Magneesium


Magneesium

Magneesiumit vajab oma tegevuseks üle 300 ensüümi. Magneesiumit on vaja aminohapete, rasvade ja süsivesikute normaalseks ainevahetuseks, normaalseks närvitalituseks ja kaltsiumi funktsioonide toetamiseks meie organismis (luukoe areng ja uuenemine), lihaste tööks ja vereringe reguleerimiseks. Magneesiumi on vaja meie organismis energia vabanemiseks.

Magneesiumi puudus

Normaalse segatoitumise puhul ei tohiks tekkida magneesiumi puudust. Toiduainetes on aastatega vähenenud ka magneesiumi sisaldus ja üheks suureks põhjuseks on asjaolu, et mullas jääb aina vähemaks mineraalaineid.
Kui sinna juurde lisada see, et tarbitakse palju töödeldud toitaineid ning toitutakse ühekülgselt, siis võib organism siiski magneesiumit vajalikust vähem saada.
Magneesiumi puuduse tunnused on väsimus, lihasenõrkus, lihasvärinad, spasmid erinevates keha piirkondades. Südame rütmihäired, koordinatsioonihäired, meeleolu kõikumised, närvilisus ja peavalu.

Magneesiumtsitraat

Tsitraadi vormis magneesium on väga hea imendumisega. Magneesium toetab organismi normaalset energiavahetust ja lihaste tööd. Aitab vähendada väsimust ja kurnatust, aitab hoida hambaid ja luid normaalsetena.

Loe rohkem magneesiumtsitraadi kohta

Magneesiumihelbed

Magneeisumi helbed ehk “Magnesium Flakes”
*toimib stressivastaselt, parandab und ja meeleolu
*taastab naha kaitsebarjääri, soovitatav isegi psoriaasi puhul
*omab detoks efekti ja parandab ainevahetust
Naturaalne sool magneesiumkloriid vannideks:
TAASTAB MAGNEESIUMI TASEME KÕIGE ÕRNEMAL JA OHUTAMAL MEETODIL. Ideaalne lastele, inimestele tundliku nahaga, allergikutele ning rasedatele.
ERITI LÕÕGASTAV JA EEMALDAB LIHASTE HÜPERTOONUST. See on parim viis tööpäeva lõpetamiseks, mis on võrreldav SPA protseduuriga. Eriti soovitatav neile, kelle töö on seotud füüsilise koormusega(näiteks sportlased) või kes elavad aktiivset ja kellel on stressirohke eluviis.
VIIB VÄLJA TOKSIINE JA PARANDAB AINEVAHETUST. Magneesium siseneb vereringesse, neelab toksiinide süsinikuühendeid ja kiirendab nende väljutamist kehast.
KERGENDAB NAHA SEISUNDIT PSORIAASI PUHUL. Parandab haavu, kõrvaldab kuivuse, taastab naha loomuliku tasakaalu.

Magneesiumiõli

Magneeisumiõli: soojendab õrnalt, parandab vere ja lümfi mikrotsirkulatsiooni. Parandab troofilisi lihassidekudesid, vähendab valu luustiku ja lihaskonna probleemide puhul. Suurendab naha, lihaste ja veresoonte elastsust. Taastab keha iga raku energiat, stabiliseerib närvide juhitavust.
Kerge kipitustunne on märk õli mineraalsete komponentide aktiivsest toimest!

Magneesium toidus

Magneesiumit leidub nii loomsetes kui taimsetes toiduainetes. Taimses toidus on magneesiumit enam, sest magneesium on klorofülli koostises üks keskne element, samuti tugevdavad magneesiumi erinevad ühendid taimede rakukesti. Kuigi loomses toidus on magneesiumit vähem siis sealt suudab meie organism seda paremini omastada, biosaadavus on parem. Loomsest toidus on head magneesiumi allikad soolases vees elavad merekalad (lõhe, tuunikala) ja vähilised (homaar, krevetid). Toit, milles on rohkelt kaltsiumi, valke, fosforit ja d-vitamiini, kasvatab magneesiumivajadust. Head magneesiumi allikad on pähklid, seemned, kama, leib, spinat, kaunviljad, tatar, täisteratooted, sea- ja kanaliha ja banaan.

Magneesium glütsinaat

Magneesium glütsinaat on üks paremini imenduvamaid vorme väga hästi neile, kel on soolehäired nt kõhulahtisused või on tehtud soolevähendus operatsioone, kuna see vorm imendub hästi erinevatest soole osadest.
Kuigi Magneesium Glütsinaat imendub ka iseseisvalt, aitavad mõned sobivad vitamiinid või mineraalid magneesiumil paremini imenduda. Magneesiumi omastatavust soodustavad B-grupi vitamiinid, eriti  B6, C ja D-vitamiinid ning mineraalidest kaltsium, kaalium, naatrium jne. Seetõttu on toodet hea võtta koos toiduga, et ka kõik teised vajalikud ained oleks kättesaadavad. Vitamiin B-6 aitab määrata, kui palju magneesium rakkudesse imendub.

Magneesiumi üledoos

Kui inimese neerud on töökorras, siis magneesiumi liia tekkimine organismi on väga haruldane. Neerud reguleerivad meie magneesiumi taset organismis. (4)

Üldiselt ei soovitata magneesiumit tarbida üle 600-700mg päevas. Pikaajaline liigtarbimine võib tekitada oksendamist, kõhulahtisust, kuumahooge, vererõhu langust ja isegi kõnehäireid. Pikaajaline liigtarbimine võib tekkida just suure magneesiumisisaldusega toidulisandite tarbimisel.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 90,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.