest see võib olla kahjulik.

Vähem kui 1000 mg C-vitamiini toidulisandina võtmine päevas ei ole tõenäoliselt kahjulik.
Lähemalt saate lugeda: https://www.nhs.uk/conditions/vitamins-and-minerals/vitamin-c/

Liposoomne C-vitamiin: Tõhus ja Optimaalselt Imenduv

Liposoomne C-vitamiin on tänapäeval üha populaarsem toidulisand, mis pakub revolutsioonilist viisi tervise parandamiseks. Sellel on mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste C-vitamiini toodetega ning see tagab maksimeeritud biosaadavuse ja parima tulemuse C-vitamiini taseme tõstmiseks kehas. Liposoomne kohaletoimetamine võimaldab vitamiin C molekulidel olla kapseldatud liposoomidesse, mis tagab nende kaitse seedekulglas ja viib need otse rakkudesse. Selle tulemusena imendub liposoomne C-vitamiin kiiremini, tõhusamalt ning säilitab oma toime kehas kauem.

Mis on liposoomne C-vitamiin?

Liposoomid on väikesed sfäärilised struktuurid, mis koosnevad fosfolipiididest. Need lipiidid sarnanevad meie rakumembraanide koostisosadega ning seetõttu on liposoomid eriti kasulikud toitainete kohaletoimetamiseks. Liposoomne C-vitamiin on C-vitamiini molekulide kapseldatud vorm, kus need on ümbritsetud liposoomidega, mis toimivad vitamiini kaitsva "kestana". See kaitseb vitamiini seedekulglas hävimise eest ning võimaldab sellel jõuda terviklikul kujul rakkudesse.

Liposoomse C-vitamiini eelised on mitmekülgsed. Esiteks, liposoomide abil suureneb vitamiini imendumisvõime, mis tähendab, et suurem osa võetud C-vitamiinist jõuab tegelikult rakkudesse. Traditsiooniliste tablettide või kapslite puhul on imendumisprotsent tavaliselt madalam. Teiseks, liposoomid tagavad vitamiini pikaajalise toime ja suurema bioaktiivsuse. Liposoomne C-vitamiin säilitab oma toime kehas kauem ning võimaldab vajadusel manustada suuremaid annuseid.

Kuidas liposoomne C-vitamiin erineb teistest vormidest?

Liposoomne C-vitamiin erineb oluliselt traditsioonilistest C-vitamiini toodetest, nagu tabletid või kapslid. Üks peamine erinevus seisneb imendumises ja toime kestvuses. Kuna liposoomid võimaldavad vitamiinil mööduda seedekulglas, imendub liposoomne C-vitamiin oluliselt paremini kui teised vormid. See tähendab, et keha suudab kasutada suurema osa võetud C-vitamiinist, mis omakorda tagab parema tervisliku tulemuse.

Lisaks paremale imendumisele on liposoomne C-vitamiin ka seedesüsteemile sõbralikum. Kuna liposoomid kaitsevad vitamiini seedetrakti happelise keskkonna eest, ei põhjusta liposoomne C-vitamiin seedehäireid ega ärrita magu. See teeb liposoomse C-vitamiini sobivaks ka neile, kellel on seedehäired või tundlikkus teatud toiduainete suhtes.

Miks peaksin võtma liposoomset C-vitamiini?

Liposoomne C-vitamiin pakub mitmeid eeliseid, mis muudavad selle väärtuslikuks toidulisandiks. Esiteks, liposoomne C-vitamiin toetab immuunsüsteemi normaalset talitlust ning aitab kaasa nakkushaiguste vastu võitlemisele. C-vitamiin on tuntud oma antioksüdantsete omaduste poolest, mis aitavad võidelda oksüdatiivse stressiga kehas ning toetavad immuunsüsteemi tervist. Liposoomne C-vitamiin suurendab C-vitamiini efektiivsust kehas ning seega võib see olla eriti kasulik viirushaiguste ennetamisel ja ravimisel.

Teiseks, liposoomne C-vitamiin aitab kaasa energia tootmisele organismis ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust. C-vitamiin on oluline vitamiin, mis osaleb mitmetes keha ainevahetusprotsessides. Liposoomse C-vitamiini parema imendumise tõttu saab keha rohkem kasu selle energiat toetavast toimest.

Kuidas liposoomne C-vitamiin imendub?

Liposoomne C-vitamiin imendub kehas paremini kui traditsioonilised C-vitamiini vormid. Kui võtame traditsioonilisi tablette või kapsleid, jõuab ainult väike osa vitamiinist tegelikult rakkudesse. Liposoomsed lipiidid võimaldavad C-vitamiinil mööduda seedetraktist ja jõuda otse rakkudesse, kus see saab avaldada oma toimet.

Liposoomide struktuur võimaldab neil olla sarnased meie keharakkudega, mis omakorda hõlbustab vitamiini transportimist rakkudesse. Liposoomid saadavad C-vitamiinimolekulid otse rakku, kus need saavad olla aktiivsed ja täita oma ülesandeid. Liposoomne C-vitamiin imendub kuni 91%, mis on oluliselt rohkem kui traditsiooniliste vormide korral.

Liposoomse C-vitamiini annustamine ja kasutamine

Liposoomse C-vitamiini annustamine ja kasutamine on lihtne ning mugav. Tavaliselt soovitatakse võtta üks kapsel või annus päevas, eelistatavalt hommikul või lõunasöögi ajal. Liposoomne C-vitamiin on saadaval erinevates vormides, näiteks vedelal kujul või kapslites. Võib valida ka erinevate maitsete vahel, mis muudab toote tarbimise meeldivamaks.

On oluline järgida soovitatud annustamist, et tagada optimaalne toime ja vältida üledoosist tingitud kõrvaltoimeid. Liposoomne C-vitamiin on tavaliselt hästi talutav, kuid mõnedel inimestel võivad esineda seedetrakti kõrvaltoimed, näiteks kõhulahtisus või iiveldus. Sellisel juhul tuleks annust vähendada või konsulteerida arstiga.

Kas liposoomne C-vitamiin sobib kõigile?

Liposoomne C-vitamiin on tavaliselt ohutu ja sobib enamikule inimestele. Siiski on mõned erandid, kellel võib olla vaja olla ettevaatlikum liposoomse C-vitamiini kasutamisel. Näiteks rasedad või imetavad naised ning inimesed, kellel on teatud tervislikud seisundid või võtavad teatud ravimeid, peaksid enne liposoomse C-vitamiini kasutamist konsulteerima arstiga.

Lisaks sellele võivad mõned inimesed olla allergilised liposoomide koostisosade suhtes, näiteks letsitiin. Kui teil tekib allergiline reaktsioon, nagu lööve, sügelus või hingamisraskused, tuleks liposoomne C-vitamiin lõpetada ja pöörduda arsti poole.

Järeldus

Liposoomne C-vitamiin on tõhus ja optimaalselt imenduv toidulisand, mis pakub mitmeid eeliseid võrreldes traditsiooniliste C-vitamiini toodetega. Liposoomset kohaletoimetamistehnoloogiat kasutades tagatakse C-vitamiini parem imendumine ja toime kehas ning võimaldab vajadusel manustada suuremaid annuseid. Liposoomne C-vitamiin toetab immuunsüsteemi, aitab kaasa energia tootmisele ning on seedesüsteemile sõbralik. Soovitatav on järgida soovitatud annustamist ja konsulteerida arstiga, kui on kahtlusi või tervislikke probleeme. Liposoomne C-vitamiin on suurepärane valik neile, kes soovivad tõhusamat ja optimaalselt imenduvat C-vitamiini toodet.


Loe erinevate c-vitamiinide võrdlust siit

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 60,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Pakend

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.