Kas oled kunagi mõelnud, mis hoiab sinu naha sileda ja liigesed painduvana? Vastus peitub inimkeha olulises valgus nimega kollageen, mis moodustab 25–35% meie keha koguvalgust ning on eluliselt tähtis liigeste, naha, kõõluste ja sidemete struktuuris. Kahjuks hakkab aja möödudes kehas kollageeni tootmine vähenema, tuues kaasa näiteks liigeste probleeme, naha kuivust ja kortse. Kollageeni toidulisandid, sh väga levinud kollageeni pulber, võivad olla üks võimalus nende vananemisilmingute vastu võitlemiseks, pakkudes mitmekülgset toetust meie heaoluks. 
Inimestes tekitab uudishimu, mis teeb kollageeni toidulisanditest nii võimsa abimehe meie tervisele ja miks kollageeni tarbimine on saanud päevakajaliseks teemaks. Räägime sellest artiklis kollageeni pulbri eelistest, kollageeni erinevatest liikidest, kuidas kollageeni pulbrit kasutada ja toome välja erinevaid viise kollageeni pulbri lisamiseks oma igapäevasesse rutiini, näiteks lihtsate kollageenijookide retseptide näol Leiad siit infot, mis aitab sul tervise teadlikumalt kollageeni pulbrit valida ja tarbida.

Mis on kollageen ja miks see on meile oluline?

Kollageeni võib pidada piltlikult öeldes meie keha ehituskiviks, millel on mitmeid olulisi ülesandeid. See valk on peamine struktuurikomponent sidekoes, sealhulgas nahas, kõhredes, luudes ja sidemetes. Lisaks sellele aitab kollageen säilitada naha elastsust ja tugevust ning toetab ka liigeste ja luude tervist. Kollageeni tootmine kehas väheneb vanusega, mis võib viia naha vananemise ilminguteni ja liigeste probleemideni. Kollageeni kahanemist kiirendavad faktorid on näiteks päikese käes viibimine, suitsetamine, stress, ebatervislik toitumine ja geneetika.

Geneetikat me valida ei saa, kuid muus osas saame kollageenitaseme hoidmiseks palju ise ära teha, vältides näiteks kollageeni kahanemist kiirendavaid faktoreid. Seetõttu on ka kollageeni tarbimine toidulisandite ja toitaineterikka toidu kaudu oluline, et säilitada piisav kollageeni tase organismis ning seeläbi toetada tervet keha ja nooruslikkust.

Lisaks võib aidata kollageeni pulbri tarvitamine aeglustada kollageeni vähenemist meie kehas ja pakkuda mitmeid eeliseid, näiteks:
Kollageeniga naha elastsuse parandamine: Kollageeni pulbri tarvitamine võib aidata edukalt parandada naha elastsustja vähendada kortse, muutes naha nooruslikumaks ja tervemaks. Kollageen aitab uuendada pidevalt naharakke ja samuti on kollageen oluline naha niiskustaseme hoidja.
Kollageen võib aidata liigesevalu leevendada: Kollageeni pulbri tarbimine võib aidata leevendada liigesevalu, toetades liigeste tervist ja liikuvust. Kollageeni tootmise vähenemisel kehas häirub ka kõõluste ja ligamentide liikumine, mis omakorda põhjustab ebameeldivat liigeste jäikust ja liigesevalu.
Kollageeni toidulisandid on saadaval mitmes erinevas vormis - pulbrid, kapslid ja vedelikud. Kui valite kollageeni toidulisandeid, on oluline valida kõrge kvaliteediga tooted usaldusväärsetest allikatest, et tagada nende efektiivsus ja ohutus. Samuti on soovitatav enne uue toidulisandi tarbimist konsulteerida tervishoiutöötajaga.
Kollageeni pulbrid võivad olla tõhusad lisandid tervislikule eluviisile, mis sisaldab tasakaalustatud toitumist ja regulaarset liikumist. Eriti hästi imendub näiteks merepäritolu kollageeni pulber, näiteks kalast saadud kollageen, millel on väiksem molekulaarne suurus ja mis imendub seetõttu kehas paremini. Mereline kollageen eristub teistest kollageeni allikatest mitmes aspektis:
  • Bioloogiline kättesaadavus: Mereline kollageen imendub hästi ja imendub kehas efektiivselt, võimaldades paremat tulemust kui mõned teised kollageeni allikad.
  • Väiksem molekulmass: Merelisel kollageenil on sageli väiksem molekulmass võrreldes teiste kollageeni tüüpidega, mis võib suurendada selle imendumist ja omastatavust.
  • Rohkem kollageeni tüüpe: Mereorganismidest saadud kollageen võib sisaldada erinevaid kollageeni tüüpe, mis võivad pakkuda laiemat spektrit nahale, juustele ja liigestele vajalikest toitainetest.
Heaks selliseks valikuks on näiteks Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageeni pulbrid.
  • Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageeni pulbrid - teadliku tarbija valik

  • Kollageenipulbrite juures võib tihti märgata ka sõna “hüdrolüüsitud”. Hüdrolüüsitud merekollageeni saadakse esmalt kalaželatiini välja võtmisega looduslikust allikast (kalanahk) ja seejärel želatiini valgu struktuuri lõhkumisega väiksemateks aminohapete järjestusteks (peptiidideks).
  • Soovitame Col Du Marine hüdrolüüsitud kollageene, sest need on väga õrna hüdrolüüsi teel töödeldud ja kõik täpselt järjestatud peptiidide saamiseks vajalikud etapid läbinud. Kalanahad on mitu korda puhastatud, et neil ei oleks võõrkehasid, nagu rasv, liha, luud ja soomused. Kahjuks põhinevad paljud kollageenitooted koostisosadel, mille patenditud tootmismeetod ja spetsifikatsioon ei ole tõestatud. Kui kollageeni aminohapete järjestus ei vasta sellele, milline see olema peaks, võib seda pidada lihtsalt valguks, mis võib küll üldist tervist toetada, kuid mis ei täida oma peamist eesmärki – hoogustada keha enda kollageeni tootmist.
  • Lisaks on Col Du Marine kollageenipulbrid lihtsad ja mugavad kasutada. Parim viis selle kollageeni kasutamiseks on lisada seda hommikukohvile, smuutile, toatemperatuuril olevasse vette, mahla või muusse meelepärasesse jooki. Seda võib tarvitada nii tühja kõhuga kui ka muu toiduga koos. Samuti võib seda lisada mitmesugustesse toitudesse, sealhulgas salatikastmetesse, suppidesse, magustoitudesse ja pagaritoodetesse.
  • Col Du Marine on garanteeritud kõrge kvaliteediga kaubamärgiga kollageen, mille peptiidide kontsentratsioon on võimalikult suur ja mis täidab oma lubadust aidata kaasa teie nooruslikule välimusele ja tervisele.

Erinevad kollageeni tüübid

Kokku on teada umbes 28 erinevat tüüpi kollageeni, millel kõigil peaksid olema oma spetsiifilised funktsioonid. Küll aga on 28´st kollageenitüübist suurima osakaaluga ning enim levinud esimesed 3-5 tüüpi, seetõttu kõigi 28 kollageeni kohta leidub vähe täpset ja selget infot. Lisaks peaksid olema kollageeni tüüpide erinevused tegelikult olulised ainult tooraine etapis. Uurime põhjalikumalt I-III tüüpi kollageene ehk kollageenitüüpe, millest räägitakse kollageenitoodete- ja pulbrite puhul enim.
I tüüpi kollageen
Kõige levinum kollageeni tüüp meie kehas on I tüüpi kollageen, moodustades lausa 90% kogu keha kollageenist. See on väga tugev ja tihe kollageen, koosnedes tihedalt üksteise kõrvale asetsetud kiududest, moodustades meie naha aluse struktuuri. Lisaks annab see struktuuri luudele, kõõlustele, sidekoele ja hammastele. I tüüpi kollageeni tihedus ja selle kollageeni tüübi fibrillid suudavad vastu panna väga tugevale venitamisele. See annab nahale tugevuse ja elastsuse ning aitab luudel olla tugevad ja vastupidavad.
I tüüpi kollageeni leidub palju sellistes toitudes nagu munavalge, munakoored, kala ja veiseliha, veise lihastest ja luudest kondipuljong. Vananedes aeglustub meie kehas kollageeni tootmine, mis võib põhjustada haavade aeglasemat paranemist, peente joonte ja kortsude teket nahal. I tüüpi kollageeni tarvitamine toidulisandina võib anda meie kehale vajalikke aminohappeid ja valke, seda leidub peamiselt kalades või merekollageenis, mis on kehale kergesti omastatav.
II tüüpi kollageen
II tüüpi kollageen on peamine kollageeni tüüp kõhrede moodustamisel. See moodustab umbes 50% kõhrekoe valkudest. II tüüpi kollageen annab kõhredele elastsuse ja aitab säilitada liigeste tervist. Liigesevalu ja artriit on levinud vaevused, mille sümptomeid võib leevendada II tüüpi kollageeni tarbimine. II tüüpi kollageeni leidub rikkalikult kanakollageenis, seega on kanaliha puljong või kananahk- ja puljong suurepärased II tüüpi kollageeni allikad. Lisaks sisaldab kanakollageen kahte populaarset abinõu liigeste ja artriidi jaoks: kondroitiinsulfaati ja glükoosamiinsulfaati, mis on olulised koostisosad liigeskõhre struktuuris. Glükoosamiin on liigesekõhrede ning teiste sidekudede (luud, sidemed, kõõlused) ehitusmaterjal.
III tüüpi kollageeni
III tüüpi kollageen on seotud I tüüpi kollageeniga ning moodustab olulise osa meie nahast ja organitest, asudes kõhrede vahel. III tüüp on kiuline kollageen, mis leidub südame-veresoonkonna kudedes, alles arenevas nahas ning paljudes teistes kehaosades, kus esineb ka I tüüpi kollageen. I ja III tüüpi kollageeni leidub sageli ka koos samades kudedes, kuna iga vorm täiendab teise struktuurset terviklikkust. Nahaelastsus on üks murekohti, kui inimene vananeb, III tüüpi kollageen tugevdab naha elastsust ning aitab säilitada nooruslikumat välimust. Veisekollageeni pulber, mis sisaldab tihti nii I tüüpi kui ka III tüüpi kollageeni, on väga populaarne valik. III tüüpi kollageeni võib samuti leida veiselihast, -nahast ja –kontidest.
Need on vaid levinumad kollageeni tüübid, mis omavad erinevaid olulisi funktsioone inimkehas. Kollageen on hädavajalik keha tervise ja heaolu seisukohast ning selle õige tasakaalu säilitamine on oluline, et tagada keha erinevate osade optimaalne toimimine.

Kollageeni pulbrid

Kollageeni pulbrid on väga mugavad ja lihtsad kasutada, tavaliselt tuleb vaid kollageeni pulber vee või mõne muu lemmikjoogi- või toiduga ära segada ning kollageeniga rikastatud jook või söök ongi valmis. Siin on toodud mõned peamised kasutegurid, mida kollageeni pulbrid võivad pakkuda:
  • Tugevamad luud: Kollageen on luude peamine valk, mis aitab säilitada nende tugevust ja tihedust.

  • Parem naha elastsus ja niisutus: Kollageeni pulbriga rikastatud joogid ja söögid võivad aidata taastada naha prinkust ja vähendada kortse.

  • Paksemad juuksed ja tervemad küüned: Kollageen tugevdab juukse folliikuleid ja küünte struktuuri, andes juustele läiget ning küüntele vastupidavust.

  • Vähenenud liigesevalu: Liigesed vajavad toimimiseks kollageeni, mistõttu on selle tarbimine kasulik liigesevalude korral.

  • Suurenenud lihasmass: Kollageen on oluline osa lihaskoe ehituses, aidates kaasa lihaste taastumisele pärast füüsilist koormust.

  • Tugevnenud südame tervis: Teatud uurimused viitavad sellele, et kollageen võib toetada arterite struktuuri ja vähendada südamehaiguste riski.



Kuidas suurendada kollageeni tootmist?

Kollageeni tootmise ergutamine võib tunduda väljakutsuv, kuid on mitmeid elustiili muudatusi ja toitumisharjumusi, mille abil saame oma keha loomulikku kollageeni tootmist toetada. Selle põneva protsessi mõistmine ja rakendamine võib aidata toetada meie liigeseidjuusteküünte tervist ning parandada üldist naha välimust. Siin on mõned viisid, kuidas saate loomulikult oma kollageeni taset tõsta:

Tervislik toitumine: Lisage oma menüüsse valgu- ja C-vitamiinirikkad toidud. Näiteks luupuljong ja marjad on suurepärased kollageeni allikad. Samuti on kasulikud tsink ja vask, mida leidub seemnetes ja pähklites.

Vältige kahjulikke harjumusi: Pikaajaline päevitamine ja UV-kiirguse käes olemine kiirendab vananemist ja kahjustab kollageeni tootmist. Sama kehtib suitsetamise ja liigse alkoholitarbimise kohta. Need tegevused kahjustavad meie nahka ja vähendavad loomuliku kollageeni tootmist kehas.

Kui muudad oma eluviisi ja toitumist, võib see märkimisväärselt mõjutada kollageeni tootmist. Nende meetmete võtmine koos kvaliteetsete kollageeni pulbrite, kollageeni kapslite või muude kollageeni toidulisanditega aitab tagada kehale vajaliku kollageeni hulga, eriti kui teie toitumine ei pruugi loomulikult kõiki vajalikke aminohappeid ja toitaineid teile pakkuda. Siiski on oluline valida toidulisandid, mis on põhjalikult testitud ja mis tõestatult võivad aidata ka aitavad liigesevalu vastu.
Me kõik tahame püsida terved ja näha välja parimad. Hoides kõrget kollageeni taset organismis, aitame kaasa oma keha tugevusele ja taastumisvõimele - nii liigesed kui ka naha elastsus hakkavad paranema. 


Kollageeni tootmine kehas

Kollageeni tootmine kehas on pidev protsess, mis hõlmab mitmeid olulisi samme ja sõltub mitmetest teguritest.
Aminohapped: Kollageeni tootmise aluseks on aminohapped, eriti proliin, glütsiin ja hüdroksüproliin. Need aminohapped on hädavajalikud kollageeni struktuuri moodustamiseks ja selle tugevuse tagamiseks.
Mõjutegurid: Kollageeni tootmist mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas toitumine, hormoonid, vanus ja üldine tervislik seisund. Näiteks C-vitamiin on oluline kollageeni sünteesi jaoks ning selle puudus võib mõjutada kollageeni tootmist kehas.
Fibroblastid: Kollageeni tootmine toimub peamiselt spetsiaalsete rakkude, nn fibroblastide, poolt. Need rakud vastutavad kollageeni kiudude tootmise eest, mis omakorda annavad nahale tugevuse ja elastsuse.
Kollageeni süntees: Kollageeni süntees toimub raku tasandil, kus aminohapped seostuvad ja moodustavad kollageeni kiudude struktuuri. See protsess on keeruline ja nõuab täpset koostööd erinevate rakkude vahel.

Kollageeni pulbri eelised

Kui me oma igapäevases kiire elutempos jõuame hetkeni, kus peatume ja mõtleme oma tervise ning ilu peale, siis äratundmine kollageeni olulisusest võib olla märkimisväärne. Kollageeni peetakse keha ehituskiviks, kuna see on valk, mis hoiab alal kõige alusstruktuuri, ulatudes luudest ja lihastest kuni meie naha sügavaimate kihtideni. Me võime kollageeni näha kui liimi, mis hoiab kõike koos - see on tugev ja paindlik, aidates kaasa meie keha struktuuri terviklikkusele. Kollageeni tarbimiseks on väga hea valik valida kollageeni pulber.

Meie nahk toetub kollageenile, et olla elastne ja särav; see pakub tuge ja väldib vajumist. Samamoodi kaitseb kollageen liigeste haiguste eest, nagu osteoartriit. See ei ole vaid väline ilu, millele kollageen kaasa aitab, vaid ta hoiab samuti meie siseorganeid. On oluline meeles pidada, et kollageeni tase meie kehas ei ole konstantne. Vananedes tootmine aeglustub, elustiili harjumused nagu suitsetamine, alkoholi liigne tarbimine ja kahjulikud toitumisharjumused võivad seda protsessi veelgi kiirendada. Selleks, et võidelda kollageeni vähenemise vastu ja toetada oma liigeseid ning ilu, peame pöörama tähelepanu kollageeni tarbimisele. See tähendab tasakaalustatud toitumist, kus on esikohal valgud, vitamiinid C ja D ning mikroelemendid nagu tsink ja vask, mis on olulised kollageeni tootmiseks. Me võime leida kollageeni looduslikult toidust nagu kana ja kala nahk, kuid näiteks kollageeni pulbrid pakuvad alternatiivi just neile, kes soovivad sihipäraselt oma kollageeni taset tõsta ning liigeste, juuste, küünte ja naha eest hoolitseda.
  • Kollageeni mõju nahale: Kollageeni pulber võib aidata parandada naha elastsust ja vähendada kortse, mis muudab naha välimuse nooruslikumaks ja tervemaks. See on eriti oluline vanuse kasvades, kui kollageeni tootmine meie kehas väheneb.
  • Kollageeni mõju haavade paranemisele: On uuringuid, mis viitavad sellele, et kollageeni tarbimine võib kiirendada haavade paranemist, kuna see on oluline valk naha taastumisprotsessis.
  • Kollageeni mõju liigestele: Paljud inimesed, kes kannatavad liigesevalude all, on leidnud, et kollageeni pulber aitab neil valu leevendada ja liigeste liikuvust parandada. Kollageen toimib liigestele nagu määre, aidates säilitada nende tervist ja funktsionaalsust. Kollageen aitab säilitada kõhre elastsust ja tugevust, mis omakorda toetab liigeste liikuvust ja vähendab kulumist. Kollageen aitab säilitada kõhre elastsust ja tugevust, mis omakorda toetab liigeste liikuvust ja vähendab kulumist.
  • Kokkuvõttes võib kollageeni pulbri lisamine olla kasulik mitmel viisil, kuid oluline on valida endale meelepäraseim toode ning vajadusel pidada nõu tervishoiutöötajaga.
Kollageen nahale

Kollageeni pulber nahale

Kollageeni pulbri kasutamine võib olla äärmiselt kasulik mitte ainult liigeste tervisele, vaid ka naha ilu säilitamisele. Vanusega hakkab keha kollageeni tootmine vähenema, mis võib omakorda viia vananemisnähtude, nagu kortsude ja lõtvunud naha ilmnemiseni. Seetõttu on äärmiselt oluline leida viise, kuidas keha kollageenitaset tõsta ja säilitada. Üks võimalus selleks on tarbida kollageeni pulbrit, mis on tuntud oma võime poolest toetada kollageeni tootmist kehas.

Kollageeni pulbri tarbimine on aga vaid üks osa tervislikust elustiilist, mis aitab säilitada nooruslikku välimust ja heaolu. Lisaks pulbri tarbimisele on oluline ka järgida tasakaalustatud toitumist, mis sisaldab kollageenirikkaid toite. Sellised toiduained nagu kala, linnuliha, munad, piimatooted ja mereannid on suurepärased allikad kollageeni saamiseks. Samuti on oluline hoida end hüdreerituna, juues piisavalt vett päeva jooksul.

Lisaks toitumisele on ka tervislik eluviis oluline tegur noorusliku välimuse säilitamisel. Stressi vähendamine on üks võtmetegureid, kuna pikaajaline stress võib mõjutada naha seisundit ja vananemisprotsessi. Seetõttu on oluline leida stressi leevendamiseks sobivaid meetodeid, nagu näiteks jooga, meditatsioon või lihtsalt aja võtmine endale ja lõõgastumine. Lisaks on oluline säilitada tervislik kehakaal ja piisav füüsiline aktiivsus, mis aitab parandada vereringet ja naharakkude hapnikuvarustust.

Kuidas valida parimat kollageeni pulbrit?

Kollageeni pulbri valimine võib tunduda keeruline, arvestades turul olevate erinevate toodete rohkust. Siiski on mõned olulised punktid, mida meeles pidada, et leida endale sobivaim variant:
Esiteks, on oluline teada, millist tüüpi kollageeni soovite tarbida. Kas eelistate kollageeni, mis on saadud loomsetest allikatest, näiteks veis, või eelistate taimset kollageeni, mis on saadud näiteks merevetikatestt?
Teiseks, tasub uurida kollageeni pulbri kvaliteeti. Kas toode on valmistatud kõrgekvaliteedilisest kollageenist, mis on kontrollitud ja sertifitseeritud? Kas tootja järgib hea tootmistava põhimõtteid?
Kolmandaks, kollageeni pulbri maitse ja lõhn. Mõned inimesed eelistavad neutraalset maitset ja lõhna, et saaksid seda kergesti segada erinevate jookide või toitudega, samas kui teised eelistavad maitsestatud kollageeni pulbrit.
Lisaks võib olla kasulik uurida ka toote ülevaateid ja tagasisidet teistelt tarbijatelt. Kas teised inimesed on selle konkreetse kollageeni pulbriga rahul olnud? Kas neil on olnud positiivseid tulemusi selle kasutamisel?
Lisaks toote kvaliteedile ja tüübile, on oluline mõelda ka sellele, kas valitud toode sobib teie elustiili ja toitumisega. Kui olete näiteks vegan või taimetoitlane, siis võiksite eelistada taimset päritolu kollageeni pulbreid. Samuti on oluline jälgida koostisosade nimekirja ja veenduda, et seal ei oleks lisatud suhkruid või tarbetuid täiteaineid. Puhtad ja looduslikud koostisosad tagavad parima tulemuse ja aitavad teil saavutada soovitud eesmärke.
Kokkuvõttes, kollageeni pulbri valimine nõuab põhjalikku uurimist ja kaalutlemist. Oluline on leida usaldusväärne tootja, kes pakub kvaliteetseid ja puhtaid tooteid. Lisaks sellele, tuleks arvestada ka oma elustiili ja toitumisega ning valida toode, mis sobib teie vajadustega. Pidage meeles, et kollageeni pulber võib olla suurepäraseks abivahendiks tervise ja heaolu parandamisel, kuid see ei asenda tasakaalustatud toitumist ja tervislikku eluviisi.

Kuidas kollageeni pulbrit kasutada?

Kollageeni pulbri lisamine oma söökidesse-jookidesse on lihtne ja mugav viis toetada oma keha kollageeni vajadusi. Siin on mõned praktilised nõuanded, kuidas kollageeni pulbrit igapäevaselt kasutada:

  • Kollageeni pulbri lahustamine jookidega:

Lisa kollageeni pulbrit vette või oma lemmikjookidesse, nagu kohv, tee või smuutid. Paljudel kollageeni pulbritel puudub tugev maitse ja need ei sisalda kaloreid, seetõttu on see lihtne ja mugav lisand erinevatele jookidele. Siiski tasub tähele panna, et kollageeni pulbrite tooted on erinevad ning mõne toote puhul soovitatakse pulbrit lahustada ainult vees. Jälgi alati konkreetse toote täpseid tarvitamise juhiseid.

  • Kollageeni pulbri kasutamine toidtudes

Kollageeni pulbrit saab segada ka erinevate toitudega, näiteks nagu jogurt või puder. Oluline on meeles pidada, et mõningad kollageeni pulbrid on kuumustundlikud, seega on soovitatav vältida selle segamist kõrgetel kuumustel või kasutamist kuumades jookides pikema aja jooksul. Jälgi alati konkreetse toote tarvitamise juhiseid ja nõuandeid.

  • Kollageeni pulber koos teiste toidulisanditega

Kollageeni pulbrit võib kombineerida teiste toidulisanditega, nagu vitamiinid ja mineraalid, et veelgi toetada üldist tervist ja heaolu. Enne kollageeni pulbri ja teiste toidulisandite kombineerimist on oluline konsulteerida tervishoiutöötajaga, eriti kui kasutate ravimeid.

Põnevad ja lihtsad kollageenijoogi retseptid kollageeni pulbriga


  1. Nahk särama” kollageenijook

See kollageenijook ei anna mitte ainult tervislikku annust kollageeni, vaid sisaldab ka vitamiinirikkaid puuvilju (eriti kõrge C-vitamiini sisaldusega) ja köögivilju, mis aitavad teie nahal särada ja stimuleerivad loomulikku kollageeni tootmist.

Valmistusaeg: 5 minutit. Retseptist valmib 2 portsjonit.

Koostis:

1 õun

1 apelsin

6 porgandit

2 kuni 3 tolli ingverit

1 kurk

½ sidrunit ( ½ sidruni mahla)

1 peotäis spinatit

2 lusikatäit kollageeni pulbrit

Juhised:

Pese ja valmista koostisosad mahlapressi lisamiseks ette.

Lisa mahlapressi kõik koostisosad peale kollageeni.

Enne mahla serveerimist klaasidesse segage hulka ka kollageen – segage kuni lahustumiseni.

Vala ja naudi!

  1. Kurkumi-kollageeni jook

Retseptist valmib 2 portsjonit.

Koostisosad:

1 apelsin, kooritud ja tükeldatud

4 porgandit, tükeldatud

1 sidrun, hakitud (koos koorega)

Veidi värsket kurkumit, hakitud

1-2 lusikatäit kollageenipulbrit (portsjoni kohta)

1 tl mett (portsjoni kohta)

Valikuline: 1 küüslauguküüs või näputäis Cayenne'i pipart

Valmistamine:

Lisage blenderisse apelsinilõigud, tükeldatud porgandid, hakitud sidrun ja viilutatud kurkum – järgige blenderi juhiseid (kui kasutate küüslauguküünt, lisage ka see).

Jaga vastavalt soovile portsjoniteks. Segage portsjonite hulka kollageenipulber, mesi ja kui soovite siis veidi Cayenne'i pipart või küüslauguküünt. Ongi valmis!

Seda kurkumi-kollageeni jooki on kõige parem nautida 12 tunni jooksul pärast mahla valmistamist.

Valmis sissevõetav kollageenijook

Kui ise kollageeni pulbrit kasutades retsepte katsetad ei soovi, siis on olemas ka valmis kollageenijoogid, mis mõeldud kohe tarvitamiseks. Heaks selliseks näiteks on Dr.OHHIRA® KOLLAGEEN +, mis sisaldab väikeseid paarikümne milliliitriseid pudeleid, mille sees valmis kollageenijook. Kollageeni suukaudse manustamise puhul on erinevate uuringute tulemusena kindlaks tehtud, et sellest ligikaudu 90% imendub ja mis kõige tähtsam, koguneb nahas. See kollageenikompleks ei ole mitte lihtsalt kollageen vaid superkokteil tuntuimatest noorendavatest koostisosadest, mis aitavad kaasa kogu organismi kudede elastsuse ja toonuse säilitamisele. Täiskasvanutel soovitatakse tarvitada 1 pudel päevas, olenevalt vanusest kas igapäevaselt või teha aeg-ajalt kollageenikuure. Imelihtne, mugav ja maitsev võimalus keha varustamiseks kollageeniga!

Mis on kollageeni pulbri soovitatud päevane annus?

Kollageeni pulbri päevane kogus varieerub sõltuvalt isiklikest vajadustest ja konkreetsest tootest, kuid levinud päevane annus on 5-10 grammi, sõltuvalt tootest. Juhul kui inimene on sportlane või väga aktiivse eluviisiga, juuksed või küüned on väga haprad või kannatab inimene liigeseprobleemide, sh liigesevalu käes, on soovitatud kollageeni tarbida ka kuni 30gr päevas. On tähtis meeles pidada, et kollageeni tarbimine peaks toimuma koos tasakaalustatud toitumisega, mis on rikas valkude, vitamiinide ja mineraalide poolest, et toetada keha loomulikku kollageeni tootmist.

KKK

On loomulik, et meil tekivad küsimused, kui uurime kollageeni ja selle mõju meie liigestele, juustele, nahale ja küüntele. Siin on vastused mõnedele kõige sagedamini esitatavatele küsimustele, mis aitavad teil paremini mõista kollageeni tarbimist ja leida sobiv kollageeni pulber, mis võib tõhusalt aidata liigesevalu vastu ja toetada meie üldist heaolu.
  • Millal peaksin alustama kollageeni tarbimist?

Kollageeni tootmine organismis hakkab vähenema juba 25. eluaastates, seega võib juba sellises vanuses alustada kollageeni toidulisandite tarbimist. Kuna kollageeni toidulisanditest saadav kollageen aitab säilitada naha elastsust, võiksite alustada juba siis, kui märkate naha kuivust või esimesi vananemise märke. Kollageeni ei peaks tarvitama alla 18. aastased.
  • Kas kollageeni tarbimine on ohutu?

Üldiselt peetakse kollageeni toidulisandite tarbimist ohutuks. Kvaliteetsed kollageeni kapslid ja pulbrid on valmistatud allikatest, mis on läbinud põhjalikud ohutuskontrollid. Siiski, nagu iga toidulisandi puhul, on oluline enne tarbimist konsulteerida arstiga, eriti kui teil esineb mõni tervisemure.
  • Kuidas kollageeni toidulisandid aitavad liigesevalu vastu?

Kuna kollageen toetab kõhre ja teiste liigeste struktuuride tervist, võivad kollageeni lisandid vähendada liigesvalu ja suurendada liigeste paindlikkust. Täpsemalt aitavad need tagada liigeste sujuvat liikumist ning võivad aeglustada artriidi ja muude liigeseprobleemide arengut.
  • Kuidas valida parim kollageeni toidulisand?

Valikus tuleks arvestada mitmeid tegureid nagu kvaliteet, toote puhtus, lisandi tüüp (kas kollageeni peptiidid või hüdrolüüsitud kollageen), ning kas toode sobib teie elustiili ja toitumisega. Oluline on eelistada usaldusväärsetelt tootjatelt pärit kollageeni kapsleid ja pulbreid, vaadata üle koostisosade nimekirja ning jälgida, et seal ei oleks lisatud suhkruid või tarbetuid täiteaineid.


Järeldus kollageeni pulbri tervislikest eelistest
Meie ülevaates kollageeni pulbrite kasuteguritest võime kokkuvõtlikult tõdeda, et kollageenil on tervisele väga mitmekülgsed ja olulised eelised. Olgu eesmärgiks naha elastsuse parandamine, liigeste tugevdamine ja toetamine või üleüldine heaolu, on kvaliteetse kollageeni pulbri valimine ja tarbimine oluline osa tervislikust eluviisist. Toodete hoolikas uurimine, allergiate ning isikliku tervisliku seisundi arvestamine valiku tegemisel on oluline samm parema tervise suunas
Pea meeles, et kuigi me ei pruugi saa peatada vananemisprotsessi, võime siiski kollageeni pulbrite ja teiste kollageeni toidulisanditega positiivselt mõjutada meie keha kollageeni taset ja parandada sel moel oma elukvaliteeti. Kollageeni tarbimine, olgu see siis toidu kaudu või kollageeni pulbrina, on investeering meie tervisesse ja ilusse.

Toode on võrdlusesse lisatud

Mia24.ee e-pood kasutab oma tööks küpsiseid. 
Täpsem info privaatsustingimuste all.