Küüntele


Võimalikult looduslikud küünelakid ja -eemaldajad

Leia oma lemmik küünelakk meie rikkaliku värvivalikuga küünelakkide hulgast. Kas sulle meeldib must, punane või hoopis matistav või pastelne küünelakk? Meilt leiad selle, mida otsid ja lisaks värvilistele küünelakkidele on valikus ka:
  • küüsi hooldavad ja tugevdavad küünelakid ja -õlid
  • geellakid
  • alus- ja pealislakid, läbipaistev küünelakk
  • küünelaki kuivatajad ja eemaldajad
Vali küünelakk, mis ei ole kahjulik!

Kuidas valida ja kuidas küünelakk kauem püsima saada?

Küünelakid mängivad olulist rolli meie igapäevases ilurutiinis. Nad lisavad värvi, sära ja stiili meie küüntele ning aitavad meil väljendada oma isiklikku stiili. Kuid kas teadsid, et paljud küünelakid sisaldavad kemikaale, mis võivad olla kahjulikud meie tervisele? Õnneks on turul saadaval looduslikumad alternatiivid, mis pakuvad laias valikus kauneid värve, kauakestvat püsivust ning muid eeliseid. Räägime veidi, kuidas valida õige küünelakki, kuidas pikendada nende püsivust ning millised on parimad valikud lastele.

Looduslikud küünelakid: miks eelistada?

Looduslike küünelakkide populaarsus on viimastel aastatel tõusuteel. Üha enam inimesi otsib tooteid, mis oleksid keskkonnasõbralikud ning ei sisaldaks kahjulikke kemikaale. Looduslikud küünelakid on valmistatud keskkonnasõbralikest ja looduslikest koostisosadest ning neist on eemaldatud teatud arv tööstuslikke kemikaale, mis võivad tekitada terviseprobleeme. Näiteks võib leida küünelakke, mis kannavad märgist "5-vaba", "10-vaba" või isegi "12-vaba", mis tähendab, et need lakid ei sisalda aineid nagu näiteks tolueen, formaldehüüd, formaldehüüdvaik, dibutüülftalaat ja kamper.
Lisaks on looduslikel küünelakkidel ka lai valik kauneid värve ning kauakestvat püsivust, mis on võrreldav tavaliste küünelakkidega.

Mõned koostisosad, mida küünelakkides vältida

Peamised koostisosad, mille sisaldust võiks lakipudelilt uurida, on formaldehüüd (tugevdav komponent), kamper (kasutatakse kõrgläike saamiseks) ja tolueen (erksa värvi tarvis). Teised levinumad "süüdlased" on ksuleen, TPHP, gluteen, parabeenid ja dibutüülftalaat (DBP). Need kemikaalid võivad osutuda näiteks ärrituse ja allergia põhjustajateks. 

Alus- ja pealislakid: miks on need olulised?

Ükski maniküür pole täiuslik ilma kvaliteetse pealis- ja aluslakita. Need on kauakestva viimistluse nimel hädavajalikud. Kuid tähelepanu, ka siin peaks koostisosadele tähelepanu pöörama! Kõige olulisem on aluslakk, sest see puudutab küüsi ja imendub nahka. Lihtsaim on kontrollida, kas kasutatav aluslakk on formaldehüüdivaba. Viimane on aluslakkide levinum koostisosa, nii et isegi kui kaupluseriiulil või küünesalongil leidub "8-vaba" värvilakki, võib sama brändi aluslakis siiski sisalduda formaldehüüdi.
Pealislakk lisab küünelakile läiget ja kaitseb värvikihti kulumise eest. Kvaliteetne pealislakk aitab pikendada küünelaki püsivust ning kaitsta küüsi kriimustuste ja muude kahjustuste eest.

Lastesõbralikud küünelakid: mida otsida?

Küünelakkide valimisel lastele tuleks eriti tähelepanelikult uurida nende koostisosi. Lapsed on kemikaalide suhtes tundlikumad ning nende nahk on õrnem, mistõttu on oluline valida tooted, mis on võimalikult looduslikud ja ohutud. Lastele mõeldud küünelakid peaksid olema vabad kahjulikest kemikaalidest ning olema veepõhised, et neid oleks lihtne eemaldada.
Lisaks ohutusele on lastele mõeldud küünelakkidel sageli lõbusad ja erksad värvid ning mõnikord isegi pealekandmiseks erilised pintslid, mis muudavad maniküüri tegemise lõbusaks ja põnevaks tegevuseks.

Kuidas pikendada küünelaki püsivust?

Küünelaki püsivuse pikendamiseks on mitmeid nippe, mida saab kasutada nii looduslike kui ka tavapäraste küünelakkide puhul.

NIPINURK: Küünelaki ettevalmistamine

Enne küünelaki pealekandmist tuleks küüneplaati puhastada küünelakieemaldajaga, mis kuivatab küüne pinna rasvajääkidest, mis sinna ajapikku on kogunenud. See aitab küünelakil paremini küünele kinnituda ning pikendab selle püsivust.

Alus- ja pealislakkide kasutamine

Nagu eelpool mainitud, on alus- ja pealislakid küünelaki püsivuse jaoks olulised. Aluslakk aitab tasandada küünepinda ning annab värvilakile "kleepuva" omaduse, et see saaks kauem püsida. Pealislakk lisab läiget ja kaitseb värvikihti kulumise eest.

Küünelaki uuendamine

Mõni päev pärast küünelaki pealekandmist võib kanda uuesti ühe kihi pealislakki, et värskendada välimust ja pikendada laki püsivust. Seda protseduuri võib korrata iga paari päeva tagant, et küünelakk püsiks peal kauem.

Pärast küünelaki mahavõtmist on soovitatav lasta küüntel hingata ehk olla ilma lakita. Pidev lakkimine võib muuta küüned kuivaks ja hapraks, mistõttu on oluline anda neile aeg-ajalt puhkust. 

Parimad looduslikud küünelakid ja nende eelised

Värvid ja valik

Looduslike küünelakkide valik on tänapäeval väga lai ning neist võib leida erinevaid toone alates tagasihoidlikest nude-toonidest kuni sätendavate glitterite ja erksate neoonvärvidega. Vali endale sobivaim toon, mis ei ole kahjulik sinu tervisele ega keskkonnale.

Kauakestev püsivus

Paljud looduslikud küünelakid pakuvad kauakestvat püsivust, mis on võrreldav tavaliste küünelakkidega. See tähendab, et sa ei pea muretsema laki kulumise pärast juba paari päeva pärast pealekandmist.


Looduslike küünelakkide valimine on oluline samm tervislikuma ja keskkonnasõbralikuma ilurutiini suunas. Vali endale sobivaim toon, mis ei ole kahjulik sinu tervisele ega keskkonnale ning järgi nippe küünelaki püsivuse pikendamiseks. Kasuta alus- ja pealislakke ning ära unusta lasta küüntel aeg-ajalt hingata. Looduslikud küünelakid on suurepärane valik kõigile, kes soovivad nautida kaunist maniküüri, ilma et see tuleks tervise või keskkonna arvelt.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 30,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Vegan:

Ei sisalda

Sertifikaadid ja auhinnad

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.