Psüllium

Siin on 5 toodet.

Psüllium

Psülliumil on kogu maailma ajaloos pikk kasutusaeg. Psüllium on tuntud oma väga kõrge kiudainesisalduse poolest ning seda kasutatakse enamasti seedeprobleemide korral, nagu kõhukinnisus ja -lahtisus. Uuringud on näidanud, et psüllium võib alandada ka kõrget kolesterooli taset ja mõjuda hästi veresuhkrule ning II tüüpi diabeedi korral. ...

Psüllium

Psülliumil on kogu maailma ajaloos pikk kasutusaeg. Psüllium on tuntud oma väga kõrge kiudainesisalduse poolest ning seda kasutatakse enamasti seedeprobleemide korral, nagu kõhukinnisus ja -lahtisus. Uuringud on näidanud, et psüllium võib alandada ka kõrget kolesterooli taset ja mõjuda hästi veresuhkrule ning II tüüpi diabeedi korral. Samuti soodustab südame tervist ja aidab hoida kaalu kontrolli all.

Psülliumi pulber

Psülliumit on saadaval nii pulbri kui ka kestade/kliide kujul. Omaduste ja kasulikkuse poolest pulbril ja kestadel vahet ei ole. Psülliumi pulber tähendab seda, et psülliumi kestad on peenikeseks jahvatatud ning seeläbi on saadud pulber. Psülliumi pulber on hea valik neile, kes eelistavad peenemat tekstuuri.

Psyllium husk/psülliumi kestad

Psyllium husk nime all peetakse silmas psülliumi kestasid. Psülliumi kestad on taime Plantago ovata (India teeleht ehk Psüllium) seemne osad. Nad on väga niiskust imavad, mis võimaldab neil suureneda ja muutuda kleepjaks. Psülliumi kestad on rikkalikud lahustuvate ja mittelahustuvate kiudainete allikad.

Psüllium müük

Mia24.ee e-poes on psülliumi saadaval nii pulbrite kui ka kestade kujul erineva suurusega pakendites. Lisaks sellele leiab meilt tervisesegusid, kuhu on psülliumit lisatud, näiteks Biolatte - Havitall pulber. Meie valikus olevad tooted on kvaliteetsed ja hea hinnaga.

Psülliumi retseptid

Psülliumit saab kasutada nii toidu tegemisel kui ka toidulisandina. Sobib segamiseks näiteks smuuti, mahla või toidu hulka. Sobib lisamiseks jogurtisse, putrudele, salatitele ja küpsetistesse. Saab kasutada ka magustoitude, kissellide ja suppide paksendamiseks. Gluteenivabades küpsetistes aitab parandada taigna siduvust.

Huvitavaid retsepte psülliumiga võid leida siit

Psüllium süsivesikud

Organismi põhiliseks energiaallikaks on süsivesikud. Psüllium kuulub süsivesikuliste kiudainete alla, sest psüllium on tuntud oma väga kõrge kiudainesisalduse poolest. Kiudained on oluliseks osaks tervislikul toitumisel, eriti seedimisel.

 

Loe rohkem psülliumi kohta Mis on psüllium? artiklist.

Vähem
Rohkem
Näitame 1 - 5 kokku 5 tootest
 • Dragon superfoods - Psülliumi kestad 150g Dragon superfoods - Psülliumi kestad 150g
  Saadaval
  Dragon superfoods - Psülliumi kestad 150g
  3800232731027

  Psülliumi kestad aitavad seedimist korrastada, parandada soolte tervist, taastada soolestiku seinu ning vähendada kolesterooli ja veresuhkru taset.

  4,90 €
 • Nutrisslim - Psülliumipulber 250g
  Saadaval
  Nutrisslim - Psülliumipulber 250g
  3830052954283

  Kõrge kiudainesisaldusega ja toetab seedimist. Sobilik veganitele. Psüllium aitab kaasa seedimisele. Seda võib kasutada näiteks ühekordselt kõhukinnisuse leevendamiseks või lisada pikemaajaliselt menüüsse, et oma seedimist toetada.

  16,40 €
 • Nutrisslim - Psülliumipulber 100g
  Saadaval
  Nutrisslim - Psülliumipulber 100g
  3830052954429

  Kõrge kiudainesisaldusega ja toetab seedimist. Sobilik veganitele. 

  6,90 €
 • Ecosh Life - Kiudaineterikas DETOX soolepuhastus 260g Ecosh Life - Kiudaineterikas DETOX soolepuhastus 260g
  Saadaval
  Ecosh Life - Kiudaineterikas DETOX soolepuhastus 260g
  4741609513008

  Kiud aktiveerivad soolestiku peristaltikat, kiirendavad toidu edasiliikumist ning kutsuvad esile kiirema täiskõhu tunde, puhastavad kiudained sooleseinu sidudes ja väljutades toksiine, jääkaineid ning üleliigset kolesterooli. Vajaliku koguse kiudainete tarbimine igapäevaselt aitab ennetada mitmeid haigusi nagu rasvumist, ärritunud soole sündroomi,...

  22,00 €
 • Biolatte Havitall pulber 250 g
  Otsas
  Biolatte - Havitall pulber 250 g
  6430015886698

  Biolatte Havitall pulber - seedimist soodustav piimahappebakteritega toidulisandBiolatte Havitall pulber - seedimist soodustav piimahappebakteritega toidulisand

  29,25 €

Filtrid

Bränd

Hind

0 € - 45 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan: