Kurkum


Kurkum

Kurkum ehk kollajuur, (inglise keeles tuntud kui turmeric), on taim, mis kuulub ingveriliste sugukonda. Kultuuriliselt tuntakse taime ka kui harilik kollajuur, harilik kurkum ja harilik kurkuma. Kurkumiks nimetataksegi sageli just kollajuure taimeliikide risoomist saadavat pulbrit. Vajuta ROHKEM edasi lugemiseks.                 

Kurkumiin

Kurkumiin on kurkumi peamine toimeaine. Tegu on kollakasoranži värvusega keemilise ainega, mida leidub looduslikult erinevates taimedes, kuid eriti palju leidub teda hariliku kurkumi juurikas. Ta omab erinevate vähirakkude paljunemist pärssivat toimet, näiteks soole-, kõhunäärme-, pea- ja kaelavähi puhul. Lisaks kasutatakse kurkumiini näiteks maksahaiguste raviks, anoreksia puhul, haavade kiiremaks paranemiseks, põletikuvastaseks raviks ja hingamisteede haiguste korral. 

Kurkumi kasutamine

Kurkum ja kurkumiin on enamasti saadaval kapslitena, kuid esineb ka pulbrilist kurkumit. Kurkumiinil toidulisandina on tugevam toime, sest ta on kurkumist välja võetud.  Enne kurkumiini toidulisandina tarvitamist on soovituslik konsulteerida arstiga, eriti kui tarvitatakse igapäevaselt ravimeid. Soovituslik annus on 500mg - 1000mg päevas, kuid alati tasub tarvitamist alustada pigem väiksematest kogustest. 

Kurkum kasulikus

Kurkumis sisalduv kurkumiin on näidanud tugevaid põletikuvastaseid omadusi mitmete haiguste all kannatavatel inimestel, näiteks põletikulise soolehaiguse korral. Osad inimesed tarvitavad kurkumit ka põletikuvastaste ravimite asemel. Kurkum on võimas antioksüdant, mis tõkestab vabasid radikaale. Kui vabu radikaale kehas on liiga palju, hakkavad need meie keha rakke kahjustama, mis halvimal juhul võib tekitada südame-veresoonkonna haigusi. Seetõttu võib kurkumi tarbimine olla oluline südamehaiguste ennetamisel. Kurkumil on kasulikud omadused maole, nimelt kaitseb see magu ning mao siseseinu ning võib ennetada ka maohaavandite teket.  

Kui tahad rohkem infot Kurkumi ja kurkumiini kohta, siis loe kindlasti artiklit - Kurkum ja kurkumiin – kogu vajalik info

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 45,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Pakend

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.