Meigitarvikud


Meigitarvikud

Meigitarvikud on oluline osa igapäevastest ilurituaalidest. Nende abil saavutatakse täiuslik jume ja veatu välimus. Siiski on nende efektiivseks kasutamiseks oluline järgida mõningaid põhireegleid ning teada, kuidas neid korralikult puhastada ja hooldada. Allpool jagame näpunäiteid ja soovitusi erinevate meigitarvikute kasutamiseks ning nende eest hoolitsemiseks.

1. Meigitarvikute kasutamine ja valik

1.1. Huule- ja silmapliiatsi teritajad

Huule- ja silmapliiatsi teritajad on hädavajalikud meigitarvikud, mis aitavad säilitada pliiatsite teravust ja täpsust. On oluline valida kvaliteetne teritaja, mis sobib nii huule- kui ka silmapliiatsitele. Märksõnadeks on terava lõiketera ja hea materjal, mis ei lase pliiatsil kergesti murduda või puruneda. Kasuta teritajat iga kord, kui pliiatsi ots on kulunud või kui soovid saavutada täpsemat joont.

1.2. Meigipintslid (puuder, põsepuna, lauvärv, jumestuskreem)

Meigipintslid on ühed kõige olulisemad meigitarvikud, mis aitavad kanda peale ning hajutada erinevaid meigitooteid. Harjade valikul tuleks tähelepanu pöörata nii harjaste materjalile (looduslikud või sünteetilised) kui ka harja kujule ja suurusele. Erinevat tüüpi harjad sobivad erinevate meigitoodete pealekandmiseks:
 1. Puudripintslid on tavaliselt suured ja ümarad, sobivad puudri ühtlaseks pealekandmiseks kogu näole.
 2. Põsepunapintslid on keskmise suurusega, ümarate või kergelt viltuste harjastega, sobivad põsepuna pealekandmiseks põsesarnadele.
 3. Lauvärvi pintslid on väiksemad ja tihedamad, sobivad lauvärvi täpseks pealekandmiseks ja hajutamiseks silmalaugudel.
 4. Jumestuskreemi pintslid on tihti lameda ja ümara kuju ning tihedate harjastega, sobivad jumestuskreemi ühtlaseks ja loomulikuks pealekandmiseks.

1.3. Meigikäsnad ja -svammid

Meigikäsnad ja -svammid on teine populaarne valik meigitarvikute seas. Neid kasutatakse sageli jumestuskreemi ja peitekreemi pealekandmiseks. Käsnad ja svammid annavad tavaliselt loomulikuma ja õhema tulemuse kui pintslid, kuid samas on oluline neid regulaarselt puhastada, et vältida bakterite kogunemist.

2. Meigitoodete pealekandmine erinevate tarvikutega

2.1. Jumestuskreemi pealekandmine

Jumestuskreemi saab kanda peale mitmel erineval viisil, olenevalt soovitud katvusest ja tulemusest. Jumestuskreemi pealekandmiseks sobivad nii meigipintslid, käsnad kui ka sõrmed:
 1. Meigipintsliga kantud jumestuskreem jääb ühtlasem ja täpsem, kuid nõuab veidi rohkem harjutamist. Pintsli abil on lihtsam jõuda näo erinevatesse kumerustesse ning hajutada toodet ühtlaselt.
 2. Meigikäsnaga saab kanda peale jumestuskreemi nii õhema kui ka tugevama katvusega. Niisuta käsn enne kasutamist veega, et saavutada kergem katvus.
 3. Sõrmedega kantud jumestuskreem sulandub hästi nahale tänu soojusele, kuid tulemus võib jääda ebaühtlane. Pööra tähelepanu korralikule hajutamisele ja kasuta sõrmi vaid puhtalt nahalt.

2.2. Silma- ja huulemeigi pealekandmine

Silma- ja huulemeigi pealekandmiseks on samuti erinevaid meigitarvikuid, nagu harjad, pliiatsid ja aplikaatorid. Siin on mõned näpunäited nende kasutamiseks:
 1. Lauvärvipintslid aitavad kanda peale ja hajutada lauvärvi täpsemalt ja ühtlasemalt kui sõrmed. Kasuta erineva suuruse ja kuju ning harjastega harju eri lauvärvi efektide saavutamiseks.
 2. Huulepintslid on mõeldud huulevärvide ja huuleläigete pealekandmiseks. Täpse ja ühtlase tulemuse saavutamiseks kasuta pehmete ja painduvate harjastega pintslit.
 3. Silmalaineri pintsel sobib vedela, geel- või kreemjas laineri pealekandmiseks. Vali peenikese ja terava otsaga pintsel, et joonistada täpne ja terav lainerijoon.

3. Meigitarvikute puhastamine ja hooldamine

3.1. Meigiharjade puhastamine

Meigiharjade regulaarne puhastamine on oluline, et vältida bakterite kogunemist ning säilitada nende hea seisukord ja pikendada kasutusiga. Meigiharjade puhastamiseks on mitmeid võimalusi:
 1. Leotamine ja šampooniga pesemine on lihtne ja tõhus viis harjade puhastamiseks. Leota harju vees, seejärel kasuta pehmet šampooni (näiteks beebišampooni) harjaste puhastamiseks. Loputa hoolikalt ja lase õhu käes kuivada. 
 2. Pintslipuhastusvahendid on spetsiaalsed tooted, mis aitavad eemaldada meigijääke ja mustust harjadelt. Kasuta vastavalt toote juhistele ning loputa ja kuivata harjad pärast kasutamist.
 3. Desinfitseerimine  on oluline, eriti kui kasutad harju teiste inimeste meigirutiinis. Kasuta alkoholipõhist desinfitseerimisvahendit, et hävitada baktereid ja viiruseid harjastel.

3.2. Meigikäsnade ja -svammide puhastamine

Meigikäsnade ja -svammide puhastamine on samuti oluline, et vältida bakterite levikut ja hoida neid heas korras. Meigikäsnade puhastamiseks sobib hästi bäiteks beebišampoon. Masseeri käsnadele pisut šampooni, seejärel loputa hoolikalt ja lase õhu käes kuivada.

4. Meigitarvikute puhastamise sagedus

Meigitarvikute puhastamise sagedus sõltub suuresti nende kasutamise sagedusest. Siiski on mõned üldised soovitused, mida järgida:
 1. Puhasta meigiharjad vähemalt kord nädalas. Selleks sobib hästi pintsli šampoon või pintsipuhastaja sprei.
 2. Puhasta meigikäsnad ja -svammid samuti vähemalt kord nädalas. Neid tuleks pesta pehme pesuvahendiga ja kuivatada korralikult õhu käes.
 3. Desinfitseeri meigitarvikuid vajadusel. Kasuta alkoholipõhist desinfitseerimisvahendit, et hävitada baktereid ja viiruseid tarvikutel.

  5.  Meigitarvikute valimine ja kasutamine ökoloogilisest vaatenurgast

  Ökoloogiliselt teadlikele inimestele on oluline valida meigitarvikud, mis on keskkonnasõbralikud ja vastutustundlikud. Siin on mõned soovitused kvaliteetsete meigitarvikute valimiseks ja kasutamiseks:
  1. Vali looduslikest materjalidest tarvikud. Looduslikest materjalidest, nagu puidust ja looduslikest harjastest valmistatud meigitarvikud on keskkonnasõbralikud ja biolagunevad.
  2. Kasuta taaskasutatavaid või komposteeritavaid tarvikuid. Näiteks võib valida komposteeritavad meigikäsnad või taaskasutatavaid meigieemalduspatju.
  3. Hoia tarvikuid kauem. Puhasta ja hoolda meigitarvikuid korralikult, et pikendada nende kasutusiga ja vähendada prügi hulka.

  Meigitarvikud on oluline osa igapäevastest ilurituaalidest ning nende efektiivseks kasutamiseks tuleb järgida teatud põhireegleid. Oluline on valida kvaliteetsed tarvikud ja hoida neid korralikult puhtana. Meigitarvikute puhastamine aitab vältida bakterite levikut ja nahaärritusi ning pikendab tarvikute kasutusiga. Lisaks on oluline jälgida meigitoodete säilivusaega, et vältida kahjulike ainete nahale kandmist. Ökoloogiliselt teadlikele inimestele on oluline valida keskkonnasõbralikud ja vastutustundlikud meigitarvikud, mis aitavad vähendada keskkonnamõju.

  Filtrid

  Bränd

  Hind

  0,00 € - 30,00 €

  Kellele sobib?

  Millisele keha piirkonnale?

  Mida otsid?

  Näita/peida veel valikuid

  Toote puhtus

  Vegan:

  Ei sisalda

  Toode on võrdlusesse lisatud

  Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
  Täpsem info privaatsustingimuste all.