Juuste väljalangemine


Juuste väljalangemine

Inimestel langeb päevas 50-100 üksikut juuksekarva, see on loomulik ja normaalne protsess, mis tavaliselt pole märgatav, sest lagenud juuste asemele kasvavad uued juuksed. Kui juuste väljalangemine järsult suureneb ning selle põhjus on teadmata, on võimalik juustele teha juuksejuure- ja peanahauuring, mis selgitab välja põhjuse. Juuste väljalangemine võib tingitud olla pärilikust soodumusest või mõnest haigusest, kuid üldiselt on selle mure all kannatavad inimesed meditsiiniliste analüüside järgi täiesti terved. 

Juuste väljalangemine naistel

Naistel tekib tavalisest suurem juuste väljalangemine enamasti vanuses 40+ ning menopausi ajal. Seda põhjusel, et naissuguhormoonid (kõige olulisem neist östrogeen) vähenevad ning ainevahetus aeglustub. Kui östrogeeni on naise kehas vähe, muutuvad juuksed hapramaks, murduvad ning langevad peast välja. Juuste väljalangemisel võib olla ka veel muid põhjuseid, näiteks vitamiinide/mineraalid puudus, rasune peanahk, ravimid, stress, juuste liiga “karm” käsitlemine - näiteks tugevad ja pingul patsid ning kuumtöötlus.

Juuste väljalangemine looduslik ravi

Kui juuksed välja langevad, võiks esmalt üle vaadata oma juuksehooldustooted. Oluline on kasutada väljalangemise vastaseid tooteid ning jälgida ka koostisosi, et koostisosad juustele ikka kasu, mitte kahju teeks - looduslikke ja ravivaid šampoone, palsameid ning hooldusvahendeid on palju! Veel võib juustele hea olla aloe vera, nimelt on seda kasutatud pikka aega juuste väljalangemise raviks, see rahustab peanahka ning hooldab juukseid. Hea võib olla ka kookosõli, mis sisaldab rasvhappeid ning juustekadu vähendab. Toidulisanditest võib abi olla omega rasvhapetest, mis parandavad juuste tihedust ning muudavad need tugevamaks, hoides ära juuste väljalangemise.

Juuste väljalangemine vitamiinid

Juuste väljalagemine võib märku anda, et kehal on teatud vitamiinidest ja mineraalidest puudu. Näiteks võivad juuste väljalangemise puhul abiks olla järgmised vitamiinid ja mineraalained: biotiin, raud, C-vitamiin, D-vitamiin ning tsink. Ei tasu kõike korraga juuste väljalangemise puhul tarvitama hakata, pigem kindlaks teha millisest ainest kehal puudu on ning üle vaadata oma menüü, et ka toiduga vastavad mineraalid ja vitamiinid kätte saaks. Olemas on ka juustele ja nahale mõeldud kompleks toidulisandid, üheks neist näiteks MSM toidulisandid, mis lisaks juustele head ka veel näiteks nahale ja küüntele.

Juuste väljalangemine ja hormoonid

Suuresti mõjutavad juuste tervist hormoonid - östrogeen, testosteroon, insuliin, kilpnäärmehormoon. Näiteks nii meeste kui naiste organism toodab meessuguhormooni testosteroon, meestel rohkem, naistel vähem. Organism muundab selle hormooni DHT´ks (dihüdrotestosterooniks) ning selle kõrgenenud taseme ning ülitundlikkuse korral hakkavad juuksed välja langema. DHT ülitundlikkus on pärilik ning selle tulemusena võib tekkida kiilasus, mida sageli esineb meestel rohkem kui naistel.

Juuste väljalangemine peale sünnitust ja imetamise ajal

Juuste väljalangemine peale sünnitust ja imetamise ajal on tavaline probleem, mis on samuti tingitud hormoonidest. Paljud naised võivad märgata, et raseduse ajal on nende juuksed kaunimad ja tugevamad kui varem, sest kogu raseduse vältel langeb üldiselt üsna vähe juukseid. Pärast sünnitust suureneb väljalangemine järsult, öeldakse isegi, et siis langevadki välja kõik need juuksed, mis möödunud 9 kuu jooksul langema oleks pidanud. Kui hormoonaalne tasakaal taastub, normaliseerub ka juuste väljalangemine.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 90,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Pakend

Sertifikaadid ja auhinnad

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.