Kolesterool


Kolesterool

Kolesterooli tase

Kolesterooli puhul räägitakse halvast kolesteroolist (LDL) ja heast kolesteroolist (HDL). Halb kolesterool transpordib protsentuaalselt suurt hulka kolesterooli, kuid halb on see, et LDL ülekülluse korral kleepub halb kolesterool oma suure tiheduse tõttu veresoonte seinte külge, põhjustades sellega veresoonte lupjumist. Hea kolesterool transpordib samuti kolesterooli, aidates organismil halvast kolesteroolist vabaneda. Kui halba kolesterooli on veres liiga palju,  on see oht südame- ja veresoonkonnahaiguste tekkimiseks. Kui head kolesterooli on veres liiga vähe, tekib samuti oht südamehaiguste tekkimiseks. Seetõttu on oluline hoida kolesterooli tase tasakaalus.

Kolesterooli alandamine

Kolesteroolitaseme normis hoidmisel ning alandamisel on oluline roll toitumisel ning füüsilisel aktiivusel. Oluline on üle vaadata oma igapäevane menüü - selle mitmekesisus, toidukogused ning vajadusel korrektuure teha. Lisaks tuleks analüüsida ka oma senist füüsilist aktiivsust, sest hea kolesterooli tekkele aitab kaasa igapäevane aktiivne liikumine. Lisaks piisavale füüsilisele aktiivsusele on oluline südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamiseks mitte suitsetada ning vältida/vähendada ülekaalu.

Kolesterooli alandavad toidulisandid

Halva kolesterooli taset veres võivad vähendada ka toidulisandid, näiteks polüküllastumata rasvhapped, eriti Omega-3 rasvhapped; roheline tee või rohelise tee ekstrakt ning mustaköömne õli. Viimane neist sisaldab suurt hulka bioloogiliselt aktiivseid, polüküllastumata rasvhappeid, eriti linoolhapet, mis on oluline normaalse kolesteroolitaseme hoidmiseks. Veel on teada ka psüllium ning Q10, mis võivad vähendada üldkolesterooli taset. Kasuks võib tulla ka probiootikumide ja niatsiiní (B3-vitamiin) tarvitamine, nimelt suurendavad need HDL ehk hea kolesterooli taset veres ning vähendavad üldkolesteroolitaset.

Kolesterool ja C-vitamiin

Ka C-vitamiinil on kasulikud omadused liigse kolesterooli alandamiseks. C-vitamiin aitab muundada liigset kolesterooli sapisooladeks, takistab kolesteroolil ladestumast veresoonte seintele ja on seega kolesterooli langetava võimega ning südamehaigusi ennetava toimega. 

Filtrid

Bränd

Hind

0,00 € - 60,00 €

Kellele sobib?

Millisele keha piirkonnale?

Mida otsid?

Näita/peida veel valikuid

Sisaldab

Toote puhtus

Vegan:

Ei sisalda

Pakend

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.