Hambapastad ja tarvikud


Laste hambapastad ja tarvikud

Lai valik hambapastasid ja tarvikuid beebidele ja lastele

Suuhügieeniga tehakse algust juba varases lapseeas, kuid beebide hammaste eest tuleb hoolitseda lapsevanemal. Pakume ohutuid hambapastasid nii beebidele kui ka juba suurematele lastele. 

Meie tootevalikust leiab mitmeid erinevaid hambapastasid: laste hambapastad, beebide hambapastad, fluoriidivabad hambapastad, orgaanilised hambapastad, ksülitooliga hambapastad. Tarvikute seast leiab suurematele lastele ka soft pehmete harjastega laste hambaharju.

Millal alustada hammaste pesemist?

Hammaste pesemisega võiks alustada juba siis, kui lapsel on suus esimesed hambad. See aitab luua harjumust ja õpetada last hoolitsema oma hammaste eest. Alustada võiks pehme lapi või spetsiaalse beebihambaharjaga, mis on mõeldud just väikestele hammastele ja õrnale suulaele. Eriti oluline on hoolikas suuhügieen öösel enne magamaminekut, kuna öine süljeeritus on väiksem ning see võib soodustada kaariese teket.

Hambapasta valimine beebile ja lapsele

Lastele mõeldud hambapastad erinevad täiskasvanutele mõeldud pastadest mitmel moel. Need on spetsiaalselt välja töötatud laste vajadusi arvestades, olles maitselt meeldivad ja rikkalikult vahutavad.

Hambapasta valimisel on oluline arvestada lapse vanust ja tema individuaalseid vajadusi. Alla üheaastastele imikutele soovitatakse kasutada spetsiaalseid beebihambapastasid, mis on mõeldud õrnale suulaele ja igemetele. Need pastad sisaldavad vähem fluoriidi kui vanematele lastele mõeldud pastad ning on maitselt mahedamad.

Alates üheaastasest east võib juba kasutada tavalisi laste hambapastasid, mille fluoriidisisaldus vastab lapse vanusele. Seda saab kontrollida pakendil oleva vanusekategooria märgistuse järgi. Näiteks 1-3-aastastele lastele mõeldud hambapasta sisaldab tavaliselt 500-1000 ppm (osakest miljoni fluoriidi) fluoriidi.
Laste hambapastade turul on mitmeid usaldusväärseid brände, mis pakuvad erinevaid maitseid ja konsistentsi, et meelitada lapsi hammaste pesemist armastama. Üks tuntud beebide ja laste hambapastade tootja on Azetabio, mis pakub erinevaid maitseid, nagu maasikas, õun, banaan, virsik, vaarikas ja apelsin, mis muudavad hammaste pesemise lõbusaks ja meeldivaks kogemuseks.

Ksülitool laste hambapastades

Üks huvitav koostisosa, mida leidub mõnedes laste hambapastades, on ksülitool. Ksülitool on looduslik magusaine, mis on saadud puuviljadest ja köögiviljadest. Seda on leitud olevat efektiivne kaariese ennetamisel ja hambakaariese vähendamisel lastel. Ksülitoolil on ka antimikroobsed omadused, mis aitavad vältida kahjulike bakterite kasvu suus.

Ksülitooli sisaldavad hambapastad võivad olla heaks alternatiiviks lastele, kes ei talu fluoriidi või kellel on suurem risk hambaaukude tekkeks. Ksülitooliga hambapastad on maitselt magusad ja meeldivad lastele. Neid võib leida nii tervisepoodidest kui apteekidest. 

Kuidas kasutada beebil ja lapsel hambapastat õigesti?

Hammaste pesemiseks on oluline kasutada õiget tehnikat ja õiget kogust hambapastat. Alla 3-aastaste laste puhul piisab väikesest riisitera suurusest kogusest, samas kui vanemate laste puhul võib kasutada veidi suuremat hernetera suurust hambapastakogust.

Hammaste pesemiseks tuleb hambapasta hambaharjale kanda ja seejärel teha hoolikaid ringjaid liigutusi igemepiiril ja hammaste pindadel. Oluline on pöörata tähelepanu ka hammaste tagapindadele ja raskemini ligipääsetavatele kohtadele suus. Hammaste pesemiseks peaks kuluma vähemalt kaks minutit. Pärast hammaste pesemist tuleb suu loputada veega.

Laste hambaharjad

Lastele mõeldud hambaharjad erinevad täiskasvanute omadest suuruse ja kujunduse poolest. Need on väiksemad ja pehmemate harjastega, et lapse õrnad igemed ei saaks kahjustada. Samuti on paljudel laste hambaharjadel huvitavad kujundused ja värvilised käepidemed, et muuta hammaste pesemine lõbusaks ja meeldivaks tegevuseks.

Hambaharja valimisel tuleb arvestada lapse vanust ja suurus, et see sobiks hästi tema suhu ja käe suurusega. Alates 3-aastasest east võib laps juba kasutada täiskasvanutele mõeldud pehmeid hambaharju, kuid jälgida tuleb, et harjased oleksid piisavalt pehmed ja õrnad igemete vastu.
Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 45,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Sertifikaadid ja auhinnad

Toote tüüp

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.