Maca


Maca pulber ja kapslid

Peruu maca on redise taoline ristõieline taim. Maca ehk mugulkress on ainult kõrgel Ladina-Ameerika mägedes kasvav ühe- või kaheaastane taim. Ladina-Ameerikas kasutatakse Macat ravimtaime või toiduna. Maca annab lisaenergiat ja elujõudu, tõstab libiidot ja fertiilsust ning toetab füüsilist ja vaimset pingutust. Maca juurt lisatakse tihti bioaktiivsetesse toidulisanditesse, mis toimivad adaptogeenidena.

Maca kasulikud omadused

Maca kasulikud omadused tulenevad tema kõrgest rasvhapete sisaldusest. Maca juur on immuunsüsteemi tugevdaja ning toonust ja füüsilist võimekust tõstev toidulisand. Annab elujõudu ja energiat ning toetab organismi vastupanuvõimet. Parandab sportlikke saavutusi, tõstab vitaalsust, tugevdab immuunsüsteemi, mõjub antioksüdatiivselt ning tõstab toonust ehk mõjub kroonilise väsimuse vastu. Lisaks ravib maca depressiooni, tõstab stressitaluvust, ergutab neerupealiste tööd, on efektiivne naiste ja meeste viljatuse ravimisel ning on suguiha suurendav.

Maca juure sisaldus

Maca juur on ülimalt rikas  mineraalainete poolest. Ta sisaldab peaaegu kõiki vitamiine, aga ka flavonoide, eeterlikke õlisid ja teisi organismile väga kasulikke aineid. Sisaldab valke, kiudaineid, süsivesikuid, tärklist, fruktoosi, tanniine, rasvhappeid, makrotoitaineid, kaltsiumit, fosforit, joodi, mikrotoitaineid, magneesiumit, kaaliumit, rauda, räni, naatriumit, vaske, tina, alumiiniumit ja tsinki. Veel sisaldab ka alkanoide, millel on  toksiinivastane mõju organismile.

Maca meestele

Maca juur on seksuaalenergia allikas, mida vanemaks inimene saab, seda rohkem väheneb liibido ja meestel võib väheneda sperma kvaliteet. Erinevad uuringud on tõestanud, et Maca mõjub positiivselt ka seemnerakkude arvule ja aktiivsusele. Maca on efektiivne meeste erektsioonihäirete raviks ning eriti mõjuv meeste viljatuse ning oligospermia raviks.

Maca naistele

Maca on efektiivne ka naiste viljatuse ravimisel ning on suguiha suurendav. Lisaks soovitatakse macat tarvitada menopausi vältel ning tervise parandamiseks.

Maca kapslid

Macat on võimalik tarvitada ka kapslitena. Lisaks kapslitele on macat saadaval ka tablettidena. Maca kapslid ja tabletid on hea alternatiiv inimesele, kellele pubreid tarvitada ei meeldi. Maca kapsleid ja tablette tuleb tarvitada vastavalt juhendile, üldiselt 1-3tk päevas koos veega.

Maca pulber - kuidas ja millega tarvitada?

Maca pulbrit on mõistlik tarvitada igapäevaste toitudega. Pulbrit võib segada veega, mahlaga, jogurtiga, müsliga, piimaga (eriti sojapiimaga), lisaks toitudesse lisamisele võib sellest teha teed. Maca pulbril on küllalt tugev maitse, kuid segades kissellide, magusate kastmete, mahlade, marjade või puuviljadega võib ta olla väga maitsev. Nii et kes maitsete osas eriti tundlikud, neil sobib kasutada kerge einena koos jogurti ja kohupiimadega.

Maca pulber - kui palju tarvitada?

Maca pulbrit tarvitada 1-2 supilusikat päevas. Algul soovitatakse alustada poole supilusika suuruse kogusega, mõned allikad isegi soovitavad 1/4 supilusikat korraga ja mitu korda päevas koos söögiga, hiljem võib soovi korral kogust suurendada. Pulbri tarvitamises soovitatakse teha iga kuu nädalane paus või siis kuuajane paus iga kolme kuu tagant. Pulbrit ei soovitata anda lastele alla 3 eluaasta. 

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 30,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.