Kollageen


Parim kollageen

Kollageeni tarbimine toidulisandina on viimasel ajal palju populaarsust kogunud, kuna selle tarbimisel võib olla mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid, alates liigesevalu leevendamisest kuni naha tervise parandamiseni. Palju saame küsimusi, et milline on parim kollageen - on see kollageeni pulber, mida smuuti sisse näiteks panna või lihtsalt vedelikuga sisse võtta. Või hoopis spetsiaalne kollageenijook. Või siis hoopis kollageeni tabletid ja kapslid. Tegelikult ühest vastust pole - milline neist parim on.  Tuleb lihtsalt katsetada ja proovida, mis kõige paremini sobib sulle. Kindlasti on määravaks ka hind, sest näiteks kollageenijoogid on üldjuhul oluliselt kallimad, kui lihtsalt kollageeni tabletid või kapslid. Teisalt on ühes kollageenijoogis üldjuhul kontsentratsioon nii suur, et annusest piisab mitmeks päevaks, samas kui kollageeni tablette või kapsleid tuleb võtta oluliselt rohkem.  Kollageeni pulbrid jäävad sinna vahepeale nii hinna kui ka kontsentratsiooni poolelt. Siin kategoorias leiategi erinevad kollageeni tooted - siit leiate kvaliteetseid kollageenijooke, kollageeni kapsleid ja tablette ning samuti erinevate tootjate kollageeni pulbreid, mis ka erinevate maitsetega on.


Mis on merekollageen

Merekollageen on kaladest saadud kollageen, seetõttu nimetatakse seda ka nn kalakollageeniks, mis sisaldab I ja III tüüpi kollageeni molekule. 
Merekollageenil on muu loomset päritolu kollageeniga võrreldes parem biosaadavus. Biosaadavus on kiirus, millega toitained meie sooleseina kaudu vereringesse imendub. Teisisõnu siseneb Merekollageen vereringesse kõigist teistest kollageeni tüüpidest kiiremini.

Mis on kollageenijook

Kollageenijook – puhas looduslik ilu ja nooruse saladus, mis töötab seestpoolt väljapoole! Kollageenijoogina on kollageeni mugav ja lihtne valmiskujul otse pudelist juua või hoopis kollageenipulbrist endale kollageenijook ise valmis teha. Kollageenipulbrist kollageenijoogi tegemiseks ei ole teha vaja muud, kui 1-2tl pulbrit lahustada vees ning seejärel juua. Kollageenijooki tarvitatakse üldiselt kuuridena, näiteks Mia24 klientide lemmiku Dr. OHHIRA® Sissevõetava kollageeni üks kuur sisaldab 10 pudelit ja just niipalju pudeleid ühes pakendis ongi. Ühe kuuri kestvus on 20 päeva ning soovitatav on 3-4 kuuri aastas

Kollageeni pulbri kasutamine

Erinevaid kollageeni pulbreid on kõige mugavam kasutada smuuti või muu joogiga kokku segades. Võite seda lisada ka pudrule. Oluline on, et kollageeni pulbri võtmine oleks mugav ja meeldiv ning maitse ei tohi olla ka teid häiriv.

 Kollageeni kapslid

Kollageeni üks tarvitamisvõimalustest on võtta kapsleid, lisaks kapslitele on olemas ka kollageeni tabletid. Sõltuvalt tootest on kapslite ja tablettide tarvitamissoovituseks päevas 1-4 kapslit, kuid enne kapslite võtmist tuleb tutvuda vastava toote tarvitamisjuhisega, sest kollageeni sisaldus erinevates toodetes võib varieeruda. Kollageeni kapsleid ja tablette leiab mitmel kujul, näiteks: puhas kollageen, kollageen + C + B3 vitamiin, kollageen + kookos, kollageen + C-vitamiin ja hüaluroonhape jne.

Mis on hüdrolüüsitud kollageen

Hüdrolüüsitud kollageen on kollageen, mida saadakse esmalt kalaželatiini välja võtmisega looduslikust allikast (kalanahk) ja seejärel želatiini valgu struktuuri lõhkumisega väiksemateks aminohapete järjestusteks (peptiidideks), mis sisaldavad peamiselt glütsiini, proliini ja hüdroksüproliini, kasutades lõhustamiseks bioaktiivseid ensüüme.

Mis on kollageen ja miks seda vaja on

Kollageen on meie keha peamine struktuurvalk, moodustades 25–35% kogu keha valkudest. Kollageen on sidekoe peamine komponent, millel on oluline roll kõõluste, naha, lihaste ja luude struktuuris. Seda leidub rohkesti ka sarvkestades, veresoontes, soolestikus, selgroolülide ketastes ja hammaste dentiinis ehk hambaluus.
Kollageeni peamised eelised on:
  • Kollageen liigestele - kollageen aitab leevedada liigestega seotud vaevusi. Samuti on kollageen liigestele oluline siis, kui teid vaevavad erinevad liigesevalud - sest teaduslikult on tõestatud - kollageen, mis on tarbitud lisandina, koguneb kõhre ja aitab stimuleerida kudesid kollageeni tootma. See võib omakorda vähendada põletikku, anda tuge teie liigestele ja vähendada valu.
  • Kollageen on hea nahale - kollageeni tarbimine aitab tõsta naha elastsust ning vähendab ka kortse. Väidetakse ka, et kollageen aitab akne ja teiste nahahaiguste ennetamisel, kuid seda pole teaduslikult veel tõestatud ega ka ümber lükatud.
  • Kollageen aitab ära hoida luukadu - mis on eriti oluline vanemas eas, kus luud muutuvad hapraks. Seega mida vanemaks saate, seda olulisem on kollageeni tarbimine.
Kollageenil on veel palju erinevaid eeliseid ja plusse - loe lähemalt neist meie artiklis - Mis on kollageen ja miks seda vaja on.
Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 255,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Sertifikaadid ja auhinnad

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.