Mähkmekreemid


Mähkmekreemid lastele

Mähkmekreemid lapse naha hooldamiseks ja mähkmeärrituse ennetamiseks

Lapse nahk on õrn ja vajab palju hoolt, seetõttu pakume lastele nahasõbralikke tooteid. Valikust leiad mähkmekreeme beebidele mähkmelööbe, ekseemi, kuiva ja punetava naha, ketenduse ning sügeluse vastu. Mähkmekreemid mitmetelt tuntud brändidelt: NAIF, Friendly Organic, Petit & Jolie ning Azetabio.

Lapsevanemana on oluline jälgida ja hoolitseda oma lapse naha eest, eriti mähkmepiirkonna puhul. Lapse pepul punetus võib olla lapsele väga ebamugav ja valulik ning seda võivad põhjustada mitmed tegurid, nagu mähkmete hõõrdumine, pidev ja pikk kokkupuude märja mähkmega, toidumuutused ja isegi infektsioonid. Õnneks on olemas mitmeid viise, kuidas leevendada ja ennetada mähkmelöövet ning tagada lapse naha tervis ja mugavus.

Mähkmekreemi kasutamine mähkmelööbe ennetamiseks ja raviks

Mähkmekreem on oluline vahend mähkmelööbe ennetamisel ja ravimisel. Mähkmekreemide koostis sisaldab sageli nahka kaitsvaid ja niisutavaid aineid, mis aitavad vältida mähkmelööbe teket ning leevendada juba tekkinud löövet. Mähkmekreemi kasutamine peaks toimuma igal mähkmevahetusel, et hoida nahk kuivana ja kaitsta seda ärrituste eest.

Mähkmelööbe põhjused

Mähkmelööve on tavaliselt tingitud mähkmete piirkonna pikaajalisest kokkupuutest uriini ja väljaheidetega. Eriti kõrge riskiga on pikaajaline kokkupuude märja mähkmega, seega on oluline vahetada mähkmeid vastavalt vajadusele. Imikutel võib see tähendada 10-12 mähkmevahetust päevas, hiljem väheneb vajadus 6-8 korrani. Lisaks võivad mähkmelöövet põhjustada ka õrnema või probleemse nahaga lapsed, toidu muutused, hammaste tulek ja haigused.

Mähkmelööbe ennetamine

Mähkmelööbe ennetamiseks on oluline kasutada õige suurusega mähkmeid, et need ei hõõruks ega pigistaks lapse õrna nahka. Mähkmeid tuleks vahetada tihti, et hoida nahk puhta ja kuivana. Lapse nahka võiks hooldada ja niisutada õhuvannidega ning kasutada ennetamiseks mähkmekreeme, mis on veekindlad ja loovad kaitsekihi nahale. Eelistada võiks kreeme, mis sisaldavad nahka rahustavaid ja taastavaid aineid, nagu näiteks tsinkoksiidi. Tsinki sisaldavad näiteks mitmed NAÏF mähkmekreemid, mis on õrnad beebi naha hooldamiseks.

Mähkmelööbe ravi

Kui mähkmelööve on juba tekkinud, tuleb rakendada samu ennetusmeetmeid, nagu mähkmete tihe vahetamine ja nahahooldus. Lisaks võib kasutada mähkmekreemi tihedamini ning eriti öösel, kui mähet vahetatakse harvemini. Mähkmelööbe raviks võib kasutada mähkmekreeme või salve, mis sisaldavad lisaks veekindlale baasile ka nahka taastavaid aineid nagu tsinkoksiid.

Õhuvannide tähtsus beebi nahahoolduses

Lisaks mähkmelööbe ennetamisele ja ravile on oluline anda beebile regulaarselt õhuvanne. Õhuvannid võimaldavad lapse nahal hingata ja kuivada ning aitavad vältida niiskuse kogunemist mähkmepiirkonnas. Õhuvannide tegemiseks võib lapse mähkmevahetuse ajaks lasta tal mõneks ajaks ilma mähkmeta olla. See võimaldab nahal õhku saada ja vähendab mähkmelööbe riski. Õhuvannide ajal võib lapsele määrida õrna nahahoolduskreemi, et kaitsta ja niisutada nahka.

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 45,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Sertifikaadid ja auhinnad

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.