Kuningakepiõli

Siin on 4 toodet.

Kuningakepiõli

Kui tahad rohkem kuningakepiõli kohta teada saada, siis vajuta ROHKEM nupule!
Kuningakepp on mitmeti sarnane nurmenukuga - neil on ühine kollane värv ja lõhn on samuti sarnane. Tegu on kuldkollase kaheaastane taimega, mis algselt saabus Euroopasse ilutaimena, kuid kui leiti tema tervendavad omadused, hakati seda kasutama ka toid...

Kuningakepiõli

Kui tahad rohkem kuningakepiõli kohta teada saada, siis vajuta ROHKEM nupule!
Kuningakepp on mitmeti sarnane nurmenukuga - neil on ühine kollane värv ja lõhn on samuti sarnane. Tegu on kuldkollase kaheaastane taimega, mis algselt saabus Euroopasse ilutaimena, kuid kui leiti tema tervendavad omadused, hakati seda kasutama ka toidulisandina.  Tänaseks on kuningakepi preparaate Euroopas kasutatud umbes sadakond aastat. 
Kuningakepiõli seemnetest pressitud õli on üks rikkamaid Omega-6 rasvhapete allikaid, mida nimetatakse gamma-linoleenhappeks (GLA). GLA on inimesele vajalik rasvhape, mida meie organism muundab hormoonide sarnasteks ühenditeks, millel on põletikuvastane toime.

Mida sisaldab kuningakepiõli

Kuningakepiõli sisaldab endas linoleenhappeid, gamma-linoleenhappeid ehk Omega-6 (GMA), õlihappeid (Omega-9), palmiithapet ja stearhapet. 
Linoleenhapped niisutavad juukseid ning ergutavad nende kasvu, omavad põletikuvastaseid omadusi, rahustavad aknet ning võitlevad akne süvenemisega, säilitavad naha niiskustaset, aitavad aeglustada vananemist ning säilitavad naha elastsust. 

Kuningakepiõli ja premenstruatsioon

Kuningakepiõli kasutatakse premenstruatsiooni sümptomite leevendamiseks - paljud naised on leidnud, et kuningakepiõli tarvitamine leevendab menstruatsioonieelseid sümptomeid, milleks on tavaliselt meeleolumuutused, rindade valulikkus ning keskendumisraskused.

Kuningakepiõli juustele

On leitud, et juustele ja nahale mõjub kuningakepp hästi, aidates sagedate, tihti ka vanusest tingitud juuste- ja nahaprobleemide korral.
 Hoiab ära juuste väljalangemise - Et juuksed oleksid terved ja elujõulised, vajavad nad asendamatuid rasvhappeid. Kuningakepp sisaldab rikkalikult antioksüdante, mis võitlevad oksüdatiivse stressiga ning aeglustavad juuste väljalangemist ja mõningal määral ka juuste halliks muutumist. 
 

Kuningakepiõli nahale

Uuringus on leitud, et kuningakepiõli toidulisandite tarvitamine  võib parandada naha elastsust, niiskustaset ning tugevust.  Kuningakepi õliga naha määrimine soodustab paremat vereringet ja hapnikuvarustust, samal ajal nahka niisutades ja noorendades. Kuningakepiõli võib aidata nahahaiguste puhul - nagu näiteks ekseemi ja psoriaasi puhul. Ekseemile on iseloomulik naha sügelus, punetus, ketendus, villikesed ja kuivus.

Kuidas kuningakepiõli kasutada

Kõige sagedamini võetakse kuningakepiõli kapslitena, kuid nagu eelnevalt mainitud, on see saadaval ka õlina. Õli saab nahale määrida eelkõige erinevate nahaprobleemide raviks. Erinevate kapslite puhul tuleb lugeda tarvitamisjuhist: 500 mg kapsleid soovitatakse võtta tavaliselt 2 kapslit kolm korda päevas rohke vedelikuga, 1000 mg kapsleid soovitatakse võtta 1 kapsel päevas koos toidu ja veega. 

Kuningakepiõli kõrvaltoimed

Kuningakepiõli tarvitamisel on ka mõned ohud, millest peaks enne tarvitamist teadlik olema. Nimelt on kuningakepiõli toodete suhtes võimalik olla allergiline. Tootjad on palju ja sobiva brändi valimisel tuleb hoolikalt jälgida toote puhtust ja kvaliteeti. 

Üks kõrvaltoimetest on oht verejooksuks. Kuningakepiõlil on verd vedeldav toime, seega on inimestel, kes tarvitavad juba verd vedeldavaid ravimeid, suurem oht verejooksu tekkeks. 

Loe lähemalt kuningakepiõli kohta meie blogist - Mis on kuningakepiõli ja kuidas teda kasutada

Vähem
Rohkem
Näitame 1 - 4 kokku 4 tootest
 • Fits - Kuningakepiõli kapslid 90tk Fits - Kuningakepiõli kapslid 90tk
  Saadaval
  Fits - Kuningakepiõli kapslid 90tk
  4744625012678

  Iga kapsel sisaldab 1000 mg kuningakepiõli. Kuningakepiõli sisaldab tähtsaid rasvhappeid, nende hulgas gamma-linoleenhape, mida keha ei suuda ise toota. Paljud naised tarvitavad kuningakepi õli, et saada vajalikul hulgal gamma-linoleenhapet ning leiavad, et see aitab toetada hormonaalset tasakaalu ja korras nahka.

  18,00 €
 • Sanct Bernhard - Kuningakepiõli kapslid 200tk
  Saadaval
  Sanct Bernhard - Kuningakepiõli kapslid 200tk
  4250382200079

  Kvaliteetne bioloogiliselt aktiivsete, polüküllastumata asendamatute rasvhapetega toidulisand. Iga kapsel sisaldab 500mg puhast kuningakepiõli ja 9% gamma-linoleenhapet.Loe lähemalt kuningakepiõli kohta meie blogist - Mis on kuningakepiõli ja kuidas teda kasutada  200tk

  14,75 €
 • Kuningakepiõli pehmekapslid 1000 mg
  Saadaval
  Be More - Kuningakepiõli pehmekapslid 1000 mg
  4744806010417

  Kaheaastane kuningakepp (Oenothera biennis) pärineb Põhja-Ameerikast, mis on kasvuks kohanenud ka mujal maailmas, kaasa arvatud Euroopas.Aitab säilitada naha ja sidekoe tervislikku seisundit ning osaleb hormoonide taskaalustamises. Aitab leevendada menstruaaltsükliga seotud vaevuseid ja probleeme. Sisaldab omega-6 rasvhappeid. Ühest purgist jagub kapsleid...

  14,19 €
 • Fits - Kuningakepiõli kapslid 30tk Fits - Kuningakepiõli kapslid 30tk
  Saadaval
  Fits - Kuningakepiõli kapslid 30tk
  4744625010063

  Iga kapsel sisaldab 1000 mg kuningakepiõli. Kuningakepiõli sisaldab tähtsaid rasvhappeid, nende hulgas gamma-linoleenhape, mida keha ei suuda ise toota. Paljud naised tarvitavad kuningakepi õli, et saada vajalikul hulgal gamma-linoleenhapet ning leiavad, et see aitab toetada hormonaalset tasakaalu ja korras nahka.

  6,90 €

Filtrid

Bränd

Hind

0 € - 30 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda