Naistepunaõli


Naistepunaõli

Vajuta rohkem nuppu, et näha kuidas naistepunaõli kasutatakse, kuidas seda ise valmistada, kuidas akne vastu kasutada jne.
Naistepuna ei vaja erilist tutvustust, sest eesti rahva hulgas on see ammu tuntud kui rahusti ja kõikvõimalike põletike, gastriidi ning pahaloomuliste kasvajate ravi toetaja. Paljud inimesed tunnevad naistepuna tema rahustava toime poolest stressi puhul. Naistepunaõlil on ka suurepärased omadused leevendada naha kuivust, pehmendada karestunud või kahjustunud nahka.

Naistepunaõli kasulikud omadused:
• aitab pehmendada ja parandada kahjustunud nahka
• rahustav massažiõli
• mähkmehaudumuste korral
• põletuskahjustuste korral (päikesepõletus)

Naistepunaõli kasutamine

Naistepunaõli võib kasutada nii seespidiselt kui ka välispidiselt. Kindlasti jälgige toote juhiseid, sest seal täpsemalt kirjas, kas antud õli on mõeldud ka seespidiselt kasutamiseks või ainult välispidiselt kasutamiseks. 

Naistepunaõli välispidisel kasutamisel

Naistepunaõlil sobib hästi haavade ja akne raviks. Kanda mõned  tilgad naistepunaõli haigele kohale ning masseeri kergelt. Vajadusel korda protsetuuri mitu korda päeva jooksul. Teeb nahka pehmeks ja elastseks. Naistepunaõli on teadaolevalt võimas antiseptik. Seda kasutatakse pikaajaliste paranemishaavade ja haavandite, sealhulgas veenilaienditest pärinevate haavade raviks. Seda õli kasutatakse põletikuliste igemete ja mandlite määrimiseks. See on efektiivne herpese, stomatiidi ja putukahammustuste korral. 
Võrdsetes osades segatakse porgandi ja avokaado õliga päikeseärrituse või päikesepõletuse korral.
Võite kasutada naistepunaõli ka tuju tõstmiseks massaaziks segatuna jojobaõliga – meelekohtadele ja kaelale. Lisaks võite naistepunaõli kasutada, kui teil on nahal erinevad ekseemid või ka kuiv nahk.

Naistepunaõli akne

Naistepunaõli on juba ammust ajast kasutatud erinevate nahaprobleemide korral, nii ka akne raviks ja ennetuseks. Kuna naistepunaõli on antiseptiline, siis määrides seda nahale võitleb naistepunaõli aknega ja aitab vältida akne moodustamist. Kanna mõned tilgad naistepunaõli nahale, kus aknega probleem ja määri laiali.

Naistepunaõli seespidiselt

Naistepuna võimendab serotoniini toimet ajurakkudes, mis omakorda parandab tuju ja mõtteid. Aitab säilitada positiivset meeleolu ning suurendab organismi kohanemisvõimet stressisituatsioonidega. Toetab vaimset ja füüsilist heaolu ning vaimse töö tegemise võimekust. Toetab lõõgastumist ja aitab säilitada tervislikku und. Toniseerib organismi, aitab tugevdada immuunsüsteemi. Lisaks on naistepunaõli kasutatud ka maohaavade, gastriidi, tsüklihäirete ja maksa puhastamise korral. Naistepunaõli seespidisel kasutamisel kontrollige kindlasti, et ostetud õli võib võtta ka sisse - enamus müüdavaid õlisid on mõeldud ainult välispidiseks kasutamiseks! Kuid võite ise endale valmistada endale sobiva baasõliga naistepunaõli, mida saate ka seespidiselt kasutada.

Naistepunaõli raseduse ajal

Raseduse ajal võib naistepunaõli kasutada näiteks enne sünnitust välise lahkliha määrimiseks, et vältida sünnituse käigus tekkivaid rebendeid. Samuti võib hakata enne sünnitust määrima rinnanibusid. Kuid õliga ei tasu liialdada, sest naistepunaõlil on emakakokkutõmbeid soodustav mõju ja üldjuhul naistepunaõli raseduse ajal arstide poolt kasutada ei soovitata. Seega on mõistlik ka välispidiselt kasutamisel pigem kasutada raseduse ajal naistepunaõli vähem, kui rohkem.

Naistepunaõli valmistamine

Vaadake, et naistepuna õite korjamisel ei segataks naistepuna ära väga sarnase kollaseõielise taimega, mis on mürgine. Kontrollida saab õit näpu vahel hõõrudes – kui see jätab punast värvi pleki, on tegu õige taimega - naistepunaga. Õite korjamiseks sobib kõige paremini aeg, kui nad on just puhkenud.

Pane värskelt nopitud õied pudelisse ja vala üle külmpressitud oliivõliga (võid kasutada ka muud teile sobivat õli - baasõlina võib kasutada erinevaid õlisid). Kata pudel pealt marliga ja asetatakse päikselisse kohta - näiteks akna alla. Kahe päeva pärast sulge pudelid kindlalt ja lase seista veel päikesepaistel umbes 4 nädalat. Vahetevahel loksuta, lõpuks filtreeri ja aseta valguse eest kaitstud kohta.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 30,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.