Kollageen


Parim kollageen

Kollageeni tarbimine toidulisandina on viimasel ajal palju populaarsust kogunud, kuna selle tarbimisel võib olla mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid, alates liigesevalu leevendamisest kuni naha tervise parandamiseni. Palju saame küsimusi, et milline on parim kollageen - on see kollageeni pulber, mida smuuti sisse näiteks panna või lihtsalt vedelikuga sisse võtta. Või hoopis spetsiaalne kollageenijook. Või siis hoopis kollageeni tabletid ja kapslid. Tegelikult ühest vastust pole - milline neist parim on.  Tuleb lihtsalt katsetada ja proovida, mis kõige paremini sobib sulle. Kindlasti on määravaks ka hind, sest näiteks kollageenijoogid on üldjuhul oluliselt kallimad, kui lihtsalt kollageeni tabletid või kapslid. Teisalt on ühes kollageenijoogis üldjuhul kontsentratsioon nii suur, et annusest piisab mitmeks päevaks, samas kui kollageeni tablette või kapsleid tuleb võtta oluliselt rohkem.  Kollageeni pulbrid jäävad sinna vahepeale nii hinna kui ka kontsentratsiooni poolelt. Siin kategoorias leiategi erinevad kollageeni tooted - siit leiate kvaliteetseid kollageenijooke, kollageeni kapsleid ja tablette ning samuti erinevate tootjate kollageeni pulbreid, mis ka erinevate maitsetega on.


Mis on merekollageen

Merekollageen on kaladest saadud kollageen, seetõttu nimetatakse seda ka nn kalakollageeniks, mis sisaldab I ja III tüüpi kollageeni molekule. 
Merekollageenil on muu loomset päritolu kollageeniga võrreldes parem biosaadavus. Biosaadavus on kiirus, millega toitained meie sooleseina kaudu vereringesse imendub. Teisisõnu siseneb Merekollageen vereringesse kõigist teistest kollageeni tüüpidest kiiremini.

Mis on kollageenijook

Kollageenijook – puhas looduslik ilu ja nooruse saladus, mis töötab seestpoolt väljapoole! Kollageenijoogina on kollageeni mugav ja lihtne valmiskujul otse pudelist juua või hoopis kollageenipulbrist endale kollageenijook ise valmis teha. Kollageenipulbrist kollageenijoogi tegemiseks ei ole teha vaja muud, kui 1-2tl pulbrit lahustada vees ning seejärel juua. Kollageenijooki tarvitatakse üldiselt kuuridena, näiteks Mia24 klientide lemmiku Dr. OHHIRA® Sissevõetava kollageeni üks kuur sisaldab 10 pudelit ja just niipalju pudeleid ühes pakendis ongi. Ühe kuuri kestvus on 20 päeva ning soovitatav on 3-4 kuuri aastas

Kollageeni pulbri kasutamine

Erinevaid kollageeni pulbreid on kõige mugavam kasutada smuuti või muu joogiga kokku segades. Võite seda lisada ka pudrule. Oluline on, et kollageeni pulbri võtmine oleks mugav ja meeldiv ning maitse ei tohi olla ka teid häiriv.

 Kollageeni kapslid

Kollageeni üks tarvitamisvõimalustest on võtta kapsleid, lisaks kapslitele on olemas ka kollageeni tabletid. Sõltuvalt tootest on kapslite ja tablettide tarvitamissoovituseks päevas 1-4 kapslit, kuid enne kapslite võtmist tuleb tutvuda vastava toote tarvitamisjuhisega, sest kollageeni sisaldus erinevates toodetes võib varieeruda. Kollageeni kapsleid ja tablette leiab mitmel kujul, näiteks: puhas kollageen, kollageen + C + B3 vitamiin, kollageen + kookos, kollageen + C-vitamiin ja hüaluroonhape jne.

Mis on hüdrolüüsitud kollageen

Hüdrolüüsitud kollageen on kollageen, mida saadakse esmalt kalaželatiini välja võtmisega looduslikust allikast (kalanahk) ja seejärel želatiini valgu struktuuri lõhkumisega väiksemateks aminohapete järjestusteks (peptiidideks), mis sisaldavad peamiselt glütsiini, proliini ja hüdroksüproliini, kasutades lõhustamiseks bioaktiivseid ensüüme.

Mis on kollageen ja miks seda vaja on

Kollageen on meie keha peamine struktuurvalk, moodustades 25–35% kogu keha valkudest. Kollageen on sidekoe peamine komponent, millel on oluline roll kõõluste, naha, lihaste ja luude struktuuris. Seda leidub rohkesti ka sarvkestades, veresoontes, soolestikus, selgroolülide ketastes ja hammaste dentiinis ehk hambaluus.
Kollageeni peamised eelised on:
 • Kollageen liigestele - kollageen aitab leevedada liigestega seotud vaevusi. Samuti on kollageen liigestele oluline siis, kui teid vaevavad erinevad liigesevalud - sest teaduslikult on tõestatud - kollageen, mis on tarbitud lisandina, koguneb kõhre ja aitab stimuleerida kudesid kollageeni tootma. See võib omakorda vähendada põletikku, anda tuge teie liigestele ja vähendada valu.
 • Kollageen on hea nahale - kollageeni tarbimine aitab tõsta naha elastsust ning vähendab ka kortse. Väidetakse ka, et kollageen aitab akne ja teiste nahahaiguste ennetamisel, kuid seda pole teaduslikult veel tõestatud ega ka ümber lükatud.
 • Kollageen aitab ära hoida luukadu - mis on eriti oluline vanemas eas, kus luud muutuvad hapraks. Seega mida vanemaks saate, seda olulisem on kollageeni tarbimine.
Kollageenil on veel palju erinevaid eeliseid ja plusse - loe lähemalt neist meie artiklis - Mis on kollageen ja miks seda vaja on.

Kollageen liigestele: Tervislik tugi ja ehitusvalk liigeste tervisele

Kollageen on mitmekülgne valk, mis mängib olulist rolli meie keha struktuurilise tervise säilitamisel. Eriti oluline on kollageen liigeste tugevdamisel ja heaolu tagamisel. Liigesevalu ja liikuvuse piirangud võivad mõjutada meie igapäevaelu ning seetõttu on oluline mõista, kuidas kollageen aitab toetada liigeste tervist ja kuidas seda õigesti tarbida.

Mis on kollageen ja miks see on oluline liigestele?

Kollageen on keha peamine struktuurvalk, mis moodustab suure osa sidekoest, sealhulgas luude, kõhrede, sidemete ja nahaga. See annab liigestele elastsuse, vastupidavuse ja paindlikkuse ning aitab säilitada liigeste tervist. Vananedes hakkab meie keha loomulik kollageeni tootmine vähenema, mis võib kaasa tuua kollageeni puuduse ja liigeste probleemid.

Kollageeni olulisus liigestele seisneb selles, et see moodustab liigese kõhre, mis toimib puhvri ja lööke neelava kihina liigese liikumisel. Lisaks sellele aitab kollageen säilitada kõhre niiskust, mis on oluline liigeste määrimiseks ja liikuvuse tagamiseks. Kollageen tugevdab ka sidemeid ja luustikku ning aitab vältida vigastusi.

Kollageeni puuduse tunnused ja kuidas seda ära tunda

Kollageeni puudusele viitavad mitmed sümptomid, mis võivad mõjutada liigeste tervist ja üldist heaolu. Mõned levinumad tunnused kollageeni puudusest hõlmavad järgmist:

 1. Liigesevalu ja jäikus: Kollageeni puudus võib põhjustada liigeste valulikkust, jäikust ja ebamugavustunnet liikumisel.
 2. Kõhre kulumine: Kollageeni puudus võib kaasa tuua kõhre hõrenemise ja kulumise, mis võib põhjustada luude otsest kokkupuudet ning valu ja ebamugavustunnet.
 3. Naha kahjustused: Kollageeni puudus võib mõjutada ka naha tervist, põhjustades kuivust, elastsuse kaotust ja kortsude teket.
 4. Aeglustunud taastumine: Kollageeni puudusega võib kaasneda aeglasem taastumine vigastustest, lihaste kahjustustest või operatsioonidest.

Kui koged neid sümptomeid või kahtlustad kollageeni puudust, on oluline konsulteerida arstiga, kes saab teha täpsema diagnoosi ja soovitada sobivaid ravimeetodeid.

Kollageen liigestele: kasulikkus ja tõenduspõhised uuringud

Mitmed uuringud on viidanud kollageeni kasulikkusele liigeste tervisele ning leidnud seoseid kollageeni tarbimise ja liigesprobleemide leevendamise vahel.

Üks 24-nädalane uuring sportlastega leidis, et kollageen toetab tõhusalt liigeste tervist, vähendades nii puhkeolekus kui ka aktiivse liikumise ajal esinevat valu ja jäikust.

Teine uuring, milles osales 250 inimest, kes tarbisid kuue kuu jooksul kollageenpeptiide, näitas, et kollageen võib olla kasulik liigeste tervisele, eriti neil, kellel oli enne uuringut madalam valgu tarbimine.

Lisaks on tehtud uuringuid erinevate vanuserühmade puhul, mis on näidanud, et kollageen toetab liigeste tervist sõltumata vanusest.

Kuigi täpne mehhanism, kuidas kollageen toimib, ei ole täielikult arusaadav, viitavad need uuringud sellele, et kollageenil on positiivne mõju liigestele ning võib aidata leevendada liigesevalu ja parandada liigeste liikuvust.

Kuidas tarbida kollageeni liigeste tervise toetamiseks?

Kollageeni tarbimine toidulisandina võib olla üks viis, kuidas toetada liigeste tervist ja leevendada liigesevalu. Kollageeni toidulisandite valik on lai ning neid on saadaval erinevates vormides, sealhulgas pulbrina, kapslitena või vedelikuna.

Kollageeni annus võib varieeruda sõltuvalt individuaalsetest vajadustest ja toote soovitatud kasutusjuhisest. Soovitatav päevane annus võib olla vahemikus 5-10 grammi, kuid võib varieeruda sõltuvalt tootest ja konkreetsest olukorrast.

On oluline märkida, et kollageeni tarbimine võib võtta aega, enne kui märkad märgatavaid tulemusi. Regulaarne tarbimine pikema aja jooksul võib olla vajalik, et kollageen saaks täielikult imenduda ja avaldada soovitud mõju liigestele.

Lisaks toidulisanditele võib kollageeni saada ka toidust. Mõned toiduained, mis sisaldavad loomulikult kollageeni, hõlmavad kondipuljongit, kala, linnuliha, munakoori ja pähkleid. Lisades need toidud oma igapäevasesse menüüsse, saad suurendada kollageeni tarbimist loomulikul viisil.

Lisaks kollageeni tarbimisele: tervislikud eluviisid liigeste tervise toetamiseks

Kollageeni tarbimine on oluline osa liigeste tervise toetamisel, kuid seda ei saa pidada imerohuks. Lisaks kollageenile on oluline rakendada tervislikke eluviise, mis toetavad liigeste tervist ja üldist heaolu.

Mõned näpunäited liigeste tervise toetamiseks hõlmavad järgmist:

 1. Liikumine ja treening: Regulaarne liikumine ja treening aitavad tugevdada lihaseid, toetada liigeste paindlikkust ja parandada vereringet.

 2. Tasakaalustatud toitumine: Tervislik ja tasakaalustatud toitumine hõlmab mitmekesist dieeti, mis sisaldab piisavas koguses valke, vitamiine ja mineraalaineid, mis on olulised liigeste tervisele.

 3. Kaalu kontrollimine: Liigse kehakaalu korral suureneb liigestele avalduv surve, mis võib põhjustada liigeseprobleeme. Kaalu kontrollimine võib aidata vähendada liigeste koormust ja säilitada nende tervist.

 4. Suitsetamisest loobumine: Suitsetamine võib kahjustada kollageeni tootmist ja mõjutada liigeste tervist. Suitsetamisest loobumine võib olla kasulik liigeste tervisele ja üldisele heaolule.

 5. Stressi vähendamine: Pidev stress võib mõjutada tervist negatiivselt, sealhulgas liigeste tervist. Stressi vähendamiseks võib kasutada erinevaid tehnikaid, nagu jooga, meditatsioon või lõõgastumisharjutused.

Millal võtta kollageeni ja millised on soovitatud kogused?

Kollageeni tarbimise aeg ja soovitatavad kogused võivad varieeruda sõltuvalt individuaalsetest vajadustest ja toote juhistest. Enamasti soovitatakse kollageeni tarbida regulaarselt, et saavutada parimad tulemused.

Kollageeni võib võtta igal ajal päevas, kuid paljud eelistavad seda tarbida hommikul tühja kõhuga või enne magamaminekut. See võib aidata optimeerida kollageeni imendumist ja kasutamist kehas.

Soovitatavad kogused võivad varieeruda 5-10 grammi päevas, sõltuvalt individuaalsetest vajadustest ja toote juhistest. On oluline järgida tootepakendil olevaid soovitusi ja vajadusel konsulteerida arstiga, et saada täpsemat teavet sobivate annuste kohta.

Kokkuvõte

Kollageen on oluline ehitusvalk, mis mängib olulist rolli liigeste tervise ja heaolu tagamisel. Kollageeni puudus võib kaasa tuua liigesevalu, kõhre kulumise ja naha vananemise. Õige kollageeni tarbimine võib aidata toetada liigeste tervist, parandada liigeste paindlikkust ja vähendada liigesevalu.

Kollageeni saab tarbida toidulisandina, kuid on oluline järgida soovitatud annuseid ja juhiseid. Lisaks kollageeni tarbimisele on oluline järgida tervislikke eluviise, nagu regulaarne liikumine, tasakaalustatud toitumine, kaalu kontrollimine, suitsetamisest loobumine ja stressi vähendamine.

Kui kahtlustate kollageeni puudust või kogete liigesevalu, on oluline konsulteerida arstiga, kes saab teha täpsema diagnoosi ja soovitada sobivaid ravimeetodeid. Kollageen võib olla kasulik täiendus liigeste tervise toetamisel, kuid see ei asenda professionaalset meditsiinilist nõustamist.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 255,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Sertifikaadid ja auhinnad

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.